Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Spēcīgās lietusgāzes ievieš korekcijas blakusvāģu un kvadraciklu sacensībās

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Spēcīgās lietusgāzes ievieš korekcijas blakusvāģu un kvadraciklu sacensībās
Māris Rupeiks / Kaspars Liepiņš
Foto: Jānis Pastars

Svētdien 7.jūlijā ar Blakusvāģu un Kvadraciklu sacensībām turpinājās Latvijas, Igaunijas un Baltijas čempionāta apvienotais posms Pērnavā. Diemžēl pēkšņās lietus gāzes dēļ sacensības nācās pārtraukt tieši pirms diviem pēdējiem un gaidītākajiem dienas braucieniem Blakusvāģu un Kvadri Open ieskaitē. Līdz ar to dienas kopvērtējums prestižākajās klasēs tika noteikts pēc pirmā starta rezultātiem.

Blakusvāģu braucienam sākoties, lielisks starts padevās mājinieku Igora Rodionova un Maurisa Lina ekipāžai. Otrais aiz viņa Jānis Daiders ar līdzbraucēju Tanelu Koivu.

Lai arī Daidera ekipāža pirmos trīs apļus diezgan stabili turējās turpat aiz līdera, brauciena turpinājumā sāka niķoties motocikla dzinēja degvielas padeve, tādēļ atlikušais laiks trasē tika noripināts, mēģinot saglābt maksimāli iespējamos punktus.

Pēc starta jucekļa ne pārāk veiksmīgs pirmais aplis bija Mārim Rupeikam ar Kasparu Liepiņu, kuri to nobrauca kā piektie. Toties brauciena otrajā daļā tika apdzītas divas konkurentu ekipāžas un rezultātā godam nopelnīta trešā vieta. Kā otrie rūtoto karogu ieraudzīja igauņi Gerts Gordejevs/Keits Kivaste, bet pirmie lepnā vientulībā finišā iestūrēja Igors Rodionovs un Mauriss Lina.

Neskatoties uz tehnisko neveiksmi, Latvijas/Igaunijas čempionāta kopvērtējumā pirmo vietu aizvien saglabā Jāņa Daidera un Tanela Koivu ekipāža.

Rīta treniņu un kvalifikācijas braucienā kvadracikliem savas pretenzijas uz uzvaru pieteica igaunis Kevins Sārs. Savā mājas trasē viņš uzrādīja absolūti ātrāko apļa laiku, par piecām sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju, Latvijas pārstāvi Valēriju Kuzminu. Trešais apļa laiks vēl vienam mājiniekam Prītam Jarvlo.

Jau ar pirmo pagriezinu pēc starta, Sārs izvirzījās vadībā un turpinājumā, nemitīgi audzējot pārsvaru, neatstāja nekādas cerības pārējiem brauciena dalībniekiem. Finišā atstarpe pār otrās vietas ieguvēju igauni Martinu Filatovu bija vairāk par minūti. Trešais aiz Filatova palika Prīts Jarvlo, bet pavisam nedaudz līdz godalgoto trijniekam pietrūka Gulbenes Moto pārstāvim Valērijam Kuzminam, kas finišēja trīs motocikla tiesas aiz Jarvlo.

Vēl tika aizvadītas sacensības Kvadri Juniori ieskaitē, kurā par uzvarētāju kronēja latvieti Ati Bredu. Kā otrais uz pjedestāla kāpa Reinis Bicāns, bet trešais palika Krievijas sportists Ivans Tarasovs.

Nākamais Latvijas čempionāta posms notiks jau šonedēļ 14.jūlijā blakus Dobelei esošajā Tautas Sporta Bāzē “Ceļa Ēzeļi”.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Pastars
LaMSF sabiedrisko attiecību pārstāvis