Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Arnolds Sniķers kļūst par vienīgo latvieti - šī gada Latvijas čempionu motokrosā

Juris Grīns
Juris Grīns

Arnolds Sniķers kļūst par vienīgo latvieti - šī gada Latvijas čempionu motokrosā
Arnolds Sniķers
Foto: MOTO Ulmale

Ar dubultuzvaru Latvijas čempionāta superfinālā Cēsis 6. septembrī Arnolds Sniķers izcīnījaa uzvaru sezonas kopvērtējumā un 2015. gada čempiona titulu MX125 klasē.

Kā jau iepriekš bija prognozēts, Sniķera cīņa par uzvaru norisinājās ar igauņu sportistiem. Šoreiz zināmu pretestību izrādija Roberts Sauns, kurš bija ātrākais abos startos, tomēr Arnoldam vajadzēja tikai pāris apļus, lai izvirzītos vadībā.

Sīvākais konkurents par čempiona titulu Raits Kaimers, centās panākt Arnoldu, tomēr katrā aplī Arnolds spēja palielināt atstarpi starp sekotājiem un abos braucienos izcīnīja uzvaru ar pārliecinošu pārsvaru.

Viņš bija vienīgais latvietis, kurš Cēsīs kļuva par Latvijas čempionu, jo MX1 klasē titulu guva Prīts Ratseps, MX2 klasē triumfēja Indreks Magi, bet MX85 klasē - Andreass Hiēmagi. Visi viņi pārstāv Igauniju.

Ne tik veiksmīgi Cēsīs gāja "MX4 Dobele" komandas MX85 klases sportistam Didzim Putilovam, kurš piedzīvoja tehnisku ķibeli pirmajā braucienā un ar to arī savstarpējā cīņa ar Mairi Pumpuru un cīņa par krietni augstāku vietu kopvērtējumā izpalika. Otrais brauciens jau labāks - sestā vieta. Sezonas kopvērtējumā viņam astotā pozīcija.

Mairis Pumpurs sacensības brauca piesardzīgi un stabili abus braucienus finišējot septītajā vietā un sezonas kopvērtējumā izcīnot sesto vietu.

Spēcīgajās MX1 un MX2 klasēs komandu pārstāvēja Edgars Rudītis un Krišjānis Augulis. Edgaram labs pirmais brauciens, bet otrajā braucienā pēc piedzīvotā kritiena bija problēmas ar motocikla piedarbināšanu, kas liedza cīnīties par augstāku vietu kopvērtējumā.Sezonas izskaņā septītā vieta Latvijas čempionātā, kas ir labāks sniegums nekā iepriekšējā sezonā.

MX2 klasē Krišjānis Augulis nevarēja īsti iebraukties un, kā pats atzina, atgūšanās no sezonas vidū gūtās traumas ir atstājusi iespaidu. Ceram, ka jau šis nedēļas izskaņā Saldū Superkausā problēmas nebūs.

Veterānu savstarpējās cīņās veiklāks šoreiz Ilmārs Miķelsons. Alvis Gulbis gan izteicās ka pēc divām nedēļām Pilsblīdenē viss būšot citādi.

Izmantotie resursi:
MX4 Dobele

     [+] [-]

, 2015-09-08 11:45, pirms 4 gadiem
Jā, viela pārdomām. Ja vēl pieskaita kvadru konkurencē lidojošo jaunekli no Igaunijas Kevinu Sāru (līderis Latvijas čempionātā), un blaķenēs divas, trīs igauņu ekipāžas, kuras arī cīnās par čempja titulu, tad rūgtums liels par latviešu braucēju startiem šīgada čempionātā. SOS signāls visai motokrosa saimniecībai Latvijā.