Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Motokrosa braucējs Millers: "Sacensību vidū rokas lēnām sāka atteikties"

Juris Grīns
Juris Grīns

Motokrosa braucējs Millers: "Sacensību vidū rokas lēnām sāka atteikties"
Jānis Sedlenieks un Ģirts Indrijaitis. Foto: LaMSF

Aizvadītā nedēļas nogale visnotaļ bija ražīga mūsu komandai – sestdien aizvadījām sacensības Viļakas "Baltā Brieža" mototrasē, bet svētdien startējām Sēlijas Kausa otrajā posmā Rokišķos. Rezultāts visnotaļ iespaidīgs – 11 vietas uz kāda no pjedestāla pakāpieniem.

Sestdien un svētdien lielais motokross atgriezās Viļākā, kur norisinājās Latvijas Junioru, Latvijas Amatieru un Retro motokrosa čempionāta posmi. Kā ierasts pirmie trasē devās vismazākie sportisti. Q50R klasē otro vietu izdevās izcīnīt Danam Puhaļskim, kamēr Roberts Trautmanis ierindojās Q50 klases 2. vietā. Lielākajā Q100 klasē pjedestāla trešo pakāpienu iekaroja Kārlis Straubergs, aiz sevis atstājot Martinu Puhaļskim, kuram posmā 5. vieta.

Diemžēl kvadraciklu un blakusvāģu klasēm tika aizvadīti tikai pirmie braucieni, sakarā ar smagajiem kritieniem trasē un ātrās palīdzības noslogotību. Q Amatieru klasē uz starta pēc ilgāka pārtraukuma stājās Reinis Bicāns, izcīnot 3. vietu braucienā. Q Veterānu klasē soli aiz pjedestāla, 4. vietā, ierindojās Jānis Kirilko, bet Q Hobby klases 9. vietā finišu sasniedza Džeina Rendija Triba.

Uz Viļaku bija devušās 24 blakusvāģu ekipāžas, savā starpā cīnoties par pjedestālu četrās klasēs. B/V Open klasē 2. vietu izcīnīja Jānis Sedlenieks & Ģirts Indrijaitis, kamēr uzvaras laurus B/V Veterānu klasē plūca Kaspars Tučis & Māris Pētersons.

Viļakā uz starta stājās arī solo motociklu klases. MX2T klasē 9. vietā ierindojās Aigars Zviedrāns. MX Retro 250 klasē 2. vietu divu braucienu summā izcīnīja Lauris Lindars, savukārt Aigaram Baleišim – 10. vieta.

Svētdien Rokišķos norisinājās “Sēlijas Kausa” 2. posms, kurā startēja arī kupls skaits mūsu sportistu, tai skaitā tie, kas startēja jau Viļakā. Vēl vienu vietu uz pjedestāla izdevās iegūt Laurim Linardam, kurš Solo 2T klasē izcīnīja godpilno 2. vietu. No Viļakas uz Rokišķiem devās arī Reinis Bicāns, izcīnot 2. vietu Quad klasē.

Q Veterānu klasē dienas noslēgumā uzvaru svinēja Guntis Zībergs.

Pēc gara pārtraukuma sacensībās startēja arī Kristers Millers un Jēkabs Kurmis, kuri abi sacentās par medaļām Open M klasē. Divu braucienu summā Kristeram izdevās ierindoties 8. vietā, kamēr Jēkabam nācās samierināties vien ar 17. pozīciju. Savukārt, gluži tāpat kā pirmajā posmā, arī šoreiz uzvaras laurus MX1 klasē plūca Igors Denisovs.

“Rokišķos aizvadīju savas otrās sacensības šosezon. Jau kvalifikācijā sapratu, ka nebūs viegli, jo diena bija karsta un brauciena laikā rokas “piesita” pēc pāris apļiem. Starp Open un Open M klases pārstāvjiem izdevās uzrādīt vien 12. apļa laiku. 1. brauciena starts nebija no tiem labākajiem – atrados pašā vidū, ja ne pie beigām. Cīnījos trasē, mēģinot apsteigt pēc iespējas vairāk konkurentus. Rokas lēnām sāka “atteikties” brauciena vidū, bet sapratu, ka jābrauc vienā tempā bez kļūdām, lai noturētu savu pozīciju. Open M klasē finišēju 6. pozīcijā. 2. braucienam pienākot jutos saguris, bet starts sanāca diezgan labs, bet tad pirmajos apļos sekoja vairākas bīstamas saķeršanās ar citiem braucējiem, kā rezultātā zaudēju vairākas pozīcijas. Braukt bija grūti, jo karstums un rokas neļāva cīnīties par augstāku rezultātu, bet sapratu, ka brauciens jānobrauc līdz galam bez kritieniem un traumām. Finišā 9. vieta, kas dienas rezultātā mani ierindoja 8. pozīcijā. Sacensības nebija no labākajām, bet līdz nākamajam “Sēlijas Kausa” posmam mēģināšu uzlabot savu fizisko stāvokli.” par sacensībām stāsta Kristers.

Nākamās sacensības mūsu sportistiem jau šajā nedēļas nogalē Pērnavā, kur tiks aizvadīti Latvijas čempionāta un Latvijas Junioru čempionāta posmi.

Izmantotie resursi:
Jaunumi - x99