Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Edgars Siliņš: "Daudziem bija grūti nobraukt taisni, bija daudz kritienu"

Juris Grīns
Juris Grīns

Edgars Siliņš: "Daudziem bija grūti nobraukt taisni, bija daudz kritienu"
Foto: Andris Jermuts

Sestdien, 1. aprīlī Ķesterciemā, Bušu karjerā risinājās Latvijas kausa pirmais posms "Cross Country" sacensībās. Par uzvaru solo klasēs cīnījās 107 braucēji, bet kvadru klasēs - 20.

E1 klases un solo kopvērtējuma uzvarētājs Edgars Siliņš ("Motosports RT") stāsta, ka šīs sezonas pirmais Cross Country aizvadīts godam. "Kā jau Ķesterciemā - smiltis un saknes." Sportists atzīst, ka gāja ļoti labi. "Startā aizbraucu trešais, bet pustrasē izvirzījos līderos, un tā līdz finiša karogam. Šogad trase bija līkumotāka un lēnāka. Tas "mazajiem" močiem nenāca par labu, jo daudzviet nācās samazināt ātrumu un uzsākt braukšanu gandrīz no nulles. Tehnikas jaudai smiltīs arī ir nozīme. Man ļoti patika. Bija gan mežs, kur varēja atpūsties, gan smiltņas, kur pastrādāt un izlikt spēkus. Piekusušam pa smilšu segumu nav viegli braukt. To varēja redzēt pēc 45 minūtēm, jo daudziem braucējiem bija grūti nobraukt taisni un bija daudz kritienu. Man vienmēr ir patikušas sacensības Ķesterciemā. Laikapstākļi bija ļoti labi. Ne silts ne auksts, varētu teikt - perfekti braukšanai." Brauciens sportistam bijis raits un bez kļūdām. Šogad Edgars sacensībām gatvojies nopietnāk, kā citus gadus. To arī sacensībās juta, jo spēka bija gana. "Šogad, gatavojoties sezonai, pietrūka tehnikas, jo piecus mēnešus biju bez moča, bet to jau atgūšu. Tagad jāturpina trenēties un gatavoties Eiropas čempionātam Portugālē, kas risināsies no 29. līdz 30. aprīlim Gouvejā," teic sportists. Šogad Edgars startēs visos Latvijas čempionāta posmos - enduro, Cross Country un enduro sprintā. Tāpat viņu redzēsim visos četros Eiropas čempionāta posmos - Portugālē, Igaunijā, Vācijā un Slovākijā. Ir doma startēt arī divās Eiropas kausa Cross Country sacensībās - Latvijā un Gotlandē.

Hobiju klases trešās vietas ieguvējs Ģirts Dubavs ("Moto A-Z") stāsta: "Dalībnieku bija daudz. Cīņai hobiju klasē pirmais piecinieks bija spēcīgs. Katrs jaunajai sezonai ir gatavojies, kaut ko darījis. Bija neliela ažiotāža, kā kuram ies. Hobiju klasē bija 14 dalībnieku. Bija konkurence." Starts sportistam izdevās neveiksmīgs, jo slikti "leca" motocikls. "Visi sabrauca priekšā, tiku tajā "čupā" un kopā ar visiem gāzos. Nācās cīnīties no beigām, lai arī viegli smiltīs tas nenācās, tomēr aizcīnījos līdz trešajai vietai savā klasē. Kopumā labi aizvadīju sacensības, neskatoties uz kritienu startā, bija stabils brauciens. Diena bija forša, izbaudīju, satiku draugus. Lielu ambīciju nebija, mans plāns bija tikt pieciniekā, tiku trijniekā, tātad - plāns izdevās. Trase bija ļoti "forša", jo bija uztaisīta garāka un interesantāka, savādāka, kā rezultātā laiks pagāja ātri, un nebija sajūtas, ka visu laiku riņķo pa apli. Priecājos, ka ir salīdzinoši daudz braucēju un klāt nāk jauni. Cīņa ir spraiga, sezona ir iesākusies, būs interesanti," tā Ģirts Dubavs.

Kvadri Open klases otrās vietas ieguvējs Andris Ciršs ("Moto A-Z") stāsta, ka parasti pirmajā posmā Ķesterciemā bija daudz braucēju, arī motokrosistu, kuri gribēja pārbaudīt, vai ziemas treniņi atmaksājušies, un piedalījās šajās sacensībās kā treniņā. "Arī es aizbraucu pārbaudīt savu sportisko formu, un man gāja labi. Biju domājis, ka būs grūtāk." Sportists stāsta, ka trase bijusi grūta, jo nav bijušas vietas, kur varētu atvilkt elpu un pavizināties. "Visu pusotru stundu bija jāstrādā, jo smilšainā trase bija stipri izdangāta. Startā aizgāju pirmais. Aiz manis bija Jānis Arbidāns ("Motosports RT"), un mēs abi atrāvāmies no pārējiem. Tad Jānis atrada vietu, kur mani apdzīt, bet es, savukārt, sāku meklēt izdevīgu situāciju, lai apdzītu Jāni. Abi divi kādu stundu cīnījāmies, tad pietuvojās Kārlis Bole ar Valteru Dišleru-Kirilko. Abi motokrosisti. Viņi izskatījās ātrāki, bet Valteram kaut kas notika ar tehniku, un viņš "atkrita" no mūsu bariņa. Bole sēdēja aizmugurē, garām nelaidām. Kopumā bija interesants un spraigs brauciens," atceras Ciršs.

Kvadri Open klases trešās vietas ieguvējs Kārlis Bole ("MX Ādaži") dalās pieredzē par sacensībām. "Cross Country izdomāju startēt, jo gribēju pamēģināt ko citu. Biju gatavojies startēt pludmales sacensībās Francijā, tomēr pagājušās sezonas trauma liedza to darīt. Sacensībās grūtības radīja tas, ka pirms sacensībām uzlikām lielo bāku un pacēlām augstāk stūri, kuru nenotestējām un arī riepu izvēle bija ļoti nepareiza. Mūsu kļūdas deva priekšroku konkurentiem. Nākamnedēļ tās izlabosim," stāsta sportists. Kopumā viņam sacensības bijušas interesantas, "trase bija ļoti šaura, tāpēc apdzīšana bija sarežģīta. Startā ne visai ātri "pieleca" motocikls, tāpēc nācās pacīnīties, lai tiktu Top 3. Pēdējos apļos biju noķēris pirmo un otro vietu, bet, braucot cieši aizmugurē, dabūju, ne tikai uz sevis izjust, cik lieli akmeņi ir trasē, jo, paskatoties uz motociklu, ieraudzīju, ka eļļa ir iztecējusi. Lai sasniegtu finišu, strauji samazināju tempu un finišēju trešajā vietā." Kārlis šosezon plāno braukt visus Latvijas, Baltijas Cross Country čempionāta posmus, kā arī Latvijas čempionātā motokrosā.

Sacensību organizators Arvis Bumbiers ("JVE Moto Team") stāsta, ka "sacensību norise bija spraiga un interesanta." Viņš ir gandarīts, jo viss plānotais izdevās "Laika apstākļi, īpaši sportistiem, bija ļoti labi. Kaut arī pa nakti un no rīta bija nelieli nokrišņi, jau sākoties sacensībām, laiks stabilizējās un braukšanai bija ideāls, +7 grādi, bet, sacensībām beidzoties, spīdēja saule un jau bija +15."

Trases konfigurācija šogad tika veidota atšķirīga no iepriekšējiem gadiem, tā bija diezgan sarežģīta, daudz dažādu dabīgu un mākslīgu elementu, arī virziens bija pretējs. Pirms sacensībām trase tika nolīdzināta, bet smiltīs un mīkstajā meža segumā ātri vien izveidojās "kočkas" un "špūres", kas sportistiem prasīja daudz enerģijas. Arī ar kuplo dalībnieku skaitu Arvis ir ļoti apmierināts. "Neraugoties uz to, ka šogad Cross Country sacensībām vairs nav čempionāta statuss, uz tām bija ieradušies arī spēcīgi sportisti no kaimiņu valstīm - Igaunijas un Lietuvas. Kā iepriekš tika prognozēts, šajās sacensībās enduro sportistu rindas papildināja samērā daudz jaunpienācēju - gan iesācēji, gan arī pieredzes bagāti un titulēti motosportisti," stāsta Arvis.

Arī sacensību organizatoram spilgti atmiņā palikusi cīņa par uzvaru kvadru klasē. "Bija ļoti interesanti vērot atsevišķu sportistu divcīņas un pat trīscīņas, kuri savā starpā sacentās par vietām gan atsevišķās klasēs, gan kopvērtējumā. Piemēram, Kvadri Open klasē startu "izcēla" un pirmo apli vadībā noturējās Andris Ciršs, kuram uz "papēžiem mina" Jānis Arbidāns un jau otrajā aplī pārņēma līdera grožus. Kaut kur startā vai pirmajā aplī bija aizķēries Kārlis Bole, kurš pēc pirmā apļa abiem līderiem zaudēja vairāk par pusminūti, bet pēc trešā apļa sportists jau uzrādīja fantastiskus apļa laikus, pietuvojās abiem līderiem un pēdējos divus apļus visiem spēkiem centās tos apdzīt. Tomēr tas neizdevās un, izturot milzīgu spriedzi un konkurentu spiedienu pusotras stundas garumā, Jānis Arbidāns uzvarēja. Pats dažādu iemeslu dēļ sacensībās nepiedalos jau trešo sezonu, bet, kad izdzirdu motoru rūkoņu startā, šķiet, ka asinis sāk "vārīties" un ritēt straujāk. Tad kārtējo reizi sev jautāju: "Kāpēc neesmu trasē kopā ar pārējiem?" Bet kas to lai zina, varbūt kādreiz," tā Arvis Bumbiers.

Sacensību rezultāti pieejami šeit: Cross Country

Nākamās Latvijas kausa otrā posma Cross Country sacensības notiks 13. maijā Stendē.

Informāciju sagatavoja:
Luīze Mīkstā