Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Jonass: ''Ņemot vērā to, kam esam izgājuši cauri, 10.vieta ir labs rezultāts''

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Jonass: ''Ņemot vērā to, kam esam izgājuši cauri, 10.vieta ir labs rezultāts''
Pauls Jonass
Foto: Juan Pablo Acevedo / Husqvarna Media

''Uzskatu, ka kopā ar komandu paveicu labu darbu, jo izdevās aizvadīt stabilus braucienus bez liekām problēmām. Top 10 ar jaunu motociklu un jaunu komandu vērtēju ļoti labi,'' sarunā ar portālu ''Sportacentrs.com'' atklāj ''Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing'' komandas braucējs Pauls Jonass.

Jau ziņojām, ka Latvijas motokrosa zvaigzne Pauls Jonass svētdien Argentīnas posmā, debitējot MXGP klasē, kopvērtējumā izcīnīja desmito vietu, kamēr uzvaru svinēja pieredzējušais itālis Antonio Kairolī. Šīs Paulam bija pirmās sacīkstes ar 450 kubikcentimetru motociklu, tāpēc šis rezultāts uzskatāms par ļoti labu.

Sarunā ar portālu ''Sportacentrs.com'' Pauls atklāj, ka šobrīd fiziski vēl nebija gatavs par 100%, tāpēc šis rezultāts uzskatāms par labu.

Argentīnas posmā izdevās aizvadīt divus stabilus braucienus. Cik labi juties fiziski?
Protams, 100% gatavs nebiju, un vēl kādu brīdi arī nebūšu, jo vēl ir daudz jāstrādā, lai pilnībā atgūtu sportisko formu. Jāsaka, ka pēc garā ceļa uz Argentīnu biju arī apslimis, tāpēc svētdien braucu nedaudz uz medikamentiem, un arī šobrīd man ir neliela temperatūra.

Laikam desmitā vieta pie šādiem apstākļiem ir ļoti labs rezultāts.
Jā. Kopumā sacensības vērtēju diezgan pozitīvi, jo ieguvu jaunu pieredzi, kā arī iemācījos daudzas jaunas lietas ar 450 kubikcentimetru motociklu, ko savukārt nevar iemācīties treniņos. Uzskatu, ka kopā ar komandu paveicu labu darbu, jo izdevās aizvadīt stabilus braucienus bez liekām problēmām. Top 10 ar jaunu motociklu un jaunu komandu vērtēju ļoti labi, ņemot vērā to, kam esam gājuši cauri pēdējos mēnešos.

Kā komanda reaģēja uz šo rezultātu?
Komanda bija apmierināta, jo šajā posmā galvenais uzdevums bija gūt pieredzi un aizvadīt ļoti labu treniņu. Visu izpildījām, tāpēc viss norit pēc plāna.

Ja tā var izmērīt procentuāli, par cik procentiem biji gatavs šīm sacensībām?
To tā grūti izmērīt. Bet teikšu tā, ka parasti starpsezonā uz motocikla tiek pavadīts vairāk par 100 stundām, bet es pēc traumas izārstēšanas aizvadīju tikai 25 stundas. Tas ir četras reizes mazāk nekā optimāli vajadzētu. Ņemot vērā, ka man ir jauna komanda un jauns motocikls, man šis nobraukto stundu daudzums bija krietni par maz, tāpēc vēl ir daudz jānobrauc. Teiktu, ka biju gatavs par kādiem 70%. Šobrīd galvenais uzdevums ir savākt stundas uz motocikla. Ir daudz jābrauc un jānoķer tās sajūtas, lai pēc tam varētu pēc iespējas ātrāk atgriezties Top formā.

Pastāsti, kas notika pirmā brauciena beigās. Vēl pēdējā aplī biji astotais, bet finišēji devītais. Arī pēc finiša izskatījies neapmierināts.
Tur pats biju vainīgs, jo pēdējā apļa pēdējā līkumā pieļāvu stulbu kļūdu, kur trāpīju uz mazas pumpas, kas mani uzsvieda gaisā un es izbraucu ārpus trases. Bet līdz tam bija labs brauciens. Ir jāpiestrādā pie intensitātes, lai pirmajos apļos var pabraukt līdzi top čaļiem. Arī pie startiem jāpiestrādā.

Vai būtiski atšķiras starti ar 450 kubikcentimetru mocīti?
Jā, šie mocīši ir jaudīgi, tāpēc arī starti ir savādāki. Protams, starta tehnika nemainās, bet ir nianses, kuras ir citādākas un pie kurām ir jāpiestrādā.

Bet kopumā ar tiem pieredzējušajiem MXGP braucējiem var cīnīties par Top 6 – Top 8.
Protams. Šobrīd vienkārši ir jāpavada vairāk laika uz motocikla, un tad ātrums nāks pats no sevis. Arī fiziskajā ziņā šobrīd vēl neesmu savā labākajā formā.

Pēc ilgiem laikiem TV kamerās tevi varēja redzēt tikai startā..
(smejas) Jā, ir smagāk jāstrādā, lai skatītāji mani varētu vairāk redzēt televizora ekrānos.

Kādi tavi tālākie plāni?
Šodien (pirmdien) lidoju atpakaļ uz Beļģiju, kur turpināsim trenēties un gatavoties 16.martam, kad startēšu Holandes čempionāta posmā. 24.martā jau startēsim sezonas otrajā PČ posmā.

  +4 [+] [-]

, 2019-03-04 19:09, pirms gada
Uz LV posmu jau būtu jābūt uz visiem 100%!! Ceru redzēt
paulu Ķegumā top 6 Tas būtu labais! Lai veicās un galvenai veselību!

  +1 [+] [-]

, 2019-03-04 23:39, pirms gada
Nu, feins tas Pauls! Būs pjedestāli, medaļas un vimpeļi arī, tik, lūdzams, neko nesasteidz. Saved kārtībā veselību, un tad gan parādi krampi, bet mēs sekosim līdzi un leposimies ar Tevi.