Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Enduro galvaspilsētā Vidrižos vairāk kā 100 dalībnieku Enduro Sprintā

Andrejs Siliņš

Enduro galvaspilsētā Vidrižos vairāk kā 100 dalībnieku Enduro Sprintā
Organizatoru foto

Aizvadītajā sestdienā, 29. jūlijā Enduro galvaspilsētā Vidrižos notika Latvijas kausa 5.posms Enduro Sprintā. Sacensībās piedalījās vairāk kā 100 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Solo klasēs par ātrākā braucēja titulu cīnījās 89 sportisti, bet kvadraciklu klasē -12.

E2 klasē un absolūtajā vērtējumā kārtējo reizi visātrāko apļa laiku uzrādīja E2 klases sportists Ivo Šteinbergs (CEC I.S. Racing).

E1 klases 3.vietas ieguvējs Krišjānis Augulis (Suzuki Latvia) stāsta, ka, pirmo reizi šogad startējis Enduro Sprintā, un sacensības Vidrižos bijušas tikai otrais posms, kurās viņš piedalījies. „Diemžēl iepriekšējos posmos nestartēju traumas dēļ. Vidrižos trase bija laba, ar interesantiem pārbraucieniem un testiem. Ļoti patika testi, jo abos bija daudz krosa elementu, tramplīnu, nobraucienu un līkumu, kas prasīja veiklību. Pārbraucienos bija asfalts, grants ceļi, meža stigas ar „špūrēm” un daži grāvji. Vietām nācās „iespringt”, vietām varēja braucot atpūsties,” stāsta Krišjānis. Kopumā sportistam sacensības ļoti patikušas, jo mājup devies ar smaidu un gandarījumu par iegūtu rezultātu. „Nākošgad plānoju startēt visos posmos Enduro Sprintā un Enduro,” tā Krišjānis Augulis.

E2 klases otrās vietas ieguvējs Kārlis Liepiņš (Motosports Racing Team) atklāj, ka „kopumā nedēļas nogale bija izdevusies. Laika apstākļi bija ideāli.” Lai gan vietām trase bijusi mitra, tas netraucējis izbaudīt labas sacensības. „Abos testos bija izteikti krosa elementi, bez sarežģītiem Enduro elementiem. Testi bija diezgan ātri. Nepieļāvu nevienu kļūdu. Kā redzams rezultātos, ātrākie sportisti cīnījās pa sekundēm,” atceras Kārlis. Sportists savu sīvāko konkurentu Edgaru Rudīti apsteidza tikai par 0,03 sekundēm, atstājot aiz sevis trešajā vietā. „Testos „gājām” sekunde sekundē. Tādā ziņā šis bija viens no labākajiem Enduro Sprinta posmiem šajā sezonā. Neskatoties uz to, ka vairākus gadus esmu piedalījies Cross Country, Enduro Sprintā piedalos pirmo gadu. Vidrižos, Bauņu ģimenes organizētās sacensības, kā vienmēr bija līmenī. Trase bija izšķūrēta, zīmes visur redzamas. Pārbrauciens vietām bija nedaudz vienmuļš, bija daudz jābrauc pa šoseju, bet saprotu – bez tā neiztikt. Testi bija diezgan īsi, ja salīdzina ar sprintu Madonā,” secina Kārlis. Sportists ar nepacietību gaida Cross Country posmu, kas jau septembrī norisināsies Vidrižos. ”Ceru atkal ātrāk „uzbraukt”. Kopumā Sezona bija interesanta, man Edgars Rudītis bija laba konkurence šajā sezonā. Uzdevums izpildīts. Pēc divu gadu pārtraukuma, atkal „forši” atgriezties Enduro apritē un esmu priecīgs par kuplo dalībnieku skaitu, kas bija Vidrižos,” atzīst Kārlis Liepiņš.

Kvadru klases 2.vietas ieguvējs Kārlis Graudiņš (Moto A-Z): „Vidrižos trase bija salīdzinoši vieglāka nekā iepriekšējos posmos. Pārbraucieni bija vienkārši, nebija pat jānokāpj no kvadracikla. Nebija dubļu un lielas risas, kurās varētu iestrēgt. Citos posms bija jākāpj nost, jāceļ kvadrs no dubļiem, šoreiz bija viegli. Ātruma posmos man labāk veicās motokrosa trasītēs, kas arī šoreiz bija abos testos, ar krosa elementiem. Braukt pa dubļiem ar kvadru ir daudz grūtāk. Ar rezultātu esmu apmierināts un priecīgs par aizvadītajām sacensībām,” tā Kārlis Graudiņš.

Sacensību organizators Jānis Baunis juniors: „Enduro Sprintā Vidrižos teikšu, ka viss izdevās par 110%. Nedēļu pirms sacensībām bija liels sausums. Ļoti gaidījām lietu. Sagaidījām, nolīdzinājām trasi. Sportisti jau pēc iepazīšanās apļa teica labus vārdus. Trase izdevās lieliska, pārbraucieni arī interesanti. Pateicoties labvēļiem, šo to pamainījām arī testos. Abos testos bija sabraukuši daudz skatītāju. Trases kopējais garums ar abiem ātruma testiem bija 45 km. Neskatoties uz to, ka tas bija tikai Latvijas kausa posms, sacensībās bija ieradušies 101 dalībnieks. Par to esmu ļoti priecīgs. Visi bija apmierināti. Laiks bija superīgs, silts, spīdēja saule. Viss izdevās. Paldies atbalstītājiem „Roadex”, būvtehnikas nomai „Arsenal”, „JASS Rudzīši”, Jurim Bernardam un Jurim Klāsupam. Paldies arī zemju īpašniekiem, kuru zemes tika šķērsotas pārbraucienos un paldies visiem, kas ieradās.”

Latvijas kausa 5.posma uzvarētāji

E1 klasē:

Edgars Siliņš (Motosports Racing Team)
Gints Filipsons (CEC I.S. Racing)
Krišjānis Augulis (Suzuki Latvia)

E2 klasē:

Ivo Šteinbergs (CEC I.S. Racing)
Kārlis Liepiņš (Motosports Racing Team)
Edgars Rudītis (Motosports Racing Team)

E3 klasē:

Krists Zicmanis (Individuāli)
Jānis Vinters (Jāņa Vintera Moto Team Riga)
Lauris Ermanis (Motosports Racing Team)

Junioru 10+ klasē:

Markuss Daniels Jauntirāns (Moto A-Z)

Senioru klasē:

Einārs Vinters (Jāņa Vintera Moto Team Riga)
Jānis Rasmanis (Moto A-Z)
Danielius Žoštautas (Kilobaitas Racing Team)

Hobiju klasē:

Reinis Stepens (Individuāli)
Ģirts Dubavs (Moto A-Z)
Timo Hermlin (Somerpalu MK)

Veterānu klasē:

Juris Deičmanis (Moto A-Z)
Pēteris Sliede (MPK apPasaule)
Andris Kalniņš (Motosports Racing Team)

C klasē:

Rolands Neimanis (Motosports Racing Team)
Ričards Ansviesulis (Motosports Racing Team)
Armands Keišs (Moto A-Z)

Kvadraciklu klasē:

Jānis Arbidāns (Motosports Racing Team)
Kārlis Graudiņš (Moto A-Z)
Aivis Graudiņš (Moto A-Z)

Klubu komandu vērtējumā pirmajā vietā ar 67 punktiem komanda „Motosports Racing Team” – Edgars Siliņš, Kārlis Liepiņš, Edgars Rudītis, Lauris Ermanis un Sandris Kļaviņš. Otrajā vietā ar 60 punktiem „CEC I.S. Racing” – Ivo Šteinbergs, Gints Filipsons, Lauris Paulovskis, Kaspars Bondars un Aleksandrs Čerņagins. Trešajā vietā ar 59 punktiem „Moto A-Z” – Markuss Daniels Jauntirāns, Jānis Rasmanis, Jurijs Žižkuns, Miks Rasmanis un Ģirts Dubavs. Kopā bija pieteikušās sešas komandas.

Baltijas kausa 3.posms Enduro Sprintā notiks 23. septembrī Igaunijā.

Informāciju sagatavoja
Luīze Mīkstā