Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2556, Did:0, useCase: 0

Junioru motokrosa izlase dodas uz Beļģiju

Superkauss
Superkauss

Junioru motokrosa izlase dodas uz Beļģiju
Latvijas Junioru motokrosa izlase Sočos
2016.gada augusts

Jau 1. un 2.oktobrī Beļģijā norisināsies gada nozīmīgākās junioru komandu motokrosa sacensības - ''Coupe de l'Avenir'' un uz tām poztīvā noskaņojumā un apņēmības pilni dodas Latvijas izlases jaunie motokrosisti. Fīlipa Kempeļa vadībā Latvijas izlasi pārstāvēs Edvards Bidzāns, Kārlis Alberts Reišulis un Roberts Lūsis MX65 klasē, Mairis Pumpurs, Patriks Uzuls un Kristers Krists Sūna MX85 klasē, kā arī Tomass Šileika, Rainers Žuks un Kristers Drevinskis MX Open klasē.

Šīs tradicionālās un augstu popularitāti iemantojušās sacīkstes norisināsies jau 45.reizi, bet Latvijas izlase tajās piedalīsies trešo reizi pēc kārtas. Kā atzīst komandas vadītājs, tad šim notikumam visi sportisti pieiet ar augstu atbildības sajūtu un katrs uz Beļģiju dodas ar mērķi parādīt vislabāko sniegumu. Pērn vislabāk veicās MX Open klases sportistiem, kuri spraigā un sīvā cīņā izcīnīja augsto trešo vietu. MX65 klases pārstāvji ierindojās 8.vietā, bet MX85 10.vietā. Trīs šādu rezultātu kombinācija Latvijai nāciju ieskaitē garantēja 7.vietu.

Šogad izmaiņas nav notikušas MX65 klases pieteikumā - Edvards Bidzāns, Kārlis Alberts Reišulis un Roberts Lūsis pārstāvēs Latviju Beļģijā. Kā atzina komandas vadītājs, tad šī klase sagādāja patīkamas ''problēmas'', jo konkurence bija tik liela, ka nācās izveidot atlases sistēmu, lai noskaidrotu izlases sastāvu. Ja par Edvardu Bidzānu, kurš pārsteidza visu Eiropas motokrosa sabiedrību, izcīnot Eiropas čempiona titulu un Kārli Albertu Reišuli, kurš sudrabu izcīnīja Eiropas atklātajā čempionātā Sočos, jautājumu faktiski nebija, tad trešā dalībnieka noskaidrošanai vērā tika ņemts četru sacensību cikls, kurā labākais izrādījās Roberts Lūsis. Kempelis uzsver, ka ir gandarīts par spraigo cīņu MX65 klasē - uz Beļģiju varēja braukt arī Jānis Kubuliņš, Kirils Maslovs, Aleksis Araids - starp visiem šiem sportistiem notiek sīva spēkošanās katrās sacensībās un rezultāts nav prognozējams, taču šoreiz jāizvēlas bija viens un izvēle bija par labu Robertam Lūsim.

MX85 klasē no pērnā gada sastāva palicis Mairis Pumpurs, cits šīs klases sportists Kristers Krists Sūna Latviju pārstāvēja pirms diviem gadiem, vēl startējot ar 65cm3 klases motociklu, bet Patrikam Uzulam tā būs debija ''Coupe de l'Avenir'' sacensībās. Diemžēl, personīgu motīvu dēļ, izlasei Beļģijā nevarēs palīdzēt šī brīža MX85 klases līderis Kristiāns Freimanis. Līdzīga situācija ar Kārli Sabuli MXOpen klasē - tika liktas lielas cerības uz Kārļa startu, kurš pērn palīdzēja izcīnīt trešo vietu, bet arī viņu pie starta barjeras Beļģijā šogad neredzēsim - kā iepriekš minējām, MXOpen klasē Latviju pārstāvēs Rainers Žuks, Kristers Drevinskis un Tomass Šileika.

Izlases vadītājs Kempelis atzina, ka visās klasēs sastāvs ir konkurētspējīgs, bet nekādi konkrēti mērķi vai izcīnītas vietas izvirzītas netiek. ''Ar runāšanu par vietām pirms sacensībām Latvijas motokrosa sabiedrībai nav laba pieredze. Piemēri tālu nav jāmeklē. Vēlos, lai visi spēj parādīt iespējami labāko sniegumu uz šo brīdi, atbalstīt viens otru kā komanda un lai katrs sportists spēj uztvert to īpašo sajūtu, ko dod iespēja pārstāvēt savu valsti un karogu! Ja spēsim to realizēt, tad arī rezultāts neizpaliks. Aicinu fanus sekot līdzi notikumiem Beļģijā un just līdzi mūsu jaunajai motokrosa paaudzei. Paldies LaMSF, Latvijas Izglītības ministrijai, Latvijas Sporta Federāciju padomei, ''New You by OSP Baltic'', ''Autodualls'', ''Isostar'', ''Blackfish'' un visiem pārējiem, bez kuriem šis pasākums nebūtu iespējams'', tā Latvijas izlases vadītājs.

Sestdien, treniņbraucieni un kvalifikācija, bet komandu prezentācijas un finālbraucieni svētdien.