Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2556, Did:0, useCase: 0

''Rodeo'' izcīna uzvaru Dobelē, Ratseps MX1 klases čempions

Superkauss
Superkauss

''Rodeo'' izcīna uzvaru Dobelē, Ratseps MX1 klases čempions
''Rodeo'' komanda pēc uzvaras Dobelē
Foto: Jānis Pastars

Ventspils ,otokluba ''Rodeo'' braucējs Prīts Ratseps otro sezonu pēc kārtas kļuvis par Latvijas čempionātu prestižākajā MX1 klasē, MX2 klasē bronzu izcīnīja Erki Kahro, MX125 jauniešu cīņās tāds pats panākums Tomam Babrim. Klubu vērtējumā superfinālā Dobelē ''Rodeo'' izcīnīja uzvaru, taču sezonas kopvērtējumā ''MX Moduls'' komandu panākt tomēr neizdevās.

Latvijas čempionāta superfināls Dobelē risinājās lieliskos laika apstākļos, un tādas pašas cīņas arī varēja gaidīt trasē. Galu galā - izšķīrās tituli! Prestižajā MX1 klasē uz pirmo vietu pretendēja ''MX Moduls'' sportists Dāvis Ivanovs un ''Rodeo'' pārstāvis Prīts Ratsepts, kuram šosezon jāaizstāv pērn izcīnītais zelts. Tas arī izdevās – Ratseps posma kopvērtējumā bija otrais, bet Ivanovs vien piektais, tāpēc sezonas kopvērtējumā otro gadu pēc kārtas triumfēja ''Rodeo'' igaunis. Dāvis Līvs, kurš traumas dēļ izlaida čempionāta pirmos divus posms, šoreiz devītais, bet kopumā šajā klasē pie starta barjeras stājušies 27 braucēji.

Bronza ''Rodeo'' arī MX2 klasē, tiesa pēdējā posmā notika rokāde – ja pirms tā trešajā vietā turējās Kristers Drevinskis, tad Dobelē uz to pakāpās Erki Kahro, jauno kolēģi nostumjot par vienu pakāpienu zemāk. MX125 klasē cīnītāja raksturu turpināja demonstrēt Toms Babris, kuru no došanās trasē pat neattur nopietnā pleca trauma, kurā sportists iedzīvojās šosezon. Braucējs bija uz starta arī Dobelē, sarūpēja punktus komandai un arī nodrošināja trešo vietu klases kopvērtējumā . Interesanta cīņa izvērtās Senioru klasē, kurā pat uz augstāko pjedestāla pakāpienu pretendēja ''Rodeo'' direktors Arvis Sanders. Posmā viņām izdevās apsteigt galveno konkurentu Jāni Mironovu, un kopvērtējumā abiem braucējiem bija vienāds punktu skaits, taču divus čempionus neapbalvo arī šajā klasē. Mironovam sezonas gaitā bija izdevies izcīnīt augstākas vietas nekā Sanderam, tāpēc arī viņam pienācās pirmā vieta, bet Arvis sezonas kopvērtējumā ierindojās otrajā.

Lai gan jau pēc priekšpēdējā posma kļuva skaidrs, ka komandu vērtējumā panākt ''MX Moduls'' komandu būs grūti, ''Rodeo'' nepārstāja cīnīties un Dobelē savāca labāko punktu summu, tā uzvarot jau otro reizi pēc kārtas. Kopvērtējumā tik un tā nācās samierināties ar otro vietu, taču Sanders atzīst, ka neesot iemeslu kādam kaut ko pārmest, turklāt sezona tiešām bija aizraujoša: «Katrs izdarīja to, kas bija viņa spēkos. Vai varējām nostartēt labāk? Ņemot vērā to, kā mums šīs sezonas laikā gāja ar traumām, es teiktu, ka praktiski neiespējami. Leģionāri savu darbu paveica, bet katram no vietējiem braucējiem trāpījās kāda veselības liksta un trauma. Dāvim mugura joprojām nav līdz galam izārstēta, bet Tomam pat ieteica šajā sezonā trasē vairs nedodiet, tomēr viņi startē un dod komandai punktus. Mums ir divkārtējais Latvijas čempions. Jā, viņš nerunā latviski, bet ir labs, atbildīgs un lojāls sportists, ar kuru gribētos sadarboties arī turpmāk. Par Latvijas čempiona uzvaru klubu vērtējumā tiešām bija smaga cīņa, jo neviens neko negribēja dāvināt un uzvarēt gribējām ne tikai mēs. Tāpēc varu tikai apsveikt ''MX Moduls'' ar šo uzvaru. Mums nākamajā gadā būs 20 gadi, kas būs labs stimuls pacīnīties par desmito klubu čempionu titulu.»