Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Šūmahera dzīvība joprojām briesmās, nākamās stundas izšķirošas

Rolands Eliņš

Šūmahera dzīvība joprojām briesmās, nākamās stundas izšķirošas
Mihaels Šūmahers
Foto:AFP/Scanpix

Autosporta izcilnieks un leģenda Mihaels Šūmahers joprojām atrodas dzīvībai kritiskā stāvoklī. Atbildīgie ārsti atsakās izteikt jel kādas prognozes par viņa iespējam izdzīvot, bet viņu operējušais profesors Stefans Habārds norādījis, ka visu izšķirs nākamās 24-48 stundas. Šobrīd Šūmahers atrodas medicīniski izraisītā miegā.

„Mihaelam Šūmaheram tika veikta operācija, kad viņš atradās ļoti nopietnā stāvoklī ar smagiem smadzeņu bojājumiem,” paziņojis profesors Stefans Habārds, kurš bija atbildīgs par operācijas veikšanu. „Mēs sekojam viņa veselības stāvokļa pārmaiņām katru brīdi.”

„Šūmahers joprojām ir kritiskā stāvoklī. Operācija bija paredzēta, lai tikai aizvāktu to hematomas (asins izplūduma) daļu, kura bija aizvācama. Tagad mums jāpasargā viņa smadzenes. Nākamās 24 vai 48 stundas būs izšķirošas,” sacījis Hābards.

Kopš operācijas Šūmahers pakļauts stingrai reanimācijas režīmam, un viņa ķermeņa temperatūra pazemināta līdz 34-35 grādiem pēc Celsija. Šūmahers atrodas medicīniskajā miegā.

Mihaela Šūmahera dzīvība nokļuva briesmās pēc tam, kad slēpojot viņš krita un atsita galvu pret akmeni, kas radīja asins izplūdumu viņa smadzenēs. Lai arī sākotnēji milzīgas briesmas netika paredzētas, viņa veselības stāvoklis strauji pasliktinājās, un autosporta čempions tika nogādāts slimnīcā Grenoblē, Francijā.

Profesors Žans Fransiss Pajēns, Grenobles slimnīcas anestezioloģijas nodaļas vadītājs, atzinis, ka tikai fakts, ka Šūmaheram bijusi ķivere, kura pēc atsevišķu avotu ziņojumiem trieciena rezultātā saplīsusi, ļauj šobrīd viņam būt pie dzīvības. „Šobrīd nevaram apgalvot, kāda ir Mihaela Šūmahera nākotne,” sacījis Pajēns. „Taču bez ķiveres viņa šeit nebūtu.”

Savukārt Šūmahera senais cīņu biedrs Žerārds Sailents, kurš vairākkārt uzņēmies vācu sportista ārstēšanu tā karjeras laikā piedzīvoto negadījumu laikā, apgalvo, ka Šūmahera lieliskā fiziskā forma viņam palīdzēs uzvarēt šajā cīņā ar nāvi.

Pašreizējās prognozes liecina, ka mākslīgā miega stāvoklī Šumahers tika uzturēts vismaz 48 stundas, tiesa, šis laika posms var ievilkties līdz pat vairākām nedēļām, un arī pēc tam būs nepieciešams vairāku mēnešu ilgs rehabilitācijas process.

Kopā ar Šūmaheru slimnīcā ir viņa ģimene, bet domās kopā septiņkārtējo pasaules čempionu un F1 mūsdienu ikonu ir teju katrs autosporta līdzjutējs.

Izmantotie resursi:
Schumacher shows slight improvement - Yahoo...
BBC - Homepage

1 2 40 komentāri

  +6 [+] [-]

, 2013-12-31 09:53, pirms 6 gadiem
Beediigi...ceru,ceru,ceru...

  +9 [+] [-]

, 2013-12-31 10:00, pirms 6 gadiem
Galīgi negribas pamosties 2014. gadā ar bēdīgu ziņu....

  +1 [+] [-]

, 2013-12-31 10:01, pirms 6 gadiem
jēziņ...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2013-12-31 10:08, pirms 6 gadiem
100% piekriitu Tev....galiigi nav noskanjojuma sviniibaam
LA-BOS antifans rakstīja: Galīgi negribas pamosties 2014. gadā ar bēdīgu ziņu....

     [+] [-]

, 2013-12-31 10:13, pirms 6 gadiem
Miša vienmēr bijis īsts cīnītājs, tagad padoties nebūtu viņa godīgi.

 +13 [+] [-]

, 2013-12-31 10:19, pirms 6 gadiem
Nedaudz pieredz no manas ikdienas.
1. Pēc traumas un operācijas viņam ir zonde, kas mēra spiedienu galvaskausa iekšienē, tam jābūt zemāk par 20 mmH2O un vismaz 3 dienas jāguļ, lai smadzenēs nenotiek viemaiņa, kas mazina pampumu.
2. Ja spiediens ir vairāk par 20, tad ir jāiemidzina spēcīgāk, vismaz ar 4 dažādiem narkozes līdzekļiem, ja tas nelīdz, tad pa zoni jānolaiž smadzeņu škidrums, ja tas nelīdz, tad jāatdzesē ķermenis un jāpaatrina elpošanas biežums, bet to nedrīkst ilgi pielietot.
3. Ja viss iepriekšējais nelidz un smadzenes pampst tālāk, tad jāizzaģē vienā pusē daļa galvaskausa kaula.
Mūsdienās tik viegli nenomirst slimnīcās, bet nopietnas sekas var palikt.

Secinājums: ja galvaskausa iekšienes spiediens atļaus, šodien sāks modināšanu, tas ir, sasildīs un mazinās narkozes līdzekļu devu un skatīsies, kā spiediens galvaskausā uzvedas.

  +2 [+] [-]

, 2013-12-31 10:33, pirms 6 gadiem
Diez gan biedējoši...Šūmim izdosies izķepuroties!

  +5 [+] [-]

, 2013-12-31 10:35, pirms 6 gadiem
stulbums, cerams izķepurosies, savādāk nemaz nevar būt!

  +5 [+] [-]

, 2013-12-31 10:43, pirms 6 gadiem
Tev ir jaizveselojas,savadak nemaz nedrikst but,turies vecais...Visa Pasaule ir ar tevi...

  +5 [+] [-]

, 2013-12-31 11:03, pirms 6 gadiem
Lūdzu turies!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +4 [+] [-]

, 2013-12-31 11:09, pirms 6 gadiem
Cilvēki!
Tik skumji lasīt šīs ziņas par Šumaheru un viņa nelaimi! Asaras acīs!

Vai tiešām viņam apkārt nebija cilvēki, kas pateiktu, ka nevajag tā riskēt, slēpošana ir viena no bīstamākajām nodarbēm pasaulē!

Lūdzu, cilvēki, neriskējiet ar savu dzīvību, nebraukājiet apkārt pa visādiem kalniem, ja patīk slēpošana - kaut vai distances tad slēpojiet, bet nelieniet uz kalna virsū! Būs vēl upuri, jo cilvēki nemācās no šādiem gadījumiem!

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:15, pirms 6 gadiem
Nekad Miha nav paticis, bet šoreiz, ļoti ceru, ka viņa dzīves svarīgākajā cīņā viņa organisms spēs sakopot visus spēkus un izvilkt šo cīņu! Brīnumu vēlot, lai izveseļojas, viņš tomēr ir leģenda!

  +3 [+] [-]

, 2013-12-31 11:16, pirms 6 gadiem
Otra lieta. Ticu, ka Šumaheram nebija tā lētākā ķivere, tomēr arī tāda saplīsa. Tātad - tie, kas ejiet kalnos, lūdzu pievērsiet uzmanību ķiveres ekipējumam. Tam ir jābūt vismaz 3 ciparu skaitlim EUR, ko jūs ieguldat par ķiveri... Pat labākās ķiveres nepasargā, bet cilvēki taupa uz tām, pērk visādus mēslus pa 80 EUR, un tad brīnās, ka netur! Tā ir INDUSTRIJA, kas nav ieinteresēta, lai ķiveres aizsargātu, viņi ir ieinteresēti, lai ķivere saplīst un atkal pirktu jaunu!
Arī riteņbraucēji Latvijā - es ļoti reti redzu jums galvā ķiveres! Un arī, ja ir, tad kaut kādas simboliskās, pa pārdesmit latiem pirktas, kas neko neaizsargā! Obligāti velciet drošas, dārgas ķiveres!

Lai šis gadījums ir kā mācība visiem, par ķiveru lietojumu!

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:17, pirms 6 gadiem
Apollo zino ka vina stavoklis vismaz ir stabilizejies,tas ir pozitivi
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:19, pirms 6 gadiem
Diezgan droši, ka Mihaēls izdzīvos, tikai visiem ir ļoti labi zināms, ka pēc tik smagām traumām smadzenēm rodas neatgriezeniskas sekas. Žēl.

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:21, pirms 6 gadiem
Šūmi, cīnies!

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:23, pirms 6 gadiem
Visi ar tevi, Šūmi.Tu uzvarēsi.

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:27, pirms 6 gadiem
Lai arī kā man viņš vienmēr ir besījis tomēr palika žēl... Nu cīnies, no sirds novēlu atgūties!!!!!!

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:30, pirms 6 gadiem
Skudriniekss rakstīja: Cilvēki!
Tik skumji lasīt šīs ziņas par Šumaheru un viņa nelaimi! Asaras acīs!

Vai tiešām viņam apkārt nebija cilvēki, kas pateiktu, ka nevajag tā riskēt, slēpošana ir viena no bīstamākajām nodarbēm pasaulē!

Lūdzu, cilvēki, neriskējiet ar savu dzīvību, nebraukājiet apkārt pa visādiem kalniem, ja patīk slēpošana - kaut vai distances tad slēpojiet, bet nelieniet uz kalna virsū! Būs vēl upuri, jo cilvēki nemācās no šādiem gadījumiem!
Atvaino, bet kalnu slēpošana ir viena no foršākajām izklaidēm/nodarbēm pasaulē. Dzīvē visādi gadās. Katram savs liktenis

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:30, pirms 6 gadiem
Brauca ar F1,kur mežonigs ,straujš ātrums,faktiski riskēja ar veselību!!
Tagad aizbrauca kūrortā slēpot un lūdzu, cilveks guļ smagā stāvoklī slimnīcā!
Tas ir liktens!!!
Turies šumi,turies!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:36, pirms 6 gadiem
Skudriniekss rakstīja: Pat labākās ķiveres nepasargā, bet cilvēki taupa uz tām, pērk visādus mēslus pa 80 EUR, un tad brīnās, ka netur! Tā ir INDUSTRIJA, kas nav ieinteresēta, lai ķiveres aizsargātu, viņi ir ieinteresēti, lai ķivere saplīst un atkal pirktu jaunu!
vispār jau ķivere ir paredzēta vienam negadījumam. pēc tam to nedrīkst izmantot. jo tā uzņem triecienu un deformējas, tādējādi absorbējot trieciena enerģiju. līdzīgi, kā automašīnu priekšgals, kas avārijā saplacinās, dzēšot avārijas spēku.

bet kopumā - traki Šūmim... cerams, ka tas, ka tik ātri nogādāja slimnīcā un sāka ārstēšanu, kā arī joprojām lieliskā fiziskā kondīcija, palīdzēs atgūties.

vēlu drīzu izveseļošanos

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:37, pirms 6 gadiem
pareizāk droši vien būs "domās kopā ar septiņkārtējo pasaules čempionu un F1 mūsdienu ikonu ir TEJU KATRS SPORTA līdzjutējs"

Izķepurosies un mēs vēl šo redzēsim smaidīgu. Savādāk NEDRĪKST būt!!!

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:38, pirms 6 gadiem
sasperjods rakstīja: Es ar vakar to rakstīju par darbu mežā
ka katram ir jādara tas, ko tas māk
Ja ir ledus uz ceļa nevar vairs braukt uz 100
u.t.t.
Šumis esot ļoti labs slēpotājs. Tādas lietas vienkārši notiek un viss. Visu dzīvē nevar paredzēt. tas nenozīmē, ka nekas nav jāmēģina.

Te slavenā Hermana Meiera kritiens:

Hermann Maier Crash - YouTube

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:39, pirms 6 gadiem
sasperjods rakstīja: nenoliegt, bet ļoti riskanta
ja vēl paskatās to vietu, kur notika kritiens...

jaunu bērnu vecāki nedrīkst tādas izklaides atļauties
Nezinu, mani bērni arī stāv uz slēpēm no agras bērnības.

  +1 [+] [-]

, 2013-12-31 11:40, pirms 6 gadiem
Kalvis Krūmiņš rakstīja: vispār jau ķivere ir paredzēta vienam negadījumam. pēc tam to nedrīkst izmantot. jo tā uzņem triecienu un deformējas, tādējādi absorbējot trieciena enerģiju. līdzīgi, kā automašīnu priekšgals, kas avārijā saplacinās, dzēšot avārijas spēku.

bet kopumā - traki Šūmim... cerams, ka tas, ka tik ātri nogādāja slimnīcā un sāka ārstēšanu, kā arī joprojām lieliskā fiziskā kondīcija, palīdzēs atgūties.

vēlu drīzu izveseļošanos
Taču jebkura normāla ķivere jebkurā sporta veidā (nevis karalaukā Afganistānā) pie ļoti smaga trieciena izšķīst. Tā ir daļa no trieciena absorbēšanas. Savādāk jau kāda atšķirība - atdauzi galvu pret klinti, vai pret ķiveres materiālu

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:44, pirms 6 gadiem
sasperjods rakstīja: Es ar vakar to rakstīju par darbu mežā
ka katram ir jādara tas, ko tas māk
Ja ir ledus uz ceļa nevar vairs braukt uz 100
u.t.t.
Tā humoram, lai tomēr nedaudz gaišāka diena...
var braukt uz 100, tikai jāaizmirst par neitrālo ātrumu

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:52, pirms 6 gadiem
DaMarcus rakstīja: Taču jebkura normāla ķivere jebkurā sporta veidā (nevis karalaukā Afganistānā) pie ļoti smaga trieciena izšķīst. Tā ir daļa no trieciena absorbēšanas. Savādāk jau kāda atšķirība - atdauzi galvu pret klinti, vai pret ķiveres materiālu
ir cilvēki, kam jāpaskaidro

     [+] [-]

, 2013-12-31 11:56, pirms 6 gadiem
Bet paskataties uz mūsu "kalnu slēpotājiem" - reti kurš pērk katru gadu jaunu ķiveri. Kā nopirka 1999.gadā, tā dragā arī joprojām, tas nekas ka tā ir saskrāpēta un sabuktēta!

     [+] [-]

, 2013-12-31 12:00, pirms 6 gadiem
Skudriniekss rakstīja: Bet paskataties uz mūsu "kalnu slēpotājiem" - reti kurš pērk katru gadu jaunu ķiveri. Kā nopirka 1999.gadā, tā dragā arī joprojām, tas nekas ka tā ir saskrāpēta un sabuktēta!
Vispār jau raksts ir par MŠ veselību, bet atļaušos tomēr šo pēdējo reizi nokomentēt. Ķivere ir derīga līdz pirmajam NOPIETNAJAM triecienam. Tas, ka tā ir saskrāpēta, vadājot apkārt, pilnīgi nekādi neietekmē tās drošību. Protams, laba ķivere, nevis par LVL 25.

     [+] [-]

, 2013-12-31 12:00, pirms 6 gadiem
Skudriniekss rakstīja: Bet paskataties uz mūsu "kalnu slēpotājiem" - reti kurš pērk katru gadu jaunu ķiveri. Kā nopirka 1999.gadā, tā dragā arī joprojām, tas nekas ka tā ir saskrāpēta un sabuktēta!
nu, ja nav uz galvas nolicies pret ledu/akmeni/koku, bet saskrāpējis vizinot mašīnā, tad jau nekas.
bet nu, ja ir bijis negadījums, tad gan pēc tam braukt ar tādu ir gandrīz tas pats, kā braukt vilnas cepurītē (nu, ok, drusk pārspīlēju, bet nu pie nākamā identiskā trieciena ķivere vairs nepasargās tā, kā paredzēts)

  +1 [+] [-]

, 2013-12-31 12:12, pirms 6 gadiem
Petrovics13 rakstīja: Nedaudz pieredz no manas ikdienas.
1. Pēc traumas un operācijas viņam ir zonde, kas mēra spiedienu galvaskausa iekšienē, tam jābūt zemāk par 20 mmH2O un vismaz 3 dienas jāguļ, lai smadzenēs nenotiek viemaiņa, kas mazina pampumu.
2. Ja spiediens ir vairāk par 20, tad ir jāiemidzina spēcīgāk, vismaz ar 4 dažādiem narkozes līdzekļiem, ja tas nelīdz, tad pa zoni jānolaiž smadzeņu škidrums, ja tas nelīdz, tad jāatdzesē ķermenis un jāpaatrina elpošanas biežums, bet to nedrīkst ilgi pielietot.
3. Ja viss iepriekšējais nelidz un smadzenes pampst tālāk, tad jāizzaģē vienā pusē daļa galvaskausa kaula.
Mūsdienās tik viegli nenomirst slimnīcās, bet nopietnas sekas var palikt.

Secinājums: ja galvaskausa iekšienes spiediens atļaus, šodien sāks modināšanu, tas ir, sasildīs un mazinās narkozes līdzekļu devu un skatīsies, kā spiediens galvaskausā uzvedas.
Tāpēc šobrīd ir jācer visiem ka Šūmītis ne tikai izdzīvos,bet ka tas viss beigsies bez sekām...
Atminos vienu dokumentālo raidījumu,kur cilvēks tikai no tā, ka bija sabremzējies ļoti strauji ekstremālā situācijā ar auto,bija guvis smadzeņu traumu un pazaudējis spēju just emocijas Un tas vēl ir labākajā gadījumā
1 2 40 komentāri