Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Lauda pēc plaušu pārstādīšanas izrakstīts no slimnīcas

Juris Grīns
Juris Grīns

Lauda pēc plaušu pārstādīšanas izrakstīts no slimnīcas
Nikijs Lauda. Foto: Mercedes

Divus mēnešus pēc veiktās plaušu transplantācijas operācijas leģendārais F1 pilots Nikijs Lauda beidzot ir devies prom no slimnīcas.

F1 komandas "Mercedes" vadībā strādājošais Lauda smagi saslima šovasar, tobrīd atrodoties brīvdienās Ibicas salā. Augusta sākumā Vīnē viņam veica plaušu pārstādīšanu, operācija noritēja veiksmīgi un bijušais autosportists uzsāka atveseļošanos.

Divus ar pusi mēnešus pēc operācijas šonedēļ Lauda no slimnīcas ir izrakstīts un, pēc ārstu teiktā, labā veselības stāvoklī devies mājās. Tiesa, tagad Laudam vairāku nedēļu garumā vēl jāiziet intensīvs rehabilitācijas process. Tāpat plaušu pārstādīšanas speciālisti turpinās viņu uzraudzīt.

69 gadus vecais Lauda savulaik guva lielus panākumus "Formulā 1". Savā karjerā, kas ilga no 1971. līdz 1985. gadam sportists aizvadīja 177 posmus, gūstot 25 uzvaras un izcīnot trīs titulus. Par čempionu viņš kļuva 1975. un 1977. gadā kopā ar "Ferrari" komandu un 1984. gadā, tolaik jau braucot "McLaren" sastāvā. Tāpat austrietis pārstāvējis "March", "BRM" un "Brabham" vienības, bet lielāko slavu ieguvis ar smago avāriju 1976. gada sacīkstēs Nirburgringā, kur tik tikko izdzīvoja, gūstot ķermeņa apdegumus.

Jau iepriekš tika ziņots, ka plaušu nespēja Laudam nav iestājusies tādēļ, ka toreiz notikušajā avārijā un sekojošajā ugunsgrēkā tās cieta.

Vēl arī nav zināms, vai Lauda varēs atgriezties pie savu darba pienākumu veikšanas "Formulā 1".

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, Le Mans...