Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Hamiltons: "Atpalicēji nav vainīgi, ka F1 mašīnas ir tādas"

Juris Grīns
Juris Grīns

Hamiltons: "Atpalicēji nav vainīgi, ka F1 mašīnas ir tādas"
Foto: Mercedes F1

Lai gan Lūisu Hamiltonu F1 sacensībās ASV dažbrīd traucēja atpalicēji, kuriem garām tikt nebija viegli, titulētais sportists nenosoda lēnākos braucējus, uzsverot, ka vaina ir nevis viņos, bet šī brīža sacīkšu spēkratu konstrukcijā.

Tuvojoties finišam, Ostinas trasē "Circuit of the Americas" viens aiz otra nelielā attālumā brauca sacensību līderis Kimi Raikonens, kā arī viņa tuvākie sekotāji Makss Verstapens un Hamiltons, tomēr tikšana garām par apli apdzītajiem dažkārt izskatījās gausa. Raikonens izrādīja neapmierinātību ar vienu no "Williams" pilotiem, kamēr Hamiltons mudināja veiklāk izkārt zilos karogus. Jautāts, vai atpalicēju braukšanas manieri vajadzētu izmeklēt tiesnešiem, "Mercedes" pilots atbildēja noraidoši.

"Nedomāju, ka tā ir gluži braucēju vaina, jo ir ļoti grūti braukt kādam aizmugurē," skaidro Hamiltons. "Jau braucot piecas sekundes aiz citas mašīnas var sākt just tās ietekmi. Mašīna sāk arvien vairāk slīdēt un, jo tuvāk nonāc, jo vairāk ātruma pārsvars samazinās. Arī viņi savā starpā cīnījās un nevarēja tā vienkārši atdot vairākas sekundes man, līdz ar to viss nav tik vienkārši. Piemēram, es iesprūdu aiz abām "Toro Rosso" formulām, jo riepas kļuva arvien sliktākas un nevarēju pietiekoši pietuvoties, lai tiktu garām. Tomēr šoreiz vēl nebija ne tuvu tik slikti kā, piemēram, Singapūras trasē."

Hamiltons nav pirmais, kurš sūdzējies par šī brīža F1 spēkratu nespēju braukt cieši vienam aiz otra. Savukārt jau 2021. gadā plānots ieviest jaunus tehniskos noteikumus, ko izstrādāt palīdz pieredzējušais F1 sporta direktors Ross Brauns, un ir cerība, ka turpmāk šādas problēmas nebūs.

"F1 čempionātā aizvien ir fundamentālas problēmas, jo nav iespējams sekot otrai mašīnai, līdz ar to starp dalībniekiem ir lieli atstatumi," saka Hamiltons. "Es ļoti paļaujos uz Rosu un viņa cilvēkiem. Ceru, ka uz 2021. gada sezonu viņi pieņems labus lēmumus, lai vairs nav nepieciešams pusotras sekundes pārsvars, pirms vari pietuvoties citai mašīnai, bet gan daudz mazāks. Ja to izdosies panākt, mums būs labākais autosacīkšu čempionāts. Šī ir būtiska šī sporta problēma. Nevajadzētu būt tik lielai starpībai starp pirmo un pēdējo pilotu. Mašīnām vajadzētu būt līdzvērtīgākām. Kā gan "Williams" vai "McLaren" var tik daudz atpalikt? Tā ir milzīga starpība. Viņiem jāmaina noteikumi tā, lai ļautu atstatumiem kļūt mazākiem un cīņas būtu aizraujošākas. Šim čempionātam ir potenciāls kļūt par labāko pasaulē. Paskatieties kaut vai "MotoGP" sacīkstes - viņi tur cīnās sānu pie sāna katrā līkumā."

Izmantotie resursi:
Motorsport Week - The latest motorsport news!