Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Grožāns tuvu aizliegumam startēt F1 sacīkstēs

Juris Grīns
Juris Grīns

Grožāns tuvu aizliegumam startēt F1 sacīkstēs
Romēns Grožāns. Foto: Haas F1 Team

Franču F1 pilots Romēns Grožāns ir saņēmis trīs starta vietu sodu uz nākamo posmu, kā arī nonācis tuvāk aizliegumam piedalīties sacīkstēs.

"Haas" komandu pārstāvošais Grožāns svētdien ASV "Grand Prix" pirmajā aplī sadūrās ar "Sauber" pilotu Šarlu Leklēru. Lai gan Grožāns pats piedzīvoja izstāšanos, tiesneši viņam piešķīruši trīs starta vietu sodu uz gaidāmo posmu Meksikā, kā arī vienu licences soda punktu par negadījuma izraisīšanu.

Pēdējo 12 mēnešu laikā Grožāns ir nopelnījis jau desmit soda punktus. Ja viņš pamanīsies izpelnīties vēl divus, tas nozīmēs, ka automātiski nāksies izlaist vienu F1 posmu, paredz noteikumi. Tiesa, viens no punktiem tiks dzēsts pirmdienā pēc Meksikas "Grand Prix", jo būs pagājis 12 mēnešu termiņš, kopš šis punkts viņam piešķirts.

Grožāns Ostinā startēja astotais, bet pirmajā aplī viņu apdzina Leklērs. 12. līkumā Grožāns iebrauca "Sauber" formulas aizmugurē, liekot tai saslīdēt. Grožāns izstājās uzreiz, Leklērs - vēlāk, bet abi devās pie tiesnešiem, kur tika skatīti video atkārtojumi un atrasts vainīgais.

Sods varēja būt bargāks, taču Grožāns pierādīja, ka darījis visu, lai no kontakta izvairītos, pretējā gadījumā tiesneši viņam būtu piemērojuši vairāk soda punktus.

Izmantotie resursi:
The official home of Formula 1® | F1.com