Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

"Alfa Romeo" boss: "Nedomāju, ka F1 būs starp pasaules prioritātēm"

Juris Grīns
Juris Grīns

"Alfa Romeo" boss: "Nedomāju, ka F1 būs starp pasaules prioritātēm"
Foto: Alfa Romeo Racing

"Alfa Romeo Racing" vadītājs Frederiks Vasērs uzskata, ka situācija pasaulē arī pēc epidēmijas beigām būtiski ietekmēs visas F1 komandas, jo ekonomiskās grūtībās būs nonākuši arī sponsori, kas apgādā tās ar finansiālajiem līdzekļiem.

Jau vēstīts, ka uz nenoteiktu laiku pārcelti seši "Formula 1" posmi, kuru norise turklāt ir zem jautājuma zīmes, bet pirmo reizi pasaules čempionāta vēsturē nenotiks leģendārā Monako "Grand Prix" izcīņa. Tāpat par gadu uz priekšu pārcelta jauno tehnisko noteikumu ieviešana, kas bija plānota 2021. gadā.

"F1 menedžmenta ienākumi neizbēgami saruks, tāpat tuvākajos mēnešos ar grūtībām saskarsies mūsu sponsori," intervijā "Auto-Hebdo" skaidro Vasērs. "Prognozējam, ka komandu ienākumi samazināsies par 15-20 procentiem, kamēr tajā pašā laikā izmaksas pieaugs."

F1 vadība cer, ka pārceltos posmus izdosies noorganizēt vēlāk vasarā, kas nozīmē, ka par ierastu lietu varētu kļūt sacensības, kas norisinās trīs nedēļas nogales pēc kārtas. Vasērs atzīst, ka tās būs lielas papildus izmaksas.

"Tas nozīmē, ka būs jāpieņem papildus darbinieki, lai tiktu galā ar šo sacīkšu radīto slogu," saka Vasērs. "Tāpat mums būs jāsaražo vairāk detaļas - antispārni, mašīnas grīdas un citas lietas, ko varbūt nemaz neizmantosim, bet tās nepieciešamas ārkārtas gadījumos."

Vasērs atzīst, ka piedzīvojis dažādas krīzes, taču šī izskatās pēc lielākās: "Manā 30 gadus ilgajā karjerā bija jāpieredz Līča karš 1990. gadā, 11. septembra terora akti 2001. gadā, SARS epidēmija 2003. gadā un finansiālā krīze 2008. gadā. Bet tagad - no Ķīnas līdz Amerikai un Eiropai tiks skarti visi sektori. Kaut ko tādu ir piedzīvojusi tikai iepriekšējā paaudze Otrā Pasaules kara laikā. Laiki, kas gaida priekšā, būs sarežģīti. Būs laiks pirms Covid-19 un pēc. Un es nedomāju, ka motoru sports būs starp pasaules prioritātēm."

Izmantotie resursi:
F1 News and Results | Latest 2020 Formula 1...