Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Alonso: "F1 čempionātā ir lielāki amatieri nekā Lemānā"

Juris Grīns
Juris Grīns

Alonso: "F1 čempionātā ir lielāki amatieri nekā Lemānā"
Fernando Alonso. Foto: McLaren Racing

Autosporta veterāns Fernando Alonso, piedzīvojis izstāšanos ASV "Grand Prix" pirmajā aplī, atzinis, ka "Formulā 1" startē lielāki amatieri nekā Lemānas izturības sacīkstēs, kur kļūdu no braucējiem ir daudz mazāk. Ostinas trasē "McLaren" pilota sānos līkumā ietriecās Lānss Strols, kā rezultātā spānis cīņu turpināt nevarēja.

"Es neesmu dusmīgs, vienkārši sarūgtināts, jo pirms sacīkstēm ASV pavadīju deviņas dienas un tad pēc starta nobraucu 600 metrus, kad mani izsita ārā," saka Alonso. "Nepaveicās. Tomēr daudz vairāk tā ir Starptautiskās Automobiļu federācijas problēma, ja viņi ļauj pilotiem šādi braukt. Es to saku, jo braucu citā čempionātā, kur startē arī amatieri, bet tur nekad nav šādu problēmu. Tas nozīmē, ka šeit ir vairāk amatieru nekā Lemānas sacīkstēs. Līmenis šeit ir zemāks. Tur piloti arī ir ļoti agresīvi un reizē trasē atrodas trīs dažādu klašu mašīnas, ar dažām brauc amatieri, bet neviens cits citā netriecas. Tā ir citāda mentalitāte."

Kā zināms, Alonso šosezon aizvada arī pilnu sezonu izturības sacīkšu pasaules čempionātā (WEC), kura viens no posmiem ir Lemānas 24 stundu brauciens.

"Formulā 1" kopš vasaras brīvdienām Alonso tikai vienreiz izdevies finišēt pirmajā desmitniekā, tomēr atzīst, ka par to daudz nesatraucas, jo šobrīd aizvada savas, iespējams, pēdējās sacensības F1 karjerā.

"Nē, tas mani nesarūgtina," norāda Alonso, kuram vēl ir cerības izcīnīt septīto vietu F1 čempionātā, jo cīņa šobrīd kopvērtējumā ir ļoti saspringta un neprognozējama. "Ja es cīnītos par čempiona titulu, tad jā, būtu sarūgtināts. Citādi šīs pēdējās sacensības man ir kā svinības, cenšos komandai nopelnīt punktus, bet šoreiz tas nesanāca."

Kļuvis zināms, ka "McLaren" komanda ir atmetusi plānus 2019. gadā aizvadīt pilnu "IndyCar" sezonu, savukārt Alonso varētu iziet uz starta vien "Indy 500" sacensībās, lai gan konkrēti sportista plāni aizvien nav zināmi. Tāpat viņš izteicies, ka 2020. gadā varētu atgriezties F1 čempionātā.

Izmantotie resursi:
F1Today.net