Montoija piedāvā Alonso palīdzību pirms debijas Indy 500

Montoija piedāvā Alonso palīdzību pirms debijas <i>Indy 500</i>

Foto: Andrew Weber-USA TODAY Sports/Scanpix

F1 2017

Bijušais F1 pilots Huans Pablo Montoija uzskata, ka Fernando Alonso ir labas izredzes uz augstu rezultātu maijā gaidāmajā debijā Indy 500 sacīkstēs, tomēr atzīst, ka spānim vēl daudz kas jāapgūst. Arī viņš pats piedāvājis palīdzību, ja Alonso tāda būs nepieciešama.

Jau vēstīts, ka Alonso izlaidīs Monako Grand Prix sacensības, lai pirmo reizi karjerā ASV izietu uz starta leģendārajās Indy 500 sacīkstēs, kas notiek Indianapolisas ovālā. Montoija, kurš savulaik cīnījās ar Alonso par uzvarām Formulā 1, pats Indianapolisā startējis četras reizes, divās no tām uzvarot.

Jautāts par to, vai Alonso Indianapolisā būs spēcīgs, Montoija atbild: "Pilnīgi noteikti. Fernando ir ellīgi labs braucējs. Viņam tikai jāiemācās, kā ovālu trases darbojas un, jo īpaši, tehnika, kā sekot citām mašīnām. Mašīnas noregulēšanā, domāju, viņš visu izdarīs ļoti labi, jo viņš to labi izjūt. Indianapolisā būtiska lieta ir spēt nobalansēt mašīnu tā, lai tā būtu piemērota gan tam, kā brauc tu pats, gan tam, lai ar to varētu labi braukt burzmā, dažreiz pat ļoti lielā. Indianapolisā labākais nav tas, kurš brauc ātrāk, bet tas, kurš vislabāk brauc burzmā."

Pēc tam, kad uzzinājis par Alonso dalību Indianapolisā, Montoija pats sazinājās ar divkārtējo F1 čempionu, piedāvājot palīdzību.

"Jā, es viņam uzrakstīju, tiklīdz uzzināju par to, bet domāju, ka daudz palīdzības viņam no manis nevajadzēs," saka Montoija. "Ar mani ir tā, ka, ja es esmu pārliecināts par sevi, tad ne no viena necenšos informāciju slēpt. Domāju, ka būtu labāk, ja Alonso sākumā IndyCar formulu izmēģinātu līkumotā trasē, lai pēc tam, kad viņš ierastos Indianapolisā, būtu jāapgūst vairs tikai ovālu braukšanas tehnika."

Montoija arī atzīst, ka tāda trase kā Monca, ko Formulā 1 uzskata par ļoti ātru, nav pat salīdzināma ar Indianapolisu: "Monca ir tiešām lēna trase. Taisnes tur ir ātras, bet līkumi lēni - to pat nevar salīdzināt ar Indy 500."

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, Le Mans...

Tev jābūt autorizētam,