Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Eklstouns par 4.2 miljoniem eiro nopērk Sennas "McLaren" formulu

Eklstouns par 4.2 miljoniem eiro nopērk Sennas "McLaren" formulu
Airtons Senna izcīna uzvaru 1993. gada Monako F1 sacīkstēs
Foto: ndtv.com

Leģendārā autosportista Airtona Sennas savulaik sacīkstēs izmantoto "McLaren" formulu iegādājies ne mazāk leģendārā F1 personība Bernijs Eklstouns.

Monako notikušajā izsolē 1993. gada "McLaren-Ford MP4/8A" sacīkšu spēkratu izdevies pārdot par 4.2 miljoniem eiro. Lai gan privātais izsoļu nams "Bonhams" oficiāli neatklāj, kurš kļuvis par šī auto pircēju, neoficiāli zināms, ka tas ir ilggadējais F1 čempionāta vadītājs Bernijs Eklstouns.

Šis "McLaren" spēkrats ir īpašs ar to, ka tā ir pēdējā mašīna, ar ko trīskārtējais F1 pasaules čempions Senna savā karjerā startēja slavenajā Monako ielu trasē, turklāt, izcīnot uzvaru. Kā zināms, 1994. gada maijā brazīlietis gāja bojā negadījumā Sanmarīno "Grand Prix" izcīņas laikā.

Konkrētais spēkrats, pēc "Bonhams" sniegtās informācijas, ir pilnībā funkcionējošs, tam ir uzstādīts oriģinālais V8 dzinējs un ātrumkārba.

Eklstouns, kurš kļuvis par šī īpašā sacīkšu automobiļa īpašnieku, no savu ilggadējo pienākumu pildīšanas ir pagājis malā, jo pirms kāda laika čempionātu iegādājās ASV kompānija "Liberty Media", kas pašlaik arī vada visas galvenās norises.

Jāpiemin, ka šajā izsolē tika pārdots arī 1984. gada "Toleman-Hart TG184", ar ko Senna Monako trasē F1 sacīkstes aizvadīja pirmo reizi karjerā. Šī auto pārdošanas cena bijusi 1.6 miljoni eiro.

Izmantotie resursi:
blouinartinfo.com

     [+] [-]

, 2018-05-16 14:54, pirms 8 mēnešiem
jāsaka ka pa lēto dabujis