Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Fetels: "Es palīdzēju Hamiltonam uzvarēt"

Juris Grīns
Juris Grīns

Fetels: "Es palīdzēju Hamiltonam uzvarēt"
Sebastians Fetels. Foto: Scuderia Ferrari

Sebastians Fetels uzskata, ka svētdien Spānijas F1 posmā palīdzējis Lūisam Hamiltonam izcīnīt uzvaru, jo startā samulsinājis Valteri Botasu, kurš startēja no pirmās pozīcijas. Tikmēr "Ferrari" komanda pēc aizvadītiem pieciem posmiem pieļauj domu, ka 2019. gada sacīkšu mašīna pašos pamatos varētu būt izveidota nepareizi, no kā arī cieš rezultāti.

Fetels sacīkstes Barselonas trasē uzsāka no trešās pozīcijas, bet viņam priekšā stājās abi "Mercedes" piloti. Pirms pirmā līkuma visi trīs bija blakus, vienā mirklī Fetels pat atradās viņiem priekšā, bet brauca ārmalā, pirmajā līkumā bremzēja vēlu, nobloķēja riteņus, bija spiests izbraukt no trajektorijas un nespēja apdzīt nevienu no viņiem, kamēr Botass nokļuva starp abiem sāncenšiem un palaida priekšā Hamiltonu, kurš vēlāk kļuva par uzvarētāju.

"Gribēju nobremzēt pēdējais un, šķiet, ka tā arī izdarīju,bet arī Valteri bremzēja diezgan vēlu, tāpēc nevarēju iegriezt līkumā viņam priekšā, nevarēju viņu arī redzēt, bet zināju, ka viņš ir man blakus," stāsta Fetels, kurš bremzēšanas laikā arī nedaudz sabojāja riepu. "Tā kā redzēju, ka arī viņš nobremzēja vēlu, nebūtu nostrādājis tas, ja es vienkārši grieztu līkumā, jo tad viņam nebūtu kur likties. Patiesībā es padarīju Lūisu par šo sacensību favorītu, jo apmulsināju Valteri. Bija skaidrs, ka pirmajā līkumā šajās sacīkstēs neuzvarēšu, bet man bija kaut kas jāmēģina. Es mēģināju, bet tas neizdevās, taču cerēju, ka vismaz nedaudz sajaukšu gaisu."

Tāpat kā konkurenti, arī "Ferrari" uz Spānijas "Grand Prix" bija sagatavojuši dažādus lielus uzlabojumus, ieskaitot jaunus aerodinamikas risinājumus un jaunu dzinēju. Realitātē tas neko nav mainījis, kā rezultātā Fetels un Šarls Leklērs finišēja ne vien aiz "Mercedes" pārstāvjiem, bet piekāpās arī "Red Bull" braucējam Maksam Verstapenam, kurš ieguva trešo vietu.

"Mēs esam lēni un zaudējam laiku ik katrā līkumā," atzīst komandas vadītājs Matija Binotto. "Līkumos slīd ārā mašīnas priekšdaļa. Vai pie tā vainojams tikai piespiedējspēks vai kaut kas vairāk? Tas mums ir jāanalizē un jāsaprot. Varbūt vainīgs mašīnas balansējums, varbūt tās koncepts kopumā. Kas zina? Šobrīd mums nav atbildes."

Turpmākās dienas "Ferrari" speciālisti ieplānojuši padziļināti analizēt visu, lai saprastu ātruma trūkuma patiesos iemeslus.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...