Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Bijušajam "Renault" vadītājam Briatorem piespriež cietumsodu

Bijušajam "Renault" vadītājam Briatorem piespriež cietumsodu
Flavio Briatore
Foto: dagospia.com

Itālijas tiesa bijušajam F1 komandas "Renault" vadītājam Flavio Briatorem piespriedusi 18 mēnešu cietumsodu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Pirms diviem gadiem Briatore tika apsūdzēts nodokļu nemaksāšanā saistībā ar viņam piederošo luksusa jahtu "Force Blue". Briatore un vēl četri cilvēki apsūdzēti par to, ka izīrējuši jahtu, uzrādījuši viltus rēķinus, tādējādi izvairoties no ienākumu nodokļa nomaksas 3.6 miljonu eiro apmērā.

Laikraksts "La Gazzetta dello Sport" raksta, ka Briatorem centās panākt četru gadu ieslodzījumu, bet Dženovas tiesa spriedusi par pusotra gada ilga termiņa piemērošanu skandalozajam itālim. Tāpat konfiscēta viņam piederošā ekskluzīvā jahta, ko Briatore savulaik iegādājās par 76 miljoniem eiro (jahtas izīrēšana maksā no 200 tūkstošiem eiro nedēļā).

"Mēs pārsūdzēsim tiesneša spriedumu augstākajā tiesā," komentēja Briatores advokāts. "Mēs esam pārliecināti par Briatores kunga nevainību."

Briatore par krāpšanos finanšu jomā tika apsūdzēts jau pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados, saņemot arī divus cietumsoda termiņus, ko gan nenācās izciest amnestijas dēļ. 1990. gadā viņš kļuva par F1 komandas "Benetton" vadītāju, bet 2002. gadā šī vienība pārtapa par "Renault" rūpnīcas komandu. 2009. gadā Briatore vadītāja amatu bija spiests pamest, kad atklājās notikumi saistībā ar 2008. gada Singapūras Grand Prix. Toreiz Briatore pavēlēja pilotam Nelsonam Pikē junioram tīšuprāt avarēt, lai nodrošinātu apstākļus Fernando Alonso uzvarai sacensībās.

Izmantotie resursi:
F1Today.net