Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Verstapens: "Šūmaheram debija F1 būs grūtāka nekā man"

Juris Grīns
Juris Grīns

Verstapens: "Šūmaheram debija F1 būs grūtāka nekā man"
Makss Verstapens. Foto: Imago Sport/Scanpix

Makss Verstapens uzskata, ka viņa senajam cīņu biedram Mikam Šūmaheram debija "Formulā 1" būs grūtāka, jo jāsamierinās ar spiedienu, kāds var būt tikai septiņkārtēja F1 pasaules čempiona dēlam.

Intervijā portālam "f1-insider.com" Verstapens atklāj, ka ar Miku Šūmaheru ir pazīstams jau kopš laikiem, kad abi vēl bija mazi bērni. Tas bija laiks, kad Mihaels Šūmahers un Joss Verstapens no F1 sacīkstēm brīvajā laikā devās uz kartinga trasēm, lai būtu klāt saviem dēliem to karjeras pirmajās gaitās.

"Es nepratu runāt vāciski, tāpēc man nav ne jausmas, kā mēs spējām sarunāties," ar smaidu stāsta Makss.

Joss Verstapens F1 pasaules čempionātā startēja no 1994. līdz 2003. gadam, kad šajās sacīkstēs piedalījās arī Mihaels Šūmahers, turklāt vienu sezonu "Benetton" sastāvā abi pat bija komandas biedri. Tajā laikā viņu bērni vēl tikai spēra pirmos soļus kartingā un abu ģimenes bieži tikās.

Verstapens atceras, ka reiz Mihaelu Šūmaheru nosaucis par "tēvoci Mihaelu". Tobrīd Verstapens vēl nav aptvēris, cik panākumiem bagāts F1 pilots ir šis cilvēks.

"Es nekad uz viņu neskatījos kā rekordistu vai pasaules čempionu, jo par to nebiju lietas kursā," skaidro Verstapens. "Vecās fotogrāfijās un video varat redzēt, ka kopā viesojamiem pie viņiem vai mums mājās. Man vēl tagad par tām nedēļas nogalēm ir labas atmiņas. Mihaels bija ļoti jauks, īsts ģimenes cilvēks."

Maksa Verstapena tēvs lielus panākumus "Formulā 1" neguva - divi pjedestāli ir augstākie Josa sasniegumi.

"Mikam būs citādi nekā bija man," prognozē Verstapens. "Viņa tēvs ir izcīnījis visvairāk titulus. Jau kartinga laikos viņam vienmēr apkārt bija visvairāk žurnālistu. Tad bija "Formula 4" un "Formula 3", ažiotāža ap viņu kļūst arvien lielāka. Tomēr viņam apkārt ir laba vide, labi cilvēki, kas par viņu rūpējas un dara to ļoti labi."

Kamēr Verstapens aizvadīs astoto sezonu F1 čempionātā, jau guvis desmit uzvaras un pārstāv "Red Bull" komandu, Šūmahers aizvadīs debijas sezonu, pārstāvot "Haas" vienību.

Izmantotie resursi:
grandpx.news