Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

"Toro Rosso" sastāvā Amerikas posmā startēs Hārtlijs vai Buemī

"Toro Rosso" sastāvā Amerikas posmā startēs Hārtlijs vai Buemī
Foto: EPA/Scanpix

Kļuvis oficiāli zināms, ka franču pilots Pjērs Gaslī nākamās nedēļas nogalē piedalīsies "Super Formula" sezonas finālā Japānā, līdz ar to viņa vietā "Toro Rosso" komandā F1 sacensībās ASV startēs kāds cits pilots. Galvenie kandidāti uz šo vietu ir Brendons Hārtlijs un Sebastjēns Buemī.

Ceturtdien apstiprinājās izskanējušās spekulācijas, ka Gaslī gatavojas piedalīties noslēdzošajā "Super Formula" seriāla posmā Suzukas trasē, jo kopvērtējumā tikai 0.5 punktus atpaliek no līdera un saglabā ļoti reālas izredzes uz titulu. Tas būtu svarīgi arī no "Honda" viedokļa, jo ar šīs rūpnīcas motoru Gaslī šogad piedalās "Super Formula" seriālā, kamēr nākamgad japāņi piegādās savus motorus arī F1 komandai "Toro Rosso".

Tikmēr aktuāls kļuvis jautājums, kurš aizvietos Gaslī F1 pasaules čempionāta posmā Ostinas trasē. Sākotnēji baumoja, ka tas varētu būt pērnā gada "Indy 500" uzvarētājs Aleksandrs Rosi, bet portāls "motorsport.com" no uzticama avota ieguvis informāciju, ka reālākie kandidāti tomēr ir citi - Brendons Hārtlijs un Sebastjēns Buemī.

"Toro Rosso" komandas vadītājs Francs Tosts posmu ASV vēloties izmantot, lai pārbaudītu kādu jaunu pilotu, apsverot iespēju dot tam iespēju 2018. gadā startēt Formulā 1.

Galvenais kandidāts esot 27 gadus vecais jaunzēlandietis Hārlijs. Šis sportists 2009. un 2010. gadā bija "Red Bull" vienības oficiālais rezervists. Pirms tam viņš arī aizvadījis vairākus F1 testus, taču vēlāk tika izslēgts no "Red Bull" junioru programmas. 2012. gadā viņš "Mercedes" sastāvā piedalījās oficiālajos iesācēju testos. Pašlaik Hārtlijam ir līgums ar "Porsche", un viņš startē FIA WEC čempionātā. Šajā nedēļas nogalē Hārlijam sacīkstes Fudži trasē, kur viņš var kļūt par čempionu. Baumo arī par jaunzēlandieša pāriešanu uz ASV bāzēto IndyCar seriālu.

Ja ar Hārliju neizdosies vienoties, Gaslī vietu ieņemšot šveicietis Buemī, kurš jau brauca "Toro Rosso" komandā no 2009. līdz 2011. gadam. Pēdējās sezonas viņš veiksmīgi startējis FIA WEC, kur kļuva par 2014. gada čempionu, kā arī Formulā E, kur ieguva 2015.–16. gada sezonas titulu.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, Le Mans...

Tev jābūt autorizētam,