Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Hāss: "Mums nav nekas pret amerikāņu pilotiem"

Hāss: "Mums nav nekas pret amerikāņu pilotiem"
Džīns Hāss
Foto: GETTY IMAGES NORTH AMERICA/Scanpix

"Haas" īpašnieks Džīns Hāss precizējis savas F1 komandas nostāju amerikāņu pilotu jautājumā, kas nesen izraisīja visai lielu ažiotāžu. Lai gan komandas vadītājs Ginters Steiners izteicās, ka šobrīd nav neviena amerikāņu pilota, kurš būtu spējīgs startēt "Formulā 1", Hāss paskaidrojis, ka komandai gluži vienkārši nebūtu iespējas šādu sportistu apmācīt čempionāta vajadzībām, turklāt arī tehniskajā attīstībā vitāli svarīga ir braucēju pieredze.

Hāsam ASV pieder arī NASCAR komanda, līdz ar to viņš labi izprot, uz ko trasē spējīgi tautieši. Tajā pašā laikā F1 čempionātā nepieciešamas citas iemaņas, ko būtu nepieciešams iegūt ar gana lielu darbu testos.

"Es ticu amerikāņu pilotiem - mana NASCAR komanda ir pilna ar tādiem, esam uzvarējuši daudzās sacīkstēs un čempionātos," stāsta Hāss. "Nav šaubu, ka ir kompetenti amerikāņu pilotu, kas varētu startēt "Formulā 1", bet pagaidām mēs vēl neesam tam gatavi. Testi komandām ir ierobežoti un būtu smagi palīdzēt kādam no viņiem iegūt vajadzīgo ātrumu, ja viņš nav izgājis F1 attīstības programmu."

Hāss arī atzīst, ka amerikāņu pilota nolīgšana nebūtu labākais variants uz šo brīdi, jo komanda aizvien turpina mācīties: "Nolīgt pilotu, kuram būtu jāmācās par "Formulu 1", visticamāk nebūtu labākais variants ne mums, ne viņam. Pagājušajā gadā bija reizes, kad jutu, ka mūsu piloti ir labāki par mūsu mašīnām, tāpēc ir jāturpina attīstīties. Lielā mērā tieši mūsu pilotu pieredzei mēs zinām, kurās jomās nepieciešami uzlabojumi."

"Haas" komanda F1 čempionātā startējusi divas sezonas, pērn gūstot astoto vietu Konstruktoru kausā. Tās sastāvā arī šogad turpinās braukt francūzis Romēns Grožāns un dānis Kevins Magnusens.

Izmantotie resursi:
Business & Financial News, U.S & International...