Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Aizdomās par krāpniecību tiesa aptur līgumu par Brazīlijas F1 posma rīkošanu

Juris Grīns
Juris Grīns

Aizdomās par krāpniecību tiesa aptur līgumu par Brazīlijas F1 posma rīkošanu
Foto: EPA/Scanpix

Tiesa ir apturējusi starp Brazīlijas "Grand Prix" rīkotājiem un "Formula 1" pasaules čempionātu noslēgto kontraktu, jo finansējums, iespējams, pretlikumīgā veidā, daļēji nāk no nodokļu maksātāju naudas. Tiek arī ziņots, ka Sanpaulu pilsēta līgumus slēgusi bez izsludināta konkursa.

Brazīlijas posmam Sanpaulu būtu jānotiek šī gada 7. novembrī, taču pašlaik tā norise ir apdraudēta. Līgums starp "Formula One Group" un posma promoteru "Brazil Motorsport" paredz, ka pasākuma galvenais finansētājs ir Apvienotajiem Arābu Emirātiem piederošā investīciju kompānija "Mubadala", taču tagad ziņots, ka trīs miljoni eiro esot Brazīlijas valdības piešķirtā nauda.

Sanpaulu tiesnesis Emilio Netu pašlaik izskata apgalvojumus, ka notikusi nodokļu maksātāju naudas piesavināšanās, tādēļ kontraktu apturējis.

"Fakti, vismaz šajā brīdī, bez šaubām atklāj, ka ir rupji pārkāpti publiskās caurskatāmības noteikumi," presei komentēja tiesnesis. "Šī iemesla dēļ kontrakts ir jāaptur, lai izvērtētu, vai viņiem bija šādi līdzekļi, lai segtu līgumā minētos izdevumus."

Tiesa ir devusi piecas dienas laika, lai apsūdzētā puse varētu iesniegt pierādījumus, kas apliecinātu tās veikto finansiālo darījumu likumību.

"F1 sacīkstes Sanpaulu un Brazīlijai ir svarīgas," stāsta vietējais jurists Rubenss Nunjess. "Es pats esmu līdzjutējs, bet tas nedod pilsētai tiesības slēgt līgumus bez izsludināta konkursa un slepenībā."

Izmantotie resursi:
F1 News and Results | Latest 2020 Formula 1...