Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

"Formulā 1" atkal gatavojas mainīt punktu sistēmu

"Formulā 1" atkal gatavojas mainīt punktu sistēmu
Foto: imago/HochZwei/Scanpix

Lai gan jau ilgāku laiku punktu sistēma F1 pasaules čempionātā bijusi nemainīga, drīzumā tā atkal varētu kļūt savādāka - plānots, ka nākotnē punktus piešķirs jau pirmo 15 vietu ieguvējiem.

Lai gan oficiāli tas vēl nav apstiprināts, informācija par "Liberty Media" vēlmi mainīt punktu skaitīšanas sistēmu jau paklīdusi presē. Ierodoties uz F1 sacensībām Lielbritānijā, to apstiprinājis arī "Force India" vienības īpašnieks Vidžajs Malja.

Pašreizējā punktu skaitīšanas sistēma ir nemainīga kopš 2003. gada, kad tos sāka piešķirt pirmo desmit vietu ieguvējiem. Pirms tam kopš 1960. gada punktus saņēma pirmo sešu vietu ieguvēji, vēl pirms tam - pirmie pieci piloti finišā un ātrākā apļa laika uzrādītāji.

Vācu izdevuma "Auto Motor und Sport" rīcībā esošā informācija liecina, ka jau 2020. gadā plānots atkal veikt izmaiņas punktu skaitīšanā un tos piešķirt jau pirmo 15 vietu ieguvējiem, līdzīgi kā tas šobrīd ir "MotoGP" sacensībās. Neoficiāli zināms, ka punkti tiks piešķirti pēc šādas sistēmas: 25-20-18-16-14-12-10-8-7-6-5-4-3-2-1.

Tāpat zināms, ka tiek apsvērta iespēja punktus piešķirt arī par uzvaru kvalifikācijā un ātrāko apli sacensībās.

Ideja ir nodota F1 Stratēģijas grupai, kas to izskatīs, bet pēc tam tiks pieņemts galīgais lēmums. Šobrīd izskatās, ka punktu sistēmas maiņa ir visai reāli iespējama.

Izmantotie resursi:
Wheels24.co.za, South Africa's best motoring...

Kā vērtē plānotās izmaiņas F1 punktu skaitīšanas sistēmā?

  • 83

  • 36


  +1 [+] [-]

, 2018-07-12 18:06, pirms 7 mēnešiem
Jaunā punktu sistēma pazemina uzvaras vērtību (šobrīd pirmās trīs vietas ir 25-18-15), bet sniedz lielāku atalgojumu par stabilitāti. Manuprāt, tas var padarīt sacensības neinteresantākas, jo būs mazāka motivācija riskēt, cīnīties un apdzīt. No otras puses kopvērtējuma tabula kļūs blīvāka.

     [+] [-]

, 2018-07-12 19:06, pirms 7 mēnešiem
Vel starp 6 un 10 bija ari 8 vietas, kad sanema punktus ja nemaldos.
Doma jau nav slikta.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2018-07-12 20:34, pirms 7 mēnešiem
Pašreizējā punktu skaitīšanas sistēma ir nemainīga kopš 2003. gada, kad tos sāka piešķirt pirmo desmit vietu ieguvējiem.

Kas tās par muļķībām
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-07-13 10:09, pirms 7 mēnešiem
Bija punkti pirmajām 6 vietām, tad sāka piešķirt pirmajām 8, tad pirmajām 10. Pēc tam mainija punktu skaitu, ko saņem pirmās vietas ieguvējs, lai būtu lielāka vērtība uzvarai.

Bet izskatās, ka tika kaut kāda stratēģijas spēle uztaisīta, nevis sacensības Nevar cīnīties par uzvaru, tad mauks cik ātri var nobraukt apli, lai vismaz kādu punktu dabūtu

Uztaisīs, lai visiem ir iespējas izcīnīt punktus, lai nav tā, ka komanda nobrauc sezonu un nav punktu. Bet kāda starpība vai tu paliec pēdējais ar 0 punktiem, vai tu paliec pēdējais ar 10 punktiem?
Ja punkti ietekmēs kaut kādu naudas sadalījumu, piemēram, ja tev nav neviena punkta tu neko nedabon, ja ir kaut viens tad dabon, tā ir cita lieta. Bet ja naudu dod pirmajām teiksim 8 komandām, tad nav starpības, ja paliec 9 vietā ar izcīnītiem punktiem.

Kaut gan no citas puses iespējams ir kāda komanda, kura regulāri paliek šobrid piemēram 11 veitā un sezonā neko neizcīna. Tai pat laikā ir tāda pati komanda, bet kura uz cūceni vienā gonkā izcīna to vienu punktu un paliek augstāk, kaut visu sezonu bijusi aiz tās otras komandas.

     [+] [-]

, 2018-07-13 10:24, pirms 7 mēnešiem
Šeit neiet runa par uzvarētāju noskaidrošanu, bet gan par lejas gala komandām. Tās, lai arī necīnās par uzvarām, tomēr sezonas noslēgumā sadala miljonus. Līdz šim, ja kļūdos, precizējiet, ja pilotiem ir vienāds punktu skaits (piemēram 0) skatās kurš ir finišējis augstāk, 11 vai 12. Ja sakrīt tad skatās cik reizes finišējis šajā vietā. Bet principā, tad lai ievieš punktus visiem finišējušajiem un miers.
Vienīgi ideja par punktiem Q un ātrākam aplim patīk. Jau tagad var redzēt, par ātrāko apli sezonas beigās būs balva, pilotiem reizēm patīk pacīnīties. Varētu būt ka uz pēdējiem pieciem apļiem kāds vēl iebrauks boksos un uzliks svaigas riepas.

     [+] [-]

, 2018-07-13 19:38, pirms 7 mēnešiem
Tas ir lai negadas ta, ka komanda visu sezonu brauc pa beigam, izcina, teiksim 2 punktus un ir prieksa komandai kas visu laiku vilkas pa 13 -15 vietam.

     [+] [-]

, 2018-07-14 13:33, pirms 7 mēnešiem
Principā pozitīvi, kaut gan var gadīties sacīkstes ar vairākām sadursmēm, kur nemaz nav tik daudz finišējušas formulas, kas varētu savākt pilnos punktus. Tad nu nāktos dot arī 0,5 punktus par 15.vietu kādu reizi Vai arī būtu motivācija kādai komandai iebraukt boksos un novērst kādu mazliet lielāku, bet tomēr minūšu laikā atrisināmu tehnisku ķibeli, lai tiktu pāri 75% distances slieksnim..