Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Raikonens: "Monreālā apdzīt bija tikpat grūti kā Monako"

Raikonens: "Monreālā apdzīt bija tikpat grūti kā Monako"
Kimi Raikonens
Foto: LAPRESSE/Scanpix

Lai gan Monreālas F1 trase netiek uzskatīta par apdzīšanām nedraudzīgu, "Ferrari" pilots Kimi Raikonens atzīst, ka svētdien notikušo sacīkšu laikā to izdarīt bija gandrīz neiespējami, līdzīgi kā tas ir Monako ielās, kur sacīkstes notika dažas nedēļas iepriekš.

Raikonens izšķirošās kvalifikācijas pēdējā aplī pieļāva kļūdu, izbraucot par tālu ārmalā otrajā līkumā, līdz ar to bija spiests pārtraukt mēģinājumu. Rezultātā viņš atkrita uz piekto pozīciju, kamēr komandas biedrs Sebastians Fetels izcīnīja "pole position". Sacensību startā somu pilotam garām tika Daniels Rikjardo, bet vēlāk Raikonens nespēja apdzīt lēnāk braucošo Lūisu Hamiltonu, finišējot pieticīgā sestajā vietā.

"Kvalifikācijā pieļautās kļūdas dēļ nestartēju no labas pozīcijas," atzīst Raikonens. "Apdzīt šeit bija ļoti grūti. Pēc pitstopa mēģināju nokļūt priekšā Hamiltonam, bet tas nenostrādāja. Bija pat grūti pietuvoties tik tuvu, lai varētu atvērt DRS."

Raikonens ir izbrīnīts par to, ka tādā ātrā trasē kā šī, bija tik sarežģīti cīnīties ar konkurentiem: "Tas bija pārsteigums, jo šajā trasē tiek gaidītas apdzīšanas un cīņas. Tā vietā stāsts bija līdzīgs pirms divām nedēļām Monako redzētajam."

Vienīgais, ko Raikonens varēja darīt, bija palikt trasē ar ultramīkstajām riepām ilgāk.

"Izlēmām palikt trasē ar pirmo riepu komplektu nedaudz ilgāk," viņš skaidro. "Nedomāju, ka tas mums maksāja kādu pozīciju. Tā bija tikai iespēja mēģināt kaut ko darīt savādāk."

Interesanti, ka šīs bija Raikonena 100. sacīkstes kopš pēdējās uzvaras, kas tika gūta 2013. gadā Austrālijā. Šogad aizvadīto septiņu posmu laikā viņš guvis 68 punktus un ierindojas piektajā vietā kopvērtējumā.

Izmantotie resursi:
thecheckeredflag.co.uk

  +1 [+] [-]

, 2018-06-12 10:26, pirms 7 mēnešiem
F1 gonkas ar katru gadu kļūst arvien garlaicīgākas. Atceraties tos laikus, kad apdzīšana notika uz pitstopu stratēģijas. Tas bija tik interesanti. Riepu maiņas stratēģija vien ko nozīmēja. Un tankošanās..? Kādi tur bija piedzīvojumi.. Bet tagad... nožēlojami.. Toreiz nebija visādu palīgierīču un piloti savu meistarību varēja noskaidrot vienīgi trasē, nevis bolīda inženiera datorā.

     [+] [-]

, 2018-06-12 11:04, pirms 7 mēnešiem
Piekrītu augstāk minētājam!

     [+] [-]

, 2018-06-12 20:43, pirms 7 mēnešiem
Arī man nākas piekrist, ka garlaicīgo sacīkšu procents aug. Šajā gadījumā tas pierāda tikai to, ka ne viss jaunais ir labs, un ne katrs jaunievedums realitātē strādā tā, kā datormodeļos. Kāda joda pēc vajadzēja mainīt kaut ko tad, kad viss strādāja labi?! Tas jau vairāk retorisks jautājums tiem bijušajiem un esošajiem autosporta dzīves vadītājiem, kas visu salaida dēlī... Un turpina to darīt. "Zaļums", resursu taupīšana, vienlīdzīgāku apstākļu radīšana, samazinot izmaksas, dažādi ierobežojumi dzinēju izmantošanā utt. utml. Tas, kas notiek, ir to visu mudacību sekas.