Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Lielbritānijas F1 posmā trasē dosies latviešu izcelsmes sportists

Lielbritānijas F1 posmā trasē dosies latviešu izcelsmes sportists
Gajs Mārtins
Foto: Channel 4

Šī gada Lielbritānijas "Grand Prix" nedēļas nogalē pie "Williams" formulas stūres sēdīsies latviešu izcelsmes sportists Gajs Mārtins, kurš turklāt sacentīsies pret bijušo F1 pilotu Džensonu Batonu.

Mārtins piedalās dokumentālās filmas "Speed with Guy Martin: Classic F1 Drive" uzņemšanā, un izbrauciens trasē ar vēsturiskajiem spēkratiem būs tās kulminācija. Šogad filma tiks izrādīta Lielbritānijas televīzijā.

Mārtins sēdīsies pie "Williams FW08C" formulas stūres, kamēr 2009. gada F1 pasaules čempions Džensons Batons trasē dosies ar sešu riteņu "Williams FW08B", ko Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) īsi pirms 1983. gada sezonas atzina par noteikumiem neatbilstošu, aizliedzot ar to startēt sacīkstēs.

Filmā arī būs parādīts, kā ticis restaurēts leģendārais auto. Mārtinam līdz ar to bija ne vien jāmācās ar to braukt, bet arī jāstrādā kopā ar inženieriem.

"Jūtu, ka man trasē būs lieliska kompānija," atzīst Mārtins, kurš pazīstams arī kā ilggadējs Menas salas TT motosacīkšu dalībnieks. "Šī ir pirmā F1 mašīna, ar ko savulaik braucis panākumiem bagātais Airtons Senna, un ar to tika gūta uzvara 1983. gada Monako "Grand Prix". Tā bija liela privilēģija, strādāt kopā ar "Williams" rūpnīcu, lai atgrieztu šo leģendāru vēstures sastāvdaļu atpakaļ dzīvē. Džensons varbūt ir pasaules čempions, bet, ja sēdi pie tik lieliska auto stūres, uzvarēt var jebkurš no mums."

Pirms kāda laika Mārtins apmeklēja Latviju, uzņemot dokumentālo filmu par savas dzimtas saknēm šajā zemē.

Izmantotie resursi:
pitpass - the latest, hottest F1 news