Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

"Ferrari" trīs reizes neveiksmīgi mēģinājusi nolīgt Ņūviju

"Ferrari" trīs reizes neveiksmīgi mēģinājusi nolīgt Ņūviju
Adrians Ņūvijs
Foto: GETTY IMAGES NORTH AMERICA/Scanpix

"Ferrari" F1 komanda vairākas reizes esot mēģinājusi pievilināt pie sevis izcilo inženieri Adrianu Ņūviju, pēdējā gadījumā "Red Bull" darbiniekam piedāvājot īpaši lielu atalgojumu. Panākt iecerēto itāļiem gan nav izdevies pat ar tādu piedāvājumu.

Ņūviju varētu saukt par pēdējās desmitgadēs populārāko F1 mašīnu radītāju. Savas karjeras laikā viņš uzkonstruējis uzvarēt spējīgus "Formula 1" bolīdus tādām komandām kā "Williams", "McLaren" un "Red Bull", tādēļ allaž bijis darbinieks, ko vēlas iegūt daudzas vienības. Lai gan "Ferrari" mēģinājusi ne reizi vien pierunāt Ņūviju strādāt tās labā, tas tomēr nav sekmējies panākumiem.

"Mēs bijām tuvu sadarbībai trīs reizes," intervijā "Sky Sports F1" stāsta Ņūvijs. "Pirmo reizi tas bija vēl tad, kad strādāju "IndyCar", un "Ferrari" gribēja būvēt savu "IndyCar" formulu. Viņi piedāvāja kļūt par galveno dizaineri savā projektā, bet man nešķita, ka tas būtu pareizi, tādēļ piedāvājumu noraidīju. Pēc tam 1996. gadā Žans Tods izteica nopietnāku piedāvājumu un aicināja kļūt par "Ferrari" tehnisko direktoru. Tobrīd man bija piedāvājums palikt "Williams" komandā, pievienoties "McLaren" vai pievienoties "Ferrari". Es ilgi un smagi domāju par to, bet tobrīd biju izveidojis ģimeni, tādēļ gribēju palikt Lielbritānijā."

Pēdējo reizi "Ferrari" piedāvājumu Ņūvijam izteica 2014. gadā, kad viņa radītās "Red Bull" mašīnas bija zaudējušas ātrumu neveiksmīgā "Renault" turbo motora dēļ, raisot inženierī daudz bažu.

"Bija acīm redzams, ka "Renault" tālu atpaliek no "Mercedes" un zināmā mērā arī no "Ferrari", turklāt problēmai nebija redzams atrisinājums," atceras Ņūvijs. "Tobrīd "Renault" nevēlējās ieguldīt vairāk līdzekļus, lai problēmu atrisinātu, kas bija depresīvi un radīja satraukumu. Situācija bija sarežģīta. Negribēju aiziet no "Red Bull", jo jutos tur kā mājās un biju iesaistīts komandas attīstībā kopš tās pirmsākumiem, kad tā tika iegūta kā "Jaguar". Tajā pašā laikā negribēju strādāt apstākļos, kad viena roka ir sasieta aiz muguras, ja runājam par dzinēju jomu. Tas bija grūts lēmums. "Ferrari" nāca ar neticamu piedāvājumu, ļoti saistošu, tāpēc daudzas naktis negulēju, lemjot par to, kā rīkoties. Beigu beigās izlēmu, ka būtu nepareizi aiziet no "Red Bull"."

Izmantotie resursi:
F1i.fr - F1i Magazine, la Formule 1 sur internet.

     [+] [-]

, 2018-01-11 00:32, pirms 11 mēnešiem
Visu cieņu cilvēkam,kas nav gatavs skriet pēc miljoniem!

  +1 [+] [-]

, 2018-01-11 01:50, pirms 11 mēnešiem
Es izlasīju
"Ferrari" trīs reizes neveiksmīgi mēģinājusi nolīgt Ņiživiju !!!

     [+] [-]

, 2018-01-11 10:27, pirms 11 mēnešiem
Ņuijs atbildēja diplomātiski.
Realitātē Ņuijs vēl joprojām atceras ferrari uzbraucienus gan par 92.gada formulu, kad visu nosaka elektronika nevis pats autiņš.
Bet pats galvenais, ka Ņuijs var darīt brīvajā laikā ko grib, savukārt Ferrari nav tāda brīvība.

     [+] [-]

, 2018-01-11 19:51, pirms 11 mēnešiem
fans81 rakstīja: Visu cieņu cilvēkam,kas nav gatavs skriet pēc miljoniem!
It kā viņam jau nav miljoni pilna pakaļa?!?!