Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

"Pirelli" izziņo kalendāru F1 testiem

Juris Grīns
Juris Grīns

"Pirelli" izziņo kalendāru F1 testiem
Foto: Pirelli/LAT

Gaidāmās Formula 1 sezonas laikā notiks astoņas papildus testus dienas, kurās tiks izmēģinātas un uzlabotas "Pirelli" riepas. Jau šobrīd ir zināmi precīzi datumi un komandas, kas palīdzēs "Pirelli" kompānijai šajā darbā.

Pagājušajā gadā "Pirelli" privātie testi izraisīja je ne skadālu, tad karstas debates gan, tādēļ šogad datumi, kad tiks rīkoti testi, publiskoti vēl pirms sezonas starta, kā arī zināms, kuros testos katra komanda piedalīsies.

Lai gan šie testi daļēji pārklāsies arī ar oficiālajiem F1 testiem, kas no šī gada atkal atļauti sezonas laikā, strādājot "Pirelli" labā, komandām nebūs jāizmanto kāds no tiem 135 riepu komplektiem, kas tām piešķirts, lai veiktu izmēģinājumu braucienus 2014. gadā.

Sezonas izskaņā, novembra beigās, plānoti "Pirelli" testi Abū Dabī trasē, kur piedalīsies visas komandas, izmēģinot 2015. gada riepu prototipus.

Pirms kāda laika arī kļuva zināms, ka "Pirelli" tikuši pie jauna sadarbības līguma ar F1 čempionātu un komandas ar riepām apgādās vēl vismaz nākamos trīs gadus.

Tāpat "Pirelli" paziņojuši riepu sastāvus, kādus komandām būs jāizmanto 2014. gada pirmo četru F1 posmu laikā. Austrālijā, Bahreinā un Ķīnā komandas saņems mīkstā un vidēji cietā sastāva riepas, kamēr otrajā posmā Malaizijā būs jāstartē ar vidēji cietā un cietā sastāva riepām.

"Pirelli" F1 riepu testu kalendārs 2014. gadam

DatumsTraseKomandas
8. aprīlisBahreinaCaterham
9. aprīlisBahreinaMercedes / Williams
13. maijsBarselonaSauber / Toro Rosso
14. maijsBarselonaMcLaren / Force India
8. jūlijsSilverstounaFerrari / Lotus
9. jūlijsSilverstounaRed Bull / Marussia
25. novembrisAbū DabīVisas
26. novembrisAbū DabīVisas

Izmantotie resursi:
F1 Fanatic - The independent F1 blog and motor...

     [+] [-]

, 2014-03-08 13:54, pirms 7 gadiem
Oó, jaunais kalendārs klāt!? Būs jāpieliek ofisa tuoletē pie sienas!

     [+] [-]

, 2014-03-09 14:27, pirms 7 gadiem
Kas ir tuolete?

Jauvājums vai Ferrari un RB nebūs apvainojušies, ka Merši dabū tos testus ātrāk? Arī kaut kā neloģiski- tad jau varēja sākt ar apvienotajiem testiem nevis kādu komandu uzliekot agrāk. Var jau murgot, ka tas komandai neko nedod un datus nedabū, bet tak pilots arī var sniegt savu redzējumu/viedokli...