Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

F1 vadībai samazina algas, un atceļ arī Kanādas posmu

Juris Grīns
Juris Grīns

F1 vadībai samazina algas, un atceļ arī Kanādas posmu
Čeiss Kerijs. Foto: Motorsport.com

"Formula 1" organizācija sekojusi komandu piemēram un aptuveni pusi no saviem darbiniekiem palaidusi neapmaksātā atvaļinājumā. Tāpat šodien kļuva zināms, ka tiek atcelts arī Kanādas F1 posms, kā arī pagarināts termiņš, kura laikā komandu rūpnīcām jābūt slēgtām.

Pirmā par darbinieku atlaišanu neapmaksātās brīvdienās un algu samazināšanu pilotiem pavēstīja "McLaren", bet tagad tādu pašu soli spērušas "Williams" un "Racing Point" komandas. Tiek ziņots, ka tuvākajās dienās līdzīgi rīkosies arī vadošās vienības "Mercedes" un "Red Bull", kā arī "Haas" un "Renault".

Ņemot vērā to, kā F1 pasaules čempionāta finansiālo stāvokli iedragājusi situācija ar "Covid-19" izplatību, pieņemts lēmums, ka ne vien puse no tā darbiniekiem dosies bezalgas atvaļinājumā, bet arī pašiem galvenajiem vadītājiem alga tiks samazināta par 20 procentiem. F1 priekšsēdētājs Čeiss Kerijs labprātīgi gatavojas šķirties no vēl lielākas algas daļas.

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) šodien arī paziņoja, ka no 21 līdz 35 dienām pagarināts periods, kura laikā komandu un dzinēju piegādātāju F1 rūpnīcām jābūt slēgtām. Dažas komandas gan piedalās tehnoloģiju izstrādēs, palīdzot slimnīcām, kas nodarbojas ar smagā stāvoklī esošo "Covid-19" slimnieku ārstēšanu.

Tāpat piepildījušās jau iepriekš izteiktās prognozes un kļuvis zināms, ka atcelts arī Kanādas "Grand Prix" posms, kam būtu bijis jānotiek 14. jūnijā. Šīs ir jau devītās šosezon atceltās vai uz nenoteiktu laiku pārceltās sacīkstes. Nākamais F1 kalendārā esošais posms ir 28. jūnijā plānotā Francijas GP izcīņa.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...