Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

"Mercedes" meklē veidu, kā nodrošināt Hamiltonam pilnu algu

Juris Grīns
Juris Grīns

"Mercedes" meklē veidu, kā nodrošināt Hamiltonam pilnu algu
Lūiss Hamiltons. Foto: Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Lai gan nesen tika ziņots, ka vislabāk apmaksātie "Formula 1" braucēji ir piekrituši turpmāk startēt sacensībās par mazāku algu nekā noteikts līgumā, čempionāta vadošā komanda "Mercedes" cenšas rast iespēju, lai tās vadošajam pilotam Lūisam Hamiltonam varētu izmaksāt pilnu summu.

Seškārtējais F1 pasaules čempions Hamiltons ar 40 miljoniem eiro gadā ir visvairāk pelnošais braucējs. Ņemot vērā, ka šobrīd čempionātā iestājusies dīkstāve un ienākumus negūst neviens, darbinieki tiek laisti bezalgas atvaļinājumos, bet sportistiem jārēķinās, ka nopelnīt neizdosies tikpat daudz kā iepriekš. Tika ziņots, ka gan Hamiltoms, gan Sebastians Fetels no "Ferrari", kuri ir divi pelnošākie braucēji, ir piekrituši startēt par mazāku algu.

Savukārt tagad kļuvis zināms, ka "Mercedes" cer uz sava sponsora "Monster Energy" papildus finansējumu, tādā veidā cerot nodrošināt Hamiltonam pilnu algu arī turpmāk. Jau līdz šim enerģijas dzērienu ražotājs daļēji maksāja Hamiltonam par startēšanu F1 sacīkstēs, līdzdarbojoties viņa pakalpojumu apmaksāšanā ar desmit miljoniem eiro gadā.

Pirms vairākiem gadiem līdzīgi rīkojās "Ferrari", toreiz lūdzot savu sponsoru, Spānijas banku "Santander" nosegt Fernando Alonso algu. Tolaik sportists saņēma 30 miljonus eiro gadā.

Tikmēr aizkulisēs šobrīd tiek baumots par iespējamo "Mercedes" komandas aiziešanu no F1 čempionāta tuvākajos gados. Zināms, ka šobrīd tās vadītājs Toto Volfs ar rūpnīcas vadību apspriež iespējamo nākotni, taču pagaidām neviens vēl nav izteicies, ka pastāv komandas likvidēšanas varbūtība.

"Kā zināt, šobrīd notiek sarunas par to, kādam būtu jābūt nākamajam F1 līgumam ar komandām," saka "Daimler AG" valdes priekšsēdētājs Ola Kalleniuss. "Mums ir svarīgi, lai šī vienošanās būtu ekoloģiski apmierinoša un finansiāli pamatota. Tomēr mums "Formula 1" ir un paliek ļoti, ļoti saistoša."

Izmantotie resursi:
Two British GP's 2020 | thejudge13