Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1507, Did:0, useCase: 0

Biķerniekos atklāta dragreisa sezona

Andrejs Siliņš

Biķerniekos atklāta dragreisa sezona
Foto: Ingus Evertovskis

Lieldienu svētdienā dalībniekus un skatītājus Biķernieku sporta kompleksā priecēja ideāli laika apstākļi, ātras automašīnas un plaša dragreisa sezonas atklāšanas programma pasākumā "Eparts.lv Drag Meeting 2011". Sacīkstēs piedalījās 68 dalībnieki, kuri bija sadalīti pa septiņām klasēm. No tiem 38 brauca PRO ieskaitē, bet Street klasēs uz starta izbrauca 30 automobiļi. Sacensību favorītu Māri Ozoliņu pirms fināla pievīla tehnika, savukārt PRO A klasē triumfēja atraktīvs „ZAZ 968M” ar Artūru Soboņu pie stūres.

Sacensību gaita sākotnēji risinājās bez īpašiem pārsteigumiem, līdz PRO D klases favorītam Mārim Ozoliņam, cenšoties uzstādīt jaunu ātruma rekordu, salūza ātrumkārba. Neraugoties uz to, viņš PRO D klasē beigās ierindojās 2. vietā. Par šīs klases uzvarētāju kļuva Igors Detkovs ar klasisko astoņdesmito gadu „Audi Coupe”.
Interesanti, ka PRO C klases uzvarētājs un PRO B klases 3. vietas ieguvējs Agris Biezais visus finālbraucienus aizvadīja bez pirmā ātruma, jo praktiski nebija iespējams pārslēgties no pirmā uz otro pārnesumu. Kā pēc sacensībām atzina Agris, viņa laiku gan tas būtiski neietekmēja: „Kādas 0,1-0,2 sekundes gan lēnāks biju”.
Pasākuma galvenais šovs – cilvēks pret automašīnu – noslēdzās ar neizšķirtu. Pirmo skrējienu pret „Nissan Skyline” sprinteris Gatis Zālītis pārliecinoši uzvarēja. Otro braucienu pret Krišjāni Cauni ar „VW Passat” vieglatlēts gan zaudēja, piekāpjoties rallistam par nepilnu metru.

„Sāku par ātru bremzēt, kā arī griežoties riņķī paslīdēja kāja,” tā savu zaudējumu komentē sprinteris, piebilstot: „Kopumā ar savu sniegumu esmu apmierināts”.

Latvijas Dragreisa Čempionāta 1. posmā finālbraucienu starplaikos skatītājus sajūsmināja bērnu “Beta Bagiju” sacensības, Motorolleru un kvadriciklu šovi, deju grupas “MIAMI” uzstāšanās, Eparts.lv loterija skatītājiem ar “Sony Play Station” balvu, “Subaru” olu ripināšana, kā arī “Lak-Y Team” PRO drifta komandas un “Kumho” speciāli sacensībām sagatavotais priekšnesums “Skaistule un briesmonis”. Kā jau ierasts, pirms apbalvošanas notika “Rubbers” trakā riepu kūpināšana, kurā vislielākās ovācijas saņēma skatītāju mīlulis dzeltens VAZ ar Ingusu Seipulu pie stūres.

„Eparts.lv Dragrace Cup 2011” ģenerālsponsors – lielākais auto aksesuāru un rezerves daļu e-veikals Eparts.lv, sacensību mediju partneri – Draugiem.lv, Radio Capital FM un Mūzikas Video kanāls, Latvijas Dragreisa Čempionāta oficiālais enerģijas dzēriens – Shark.

Informāciju sagatavoja
Artūrs Virbulis