Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1507, Did:0, useCase: 0

Dambis būvē elektrisko dragreisa auto un cer sasniegt pasaules rekordu

Juris Grīns
Juris Grīns

Dambis būvē elektrisko dragreisa auto un cer sasniegt pasaules rekordu
Dona Garlitsa elektriskais dragsters
Foto: nhra.com

Andra Dambja vadībā "Ogres Servisa Centrā" (OSC) šobrīd tiek izstrādāts elektriskās piedziņas dragreisa auto, ar ko plānots sasniegt pasaules rekordu.

Projekta nosaukums ir "Electric Fox". Elektriskā dragstera šasija ir pasūtīta izgatavošanai Lielbritānijā, kamēr mašīnas dizainu un pārējās detaļas izgatavos OSC inženieri.

"Electric Fox" testu braucieni varētu notikt šoruden, bet 2016. gada sezonā tas visticamāk piedalīsies pirmajās sacensībās. Tiesa, Latvijā nav tādu trašu un ieskaites klases, kur iespējams startēt ar elektriskajiem dragsteriem, tādēļ sacīkstēs tas piedalīsies ārvalstīs.

Mašīna tiek būvēta trīskārtējam Latvijas čempionam dragreisā Mārim Ozoliņam. Sportists meklēja iespējas sasniegt jaunus panākumus, veica pārrunas ar Andri Dambi, kā rezultātā arī abas puses nonākušas pie idejas realizēt šādu projektu, vēsta sportista "Facebook" profilā pieejamā informācija.

OSC speciālisti "Electric Fox" radīšanā tehniskos risinājumus aizguvuši arī no Paikspīkas projekta, kas tiek īstenots jau vairāku gadu garumā. Kā zināms, šogad Dambja komanda "Drive eO" ar Ogrē tapušo PP03 elektroauto kļuva par Paikspīkas kalnā braukšanas sacensību uzvarētājiem.

Elektrisko dragsteru klasē plānots sasniegt jaunu pasaules rekordu ceturtdaļjūdzes distancē. Šobrīd pasaules rekords Donam Garlitsam, kurš 2014. gadā šo distanci veica 7.274 sekundēs, sasniedzot 180.60 jūdžu stundā lielu ātrumu.

Izmantotie resursi:
Jaunumi « Sākums - AutoEuro
National Electric Drag Racing Association     [+] [-]

, 2015-07-11 08:54, pirms 4 gadiem
Kas paliks ar Formula E?
Viņa plāns nebija startēt šajās sacīkstēs? Kādam nav info?

     [+] [-]

, 2015-07-11 10:14, pirms 4 gadiem
Kaarels rakstīja: Kas paliks ar Formula E?
Viņa plāns nebija startēt šajās sacīkstēs? Kādam nav info?
līdz šim nekas nebija dzirdēts par E-Formula

     [+] [-]

, 2015-07-11 12:11, pirms 4 gadiem
pūce rakstīja: līdz šim nekas nebija dzirdēts par E-Formula
Bija, bija kādreiz tādas runas.