Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

"Ferrari" komanda pirmā izmēģina F1 bremžu diskus ar 1400 caurumiem

Juris Grīns
Juris Grīns

"Ferrari" komanda pirmā izmēģina F1 bremžu diskus ar 1400 caurumiem
"Ferrari" izmēģinātie "Brembo" bremžu diski. Foto: Giorgio Piola, Motorsport.com

"Ferrari" komanda kļuvusi par pirmo, kas izmēģinājusi jaunās paaudzes bremžu diskus ar dzesēšanas vajadzībām paredzētiem 1400 caurumiem.

Mehiko trases atrašanās tik augstu virs jūras līmeņa aizvadītās nedēļas nogalē lika komandām cīnīties ar paaugstinātu dzinēju un bremžu temperatūru. "Ferrari" vienība pirmā praksē izmēģināja jaunos bremžu diskus ar uzlabotu dzesēšanu, kas no nākamā gada būs pieejami arī citām komandām.

F1 bremžu sistēmu piegādātāji jau gadiem ilgi cenšas aizvien uzlabot savus izstrādājumus, pakāpeniski palielinot caurumu skaitu bremžu diskos, reizē saglabājot un pat uzlabojot izturību un veiktspēju.

Pirms 20 gadiem bremžu diskā bija mazāk par 30 dzesēšanas atverēm, bet šis skaitlis ievērojami audzis pēdējo piecu gadu laikā, sākotnēji sasniedzot 100 caurumu robežu. Pirms diviem gadiem, tehnoloģijai kļūstot arvien jaunākai, "Brembo" inženieriem izdevās radīt bremžu disku ar 1200 caurumiem, un tika uzskatīts, ka tas ir absolūtais limits.

Toreiz "Brembo" pārstāvis Andreā Algeri stāstīja: "Komandas vēlas bremžu diskus ar daudz atverēm, bet tajā pašā laikā pieprasa tikai 0.5 mm nodiluma iespējamību. Šāda veida disks būtu nolietots jau pirmajos treniņbraucienos un būtu jāmaina. Līdz ar to šis ir kompromiss un galējā robeža, ko var sasniegt."

Tomēr progress aizvien turpinās un Meksikas posmā "Ferrari" pirmā eksperimentēja un izmēģināja "Brembo" bremžu diskus, kuriem ir 1400 dzesēšanas caurumi. Šobrīd tas ir maksimums, ko izdevies sasniegt, un nākamgad arī citām komandām šie diski būs pieejami.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, Le Mans...