Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Nākamgad, visticamāk, Latvijā nenotiks pasaules rallijkrosa čempionāta posms

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Nākamgad, visticamāk, Latvijā nenotiks pasaules rallijkrosa čempionāta posms
Raimonds Strokšs, saņemot Gada balvu sportā. Foto: Ilze Zvēra/f64

Nākamgad, visticamāk, Latvijā nenotiks pasaules rallijkrosa čempionāta posms, aģentūru LETA informēja sacensību rīkotāji.

Kā vēsta posma rīkotāju "RA Events" pārstāvis Jānis Unbedahts, pēc sarunām ar Latvijas valdību un pasaules čempionāta rīkotājkompāniju IMG šobrīd izveidojusies situācija, kuras rezultātā Latvija var zaudēt vietu sacensību kalendārā.

"Liels paldies Latvijas valdībai par uzticēšanos, izpratni un novērtējumu, kas kopš 2016. gada ļāvis četras reizes uzņemt visaugstākā līmeņa autosporta sacensības - pasaules rallijkrosa čempionāta posmu. Sacensības uz Latviju atvedušas tādas leģendāras pasaules autosporta zvaigznes kā Sebastjēns Lēbs, Kens Bloks un Peters Sūlbergs. Rīgā novērtēt sacensību augsto līmeni ieradās pat Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidents Žans Tods," pauda "RA Events" un Latvijas posma direktors Raimonds Strokšs.

"Laikā, kad nepieciešams vienoties par sadarbības turpināšanu ar pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotājkompāniju IMG par posma organizēšanu Latvijā, esam nonākuši situācijā, kurā divu nesaderīgu apstākļu dēļ nevaram apstiprinoši apgalvot, ka arī turpmāk Latvijā un Biķernieku trasē būs iespēja skatīt pasaules čempionāta sacensības. IMG jau šobrīd ir nepieciešama atbilde un finansiālas garantijas, lai Latvija saglabātu vietu nākamā gada kalendārā, bet valsts budžets tiks sagatavots vien gada izskaņā, kamdēļ šādu garantiju šobrīd sniegt nav iespējams. Tā kā viena puse (IMG) nevar gaidīt, bet otra puse (Latvijas valdība) nevar mainīt budžeta pieņemšanas laiku, visticamāk, pasaules čempionāta posms 2020. gadā Rīgā nenotiks," skaidroja Strokšs.

Posms Latvijā divus gadus saņēma balvu kā vislabāk sarīkotās pasaules rallijkrosa čempionāta sacensības, kā arī divas reizes saņēmis Latvijas Gada balvu sportā nominācijā "Gada sporta notikums". Tiesa, šī etapa rīkotāji joprojām saglabāšot ciešu kontaktu ar IMG.

"Tas mums šogad dos laiku turpināt sarunas ar Latvijas valdību par finansējuma piešķiršanas mehānisma sistēmiskām izmaiņām, lai finansējums turpmāk tiktu piešķirts nevis no tekošā gada, bet gan iepriekšējā gada budžeta. Tādējādi veiksmīgu sarunu gadījumā 2019. gada izskaņā, mums būtu iespēja laicīgi sniegt nepieciešamās garantijas par sacensību sarīkošanu 2021. gadā. Lai gan šāds scenārijs nedod garantiju, ka Latvija varētu atgriezties čempionāta kalendārā, tas tomēr dod mums nelielu cerību. Vēlos vēlreiz uzsvērt, ka šī mums ir bijusi unikāla iespēja parādīt pasaulei, ka Latvijā ir iespējams sarīkot visaugstākā mēroga sporta sacensības augstā kvalitātē, tāpēc aicinu visus 14.-15. septembrī doties uz Biķernieku trasi, lai klātienē skatītu pasaules rallijkrosa čempionāta norises, kas Latvijā, iespējams, notiks pēdējo reizi," uzsvēra Strokšs.

  +2 [+] [-]

, 2019-06-27 16:44, pirms 7 mēnešiem
bēdīgi gan...

  +1 [+] [-]

, 2019-06-27 17:23, pirms 7 mēnešiem
MUMS jau nevajag naudu,paši bagāti!

     [+] [-]

, 2019-06-27 17:25, pirms 7 mēnešiem
Priekshkam valstij jāatbalsta?
Slēpts komentārs: FUNS

  +6 [+] [-]

, 2019-06-27 17:43, pirms 7 mēnešiem
FUNS rakstīja: Tādiem kā tev laikam neko nevajag. Ne Jauno vilni, ne DR, ne Soguldā OS, ne rallijkrosa čempionātu. Varbūt visu likvidēt.
Kāds te sakars ar "Jauno Vilni"?

  +5 [+] [-]

, 2019-06-27 17:44, pirms 7 mēnešiem
marco90 rakstīja: Kāds te sakars ar "Jauno Vilni"?
čekas padauza visus vateņu patriotiskos projektus atbalsta

  -3 [+] [-]

, 2019-06-27 17:57, pirms 7 mēnešiem
marco90 rakstīja: Kāds te sakars ar "Jauno Vilni"?
Vienkārši ir tāda tipa cilvēki kuri grib lai likvidē pēc iespējas vairāk. Jo mazāk notikumi Latvijā , jo laikam viņiem labāk paliek.

  -3 [+] [-]

, 2019-06-27 17:58, pirms 7 mēnešiem
zaipis rakstīja: čekas padauza visus vateņu patriotiskos projektus atbalsta
Atbalstu lai pie mums daudz kas notiek. Vai to organizē latvieši , krievi, amerikāņi , ķīnieši vai arābi. Labi ka ir nevis ka kaut kas nav.

  +7 [+] [-]

, 2019-06-27 17:58, pirms 7 mēnešiem
Narkomāns Jānis rakstīja: Priekshkam valstij jāatbalsta?
Nodokļus maksā visi, arī tie, kas brauc uz sacensībās (netieši gan). Viņi taču paliek viesnīcās, iepērkas veikalos? Noteikti skatītāji noc itām valstīm izmanto iespēju un apmeklē motormuzeju, vel šo to, paliek ilgāk. Tātad, ar valsti te sakas ir visstiešākais.
Mani vairāk interesē šī kārtība, redz gribiet posmu un maksājiet mums. Tas nekas ka pats RX pēc tam uzliek ķepu virsu TV translācijām un vēl visādiem ieņēmumiem. Trasei atstājot izdevumus. Bet nu kamēr viņi šādi spēs salasīt trases, kas vienkārši spēs maksāt to summu ko nosauc nekas nemainīsies. F1 jau redzam, Eiropas trases pa vienai atsaka, nespēj maksāt.

  +1 [+] [-]

, 2019-06-27 18:00, pirms 7 mēnešiem
marco90 rakstīja: Kāds te sakars ar "Jauno Vilni"?
Savicka kucei viss slāviskais ir tuvs. Diemžēl vēl eksistē tādi savoku mīļi kā šis...
Slēpts komentārs: FUNS

     [+] [-]

, 2019-06-27 18:21, pirms 7 mēnešiem
ai Tac labak alko veikalus celt, igauni pagajuso gadu esot papisusi 18 miljonus eur. Valka jau ir 7 alko veikali, neskatot Rujienu, Ainazus, ak ja Valmiera ari 2, kur ta Igaunu nauda bleg paliek, par sadam summam visam vajadzeja sanakt, gan meicu basketam, gan ari ralljam

     [+] [-]

, 2019-06-27 19:40, pirms 7 mēnešiem
Hahaha, parādiet vienu attīstītu valsti, kas gada vidū sagatavo nākamā gada budžetu..

     [+] [-]

, 2019-06-27 21:19, pirms 7 mēnešiem
Labi ir, nevajadzēs valstij tērēties. Ir citas - daudz svarīgākas vajadzības par iespēju klātienē redzēt Sebastjēnu Lēbu un Kenu Bloku.

  +2 [+] [-]

, 2019-06-27 22:56, pirms 7 mēnešiem
FUNS rakstīja: Re cik vienkārši zaipis ar bansu nodod savu galējo primitīvismu. Labi ka abi parāda cik nekonsekventi ir komentāros. Izrauj no konteksta tikai to ko viņi vēlas. Ja amerikāņi organizētu Jauno vilni arī atbalstītu. Zaipis& banss atklāj savu dabu pilnībā-redz to ko vēlas ieraudzīt. Par Sigudas OS vai rallijkrosu ne vārda , tikai dzen savu līniju. Tēlo ka tikai to ir redzējuši.
funis izskatas pec apmācita slāvu troļļa. samet kopā jauno vilni ar Siguldas OS, tipa viss ir labs, saskaņeietis blin. un vēl amerikāņus piemet klāt. izskatījās pēc idiota, no otras puse, pīpēt var iemācīt pat mērkāki

     [+] [-]

, 2019-06-28 00:54, pirms 7 mēnešiem
Publiska šantāža, nav citu vārdu, kā raksturot šo klaunādi. Žēl, ka labo slavu aptraipa šādi smieklīgi stāsti.

     [+] [-]

, 2019-06-28 00:58, pirms 7 mēnešiem
garais_999 rakstīja: ai Tac labak alko veikalus celt, igauni pagajuso gadu esot papisusi 18 miljonus eur. Valka jau ir 7 alko veikali, neskatot Rujienu, Ainazus, ak ja Valmiera ari 2, kur ta Igaunu nauda bleg paliek, par sadam summam visam vajadzeja sanakt, gan meicu basketam, gan ari ralljam
es tak jau pirms gadiem 10 teicu, ka esi Emīls (lasi - debīīīls!)!!!