Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Sportists krāpjas virtuālajās sacīkstēs un saņem bargu sodu

Juris Grīns
Juris Grīns

"Audi" rūpnīcas pilots Daniels Abts saņēmis diskvalifikāciju nedēļas nogalē notikušajās "Formula E" virtuālajās sacīkstēs, tāpat viņam atņemti kopvērtējumā izcīnītie punkti un piešķirts 10 tūkstošu eiro naudas sods.

Formāli Abts šajās sacensībās, kas bija "Race at Home Challenge" seriāla piektais posms, finišēja trešajā vietā, taču vēlāk atklājās, ka tas nemaz nebija viņš, kurš tajās piedalījās. Abts savu mašīnu vadīt bija uzticējis kādam profesionālam datorspēļu simulāciju braucējam.

Pēc finiša "Mercedes" pilots Stofels Vandūrns ar "Twitch" starpniecību nāca klajā, ka Abts nemaz nav piedalījies spēlē: "Tiešām neesmu apmierināts, jo tas nebija Daniels, kas brauca ar viņa mašīnu - tas ir nožēlojami."

Svētdien "Formula E" vadība izplatīja oficiālu paziņojumu, apstiprinot, ka par sportisko noteikumu pārkāpšanu Abtam atņemti kopvērtējuma punkti un būs jāšķiras no 10 tūkstošiem eiro, kas tiks ziedoti labdarībai UNICEF fondam. Tiesa gan, pirmajos četros posmos Abts nebija guvis nevienu punktu.

Pats Abts apstiprina, ka rīkojies negodīgi, to nožēlo un atzīst, ka nav uztvēris virtuālās sacīkstes gana nopietni.

"Man jāatvainojas čempionātam, visiem saviem faniem, komandai un citiem braucējiem, ka sestdien sacensību laikā izmantoju palīdzību no malas," viņš saka. "Es neuztvēru to visu tik nopietni, cik vajadzēja."

Abta vietā esot braucis 18 gadus vecais Lorencs Hercings, kurš "Audi" komandu pārstāv "Challenge" virtuālajā seriālā. Turpmāk viņam dalība tajā ir liegta.

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati

     [+] [-]

, 2020-05-25 17:18, pirms mēneša
Kā to vispar varēja uzzināt...

     [+] [-]

, 2020-05-25 17:36, pirms mēneša
bļāviens-nu rakstīja: Kā to vispar varēja uzzināt...
pirmajās 4 sacīkstēs labākā kvalifikācija bija devitā un labākais finišs bija piecpadsmitais. šajā sacīkstē kvalificējās otrais un finišēja trešais. kas jau ir aizdomīgi.
un tad protams, ka IP adreses nesakrita. Sacīkstē bija viena un pēcāk pārbaudot, jau bija cita.