Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Batrakam drāma, Mūrnieks kļūst par formulu čempionu

Juris Grīns
Juris Grīns

Batrakam drāma, Mūrnieks kļūst par formulu čempionu
Foto: publicitātes

Svētdien, 22. septembrī Pērnavas "auto24ring" trasē norisinājās Baltijas autošosejas čempionāta noslēguma posms, kurā vicečempiona titulu prestižajā BGT PRO klasē izcīnīja Artūrs Batraks. "Formula Easter" klasē par čempionu kļuva Raitis Mūrnieks, bet vicečempiona titulu izcīnīja Itālo Alsiņš.

Aukstos, bet sausos apstākļos svētdien tika noskaidroti atlikušie čempionu tituli Baltijas autošosejas čempionātā. Viena no lielākajām intrigām bija par titulu prestižajā "Baltic GT PRO klasē", kur uz čempionu titulu bez lietuviešu un igauņu sportistiem pretendēja arī Artūrs Batraks ("Lamborghini Huracan").

Pirmajā "Baltic Touring Car" BGT PRO braucienā Artūram Batrakam no otrās starta vietas izdevās apsteigt ātro igauņu braucēju Oliveru Tirmā ("Porsche GT3") un svinēt uzvaru ar 0,6 sekunžu pārsvaru. Tikmēr otrais brauciens izvērtās dramatisks. Brauciena laikā, kad Olivers Tirmā veica apdzīšanas manevru, Artūram Batrakam neizdevās savaldīt automašīnu, tā sagriezās un izslīdēja no trases, kā rezultātā latviešu sportists finišēja ceturtajā vietā braucienā un otrajā vietā posmā. Uzvaru posmā un čempionu titulu izcīnīja igauņu braucējs Raivo Tamms ("Porsche GT3"). Čempionāta kopvērtējumā abus šķīra vien trīs punkti.

Kopumā Artūram Batrakam 2019. gada sezona bijusi notikumiem bagāta, ar kāpumiem un kritumiem - izcīnīta viena uzvara, divas otrās vietas un piedzīvota viena izstāšanās, kā arī uzstādīts jauns Biķernieku apļa laika rekords salonautomašīnām (1:18,939).

"Baltic GT AM" klases čempionam Robertam Rodem noslēguma posms nebija tik veiksmīgs - pēc uzvaras pirmajā braucienā, sportists tehnisku iemeslu dēļ neizbrauca uz starta otrajā braucienā. Rezultātā izcīnīta trešā vieta posmā. Jānis Hāns šajā klasē izcīnīja otro vietu un nodrošināja trešo vietu sezonas kopvērtējumā.

Noslēguma posmā tika noskaidrots arī "Formula Easter" čempiona titula ieguvējs. Abos braucienos nepārspējams bija Raitis Mūrnieks, aiz sevis atstājot Itālo Alsiņu, kuram vicečempiona tituls, un vācieti Hartmutu Heidiki.

Uzvaru "Formula Mondial" klasē noslēguma posmā izcīnīja Andris Griķis, kurš čempiona titulu nodrošināja posmu pirms čempionāta beigām.

Ar latviešu licenci startējošais krievu sportists Andrejs Jušins sezonu jaunajā Baltijas TCR klasē noslēdza piektajā vietā posmā un ceturtajā vietā sezonas kopvērtējumā, piekāpjoties ātrajiem lietuviešu sportistiem.

Kopvērtējums "Baltic GT PRO" klasē:
1. Raivo Tamms, 133 punkti
2. Artūrs batraks, 130 punkti
3. Egidijus Gutaravičius, 125 punkti

Kopvērtējums "Baltic GT AM" klasē:
1. Roberts Rode, 168 punkti
2. Marius Dijokas, 111 punkti
3. Jānis Hāns, 69 punkti

Kopvērtējums "Formula Mondial" klasē:
1. Andris Griķis, 235 punkti
2. Jāks Kūls, 127 punkti
3. Tāvi Krons, 115 punkti

Kopvērtējums "Formula Easter" klasē:
1. Raitis Mūrnieks, 208 punkti
2. Itālo Alsiņš, 155 punkti
3. Hartmuts Heidike, 73 punkti

Kopvērtējuma Top-5 TCR klasē:
1. Džiugas Tovilavičius, 188 punkti
2. Julius Adomavičius, 176 punkti
3. Ramūnas Čapkauskas, 129 punkti

Informāciju sagatavoja:
Evita Tīdmane