Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Ivo Šteinbergs sakauj igauņus un triumfē Kuldīgas posmā

Juris Grīns
Juris Grīns

Kuldīgas novada Ēdoles un Īvandes pagastu teritorijā norisinājies Latvijas čempionāta otrais posms un Lietuvas čempionāta trešais posms enduro.

Kā allaž bija ieradušies spēcīgākie un ātrākie sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Kopējais dalībnieku skaits 61 braucējs. Solo klases pārstāvēja 55 sportisti un kvadraciklu klases 6. Šoreiz sportisti Kuldīgas pusē iepazina arī Ēdoles pagasta meža ceļus, pļavas un lejas. Kopējais apļa garums bija 65 km, kurā bija iekļauti divi ātruma testi. Dažiem sportistiem labāk veicās pļavas testā, kur bija jābūt apdomīgiem un veikliem, savukārt citiem sportistiem labāk padevās grants karjeras tests.

Joprojām nepārspēts un vissīvākais konkurents pārējiem ir E2 klases sportists Ivo Šteinbergs (CEC I.S. Racing), kurš arī Kuldīgā abu dienu absolūtajā kopvērtējumā ieguva godalgoto pirmo vietu. Aiz sevis otrajā un trešajā vietā atstājot igauņu kluba „Somerpalu MK” E2 klases sportistu Martinu Leoku un E3 klases sportistu Elariju Talu.

Veterānu klases pirmās vietas ieguvējs Andris Kalniņš (Motosports Racing Team) pastāstīja, ka Enduro brauc jau septiņus gadus. Viņam šis ir tīkams sporta veids, kurš dod atpūtu un relaksāciju no ikdienas darbiem. „Sestdien biju noguris, un negāja tik labi, bet otrā vieta arī nav slikti. Man vienmēr otrajā dienā veicas labāk. Izgulējos un braucu. Pirmajā dienā izpētīju, ka pļavas testā man iet labāk nekā pārējiem. Svētdien tas mani „izglāba”. Pļavas testā bija jādomā ar galvu, nevarēja braukt pārāk ātri, bija jāietur optimāls ātrums un tad - izdevās. Viltīgs tests,” saka Andris. “Otrs bijis kārtīgs enduro tests un vajadzējis uzmanīties bija nedaudz “bail skriet” pa ātru. Mazākā kļūda varēja maksāt kritienu, līdz ar to 30 sekundes. Labi, ka laikapstākļi bija labi, nebija ne auksts, ne karsts, ne pārāk daudz lija. Bija ideāls,” piebilst Andris. „Mums paveicās, bija labs pasākums. Divas dienas esmu šajā pasaulē, rīt jau atkal iešu darba gaitās. Laba, normāla vide, kurā jūtos labi. Ja vēl izdodas izcīnīt augstu vietu, tad jau ir dubultprieks. Pirmā vieta Latvijas čempionātā Enduro ir,” priecājas sportists. Andrim vēl Igaunijā jānobrauc posms, bet Latvijā sezona ir beigusies. „Paldies organizatoriem, trase patika, bija interesanti, stunda pagāja ātri, izbaudīju arī pārbraucienus,” tā Andris Kalniņš.

Igors Golubevs (CEC I.S. Racing), kurš C klasē ieguva otro vietu, pastāstīja, ka viss sācies 2012. gadā, kad nopircis krosa motociklu. Sportists sākumā vizinājies pa mežiem, pa trasītēm. Attīstoties iemaņām, gribējis sevi izaicināt, un tad bija pirmais Enduro Sprints, kurā knapi finišējis. “Tad sapratu, ka ir fiziski jātrenējas, lai varētu piedalīties šajās sacensībās. Šobrīd aizrit ceturtā sezona kopš piedalos Cross Country un Enduro Sprintā. Pagājušajā gadā Vidrižos nolēmu izmēģināt divu dienu Enduro. Tās man bija smagas sacensības, abas dienas lija lietus, šķita ka grūtāk nemēdz būt. Bet tomēr izturēju, bija āķis lūpā. Šogad nolēmu piedalīties visos Enduro Sprinta Latvijas kausa posmos un Enduro Latvijas čempionāta posmos,” stāsta Igors.

Sportists secinājis, ka divu dienu sacensībās fiziskajai kondīcijai ir liela nozīmē. Tas ļauj nesagurt un nobraukt ātri abas dienas. „Kuldīgā biju ļoti pārsteigts par Enduro testiem, jo Sprintā bija viegli un „forši”. Pļavas tests bija „saviņķelēts”, tas bija sarežģītāks un garāks. Otrā testā bija gan kalniņi: augšā, lejā, virāžas, akmeņi. Viss, ko var iedomāties. Tas, manuprāt, bija vislabākais tests, kāds šogad visās sacensībās bijis,” vērtē sportists. Nākamajā sezonā sportists startēs hobiju klasē. „Manuprāt, Latvijā vajadzētu taisīt sarežģītākas Enduro trases, lai dalībniekiem pašiem būtu lielāks izaicinājums un lai viņi tiektos uz augstākiem mērķiem. Tā varētu būt laba motivācija. Kamēr neredzi grūtības, neredzi stimulu trenēties. Igaunijā bija tik augsti kalni, ka lejā pat kūleņojām.. Aicinājums celt sarežģītību, labs piemērs irCross Country tests Kuldīgā,” ierosina Igors Golubevs.

Kvadri open klasē uzvaras laurus plūca Krists Daugaviņš: „Enduro sāku braukt 2007. gadā. Nobraucu divus gadus, tad bija ilga pauze un šī tagad ir pirmā „gonka” atkal Enduro. Šogad atkal esmu atsācis piedalīties sacensībās.” Sportists atzīst, ka ir „forši” pēc tik ilga pārtraukuma atgriezties trasē. „Biju jau piemirsis divu dienu Enduro „foršo tusiņu”. Pirmkārt, patīkami satikt visus cīņu biedrus, ar kuriem kādreiz kopā braukts, otrkārt, patīk sacensību atmosfēra un, protams, - braukt. Tas ir "izaicinājums" un liels pārbaudījums man. Tas arī vilina,” stāsta Krists. Kuldīgā sportistam patika trase. Neskatoties uz to, ka pirmā diena bijusi salīdzinoši grūtāka kā otrā. „Kvadriem mežā bija ļoti grūti. Bija pat neizbraucamas vietas, nācās celt kvadru pāri celmiem. Šodien divas reizes nokritu. Liels prieks, ka finišēju un kvadracikls izturēja līdz galam. Ļoti "foršs" pasākums,” gandarīts par rezultātu ir Krists Daugaviņš.

Mārtiņš Lagzdiņš, sacensību organizatoru pārstāvis, saka lielu paldies „Motorsport.lv” komandai un galvenajiem šī posma veidotājiem Dainim Podžukam un Dāvim Kleinbergam, kā arī pārējiem iesaistītajiem. „Liels paldies arī „Latvianbaja organizers team” komandai profesionālajā ziņā, kas mums palīdz, māca un rāda, kā notiek procesi un kā lietas jādara – Romānam Ērkulim, Kasparam Ērkulim, Lienei Apšvalkai un pārējiem. Paldies par sadarbību arī „Kalsnavai MB”. Paldies Kuldīgas novada domei, kura devusi neatsveramu ieguldījumu sacensību tapšanā un principā deva iespēju šādu pasākumu atvest uz Kuldīgas novadu. Paldies arī Īvandes un Ēdoles pagastu pārvaldēm, tāpat arī paldies Īvandes muiža un Ēdoles pilij. Šis ir pirmais gads un tikai otrās sacensības Kuldīgas pusē, taču, cik mani ir uzrunājuši iesaistītie, tad kopumā visi ir apmierināti ar aizvadītajām sacensībām. Par to, protams, prieks, bet mums jau ir skaidrs, kas mums jāuzlabo. Vīzija, ko gribam darīt, bija skaidra jau iepriekš, bet sākumā, protams, ir daudz jauna, nezināma un neparedzēti šķēršļi. Lai gan visu neizdarījām, ko gribējās izdarīt, mums ir gandarījums par izdevušos pasākumu. Turpināsim darbu ar mūsu partneriem – Kuldīgas novada domi un sponsoriem, lai pasākums nākamgad augtu un attīstītos. Ceru, ka dalībniekiem patika un viņi novērtēs mūsu pūles pirmajā gadā. Ceru arī, ka vietējie Kuldīgas novada iedzīvotāji, mani novadnieki, sapratīs un izpratīs Enduro specifiku. Šobrīd daudzi jau saprot un palīdz, bet daudziem tas ir jaunums, līdz ar to mums vēl ir priekšā daudz darba, lai iepazīstinātu ar sporta veidu kā tādu. Mūsu mērķis ir ne tikai Kuldīgas novadā ievest jaunas vēsmas un pasākumus, bet arī pienest jaunas lietas Enduro sportam kā tādam. Ar dalībnieku skaitu esmu apmierināts, bet, protams, gribētos lai dalībnieku būtu vēl vairāk. Ja šogad, bija Latvijas un Lietuvas čempionāta posms, tad nākamgad jāmērķē uz Baltiju. Lai gan esam no autosporta vides, mūsu uzsvars nemainās arī moto vidē. Tas vienmēr bijis uz sporta veidu popularizēšanu, novada notikumu papildināšanu arī piesaistot viesus un, galvenais, braucējiem. Mēs esam vēl tikai sākuma stadijā, bet iestrādes esam nodemonstrējuši, esam dzirdējuši labus vārdus, līdz ar to turpināsim darbu,” tā Mārtiņš Lagzdiņš.

Sacensības organizēja Biedrības “Motorsport.lv” kopā ar “Kalsnava MB” un „Latvianbaja organizers team” sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību.

Enduro čempionāta rezultātu TOP 3

E1 klasē:

1. Veiko Rääts (Somerpalu MK)
2. Edgars Siliņš (Motosports Racing Team)
3. Gints Filipsons (CEC I.S. Racing)

E2 klasē:

1. Ivo Šteinbergs (CEC I.S. Racing)
2. Martin Leok (Somerpalu MK)
3. Edgars Rubenis (Individuāli)

E3 klasē:

1. Elary Talu (Somerpalu MK)
2. Lauris Ermanis (Motosports Racing Team)
3. Jānis Vinters (Jāņa Vintera Moto Team Riga)

Junioru klasē:

1. Reio Timmi (Somerpalu MK)
2. Tadas Maračinskas (Vytis MK)

Senioru klasē:

1. Einārs Vinters (Jāņa Vintera Moto Team Riga)
2. Jānis Rasmanis (Moto A-Z)
3. Vaido Kalm (Somerpalu MK)

Hobiju klasē:

1. Aivars Kukojs (MPK apPasaule)
2. Valdis Dzērve (Kalsnava MB)
3. Mindaugas Molevičius (Drakonai Racing Team)

Veterānu klasē:

1. Andris Kalniņš (Motosports Racing Team)
2. Pēteris Sliede (MPK apPasaule)
3. Juris Deičmanis (Moto A-Z)

C klasē:

1. Maido Martsik (Karksi RT)
2. Igors Golubevs (CEC I.S. Racing)
3. Artūrs Irbe (Motosports Racing Team)

Kvadru klasē:

1. Krists Daugaviņš (Individuāli)
2. Deimantas Bendinskas (Kauno Jawos)
3. Jānis Zaķis (Moto A-Z)

Klubu komandu vērtējumā ar nopelnītiem 154 punktiem uzvaru ieguva komanda no Igaunijas – „Somerpalu MK” – Reio Timmi, Elary Talu, Veiko Rāts, Martins Leoks un Vaido Kalm. Ar 113 punktiem otrajā vietā komanda „CEC I.S. Racing” – Ivo Šteinbergs, Kaspars Bondars, Gints Filipsons, Lauris Paulovskis un Aleksandrs Čerņagins. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena ar iegūtiem 104,5 punktiem kāpa „Motosports Racing Team”. Komandā – Edgars Siliņš, Lauris Ermanis, Sandris Kļaviņš, Andris Kalniņš un Leo Gulbis. Kopā bija pieteikušās astoņas komandas.