"Openkart" čempionāts pirmo reizi šosezon viesosies Jelgavas "Rullīša" trasē

"Openkart" čempionāts pirmo reizi šosezon viesosies Jelgavas "Rullīša" trasē

Foto: Openkart.lv

Kartings

Ceturtdien, 17. maijā "Openkart" čempionāts turpināsies ar piekto posmu Jelgavas "Rullītī", kur šosezon viesosimies pirmo reizi, bet kopumā šīs būs jubilejas - 40. "Openkart" sacīkstes šajā trasē.

Izmantosim konfigurāciju, kuru braucēji pagājušajā sezonā novērtēja kā visinteresantāko, turklāt arī smagajiem braucējiem pietiekami labi braucamu.

Uz posmu kā pārliecinošs līderis ar 31 punkta pārsvaru ieradīsies Andrejs Laipnieks, kurš šogad ir ļoti labā sportiskā formā un ļoti apņēmīgi un atbildīgi arī gatavojas "Sodi World Series" Pasaules finālam, kas notiks jūnijā. Andrejs šogad visos četros posmos ir finišējis uz pjedestāla, divreiz arī uzvarot.

Negaidīti otrajā vietā izvirzījies Lietuvā notikušo sacensību uzvarētājs Edgars Sproģis, kuram arī visas četras uzvaras Izaicinājuma kausā un noteikti šobrīd ir uzskatāms par braucēju ar sezonas lielāko progresu. Trīs punktus aiz Edgara ir divkārtējais čempions Krišs Jaunzemis, kuram šī sezona iesākusies pieticīgāk nekā plānots, bet pašreizējais čempions Kristaps Grīnieks no viņa atpaliek par 12 punktiem.

"Rullītī" pirmās "Openkart" sacīkstes notika pirms sešiem gadiem - 2010. gada 14. februārī, kas bija sezonas pirmais "B" līgas posms, bet stabilu vietu kalendārā trase ieguva 2013. gadā, līdz ar tās uzlabošanas darbiem un jauniem kartingiem. Pirmajās čempionāta sacīkstēs 2010.gada 20. februārī uzvaru izcīnīja Mārtiņš Sestulis, taču moderno laiku pirmā uzvara 2013. gada 27. aprīlī mājinieka Mareka Štolcermaņa kontā, kuram kopumā ir sešas uzvaras, tikpat arī Krišam Jaunzemim, bet četras Harijam Cīrulim. Tādējādi 16 no 23 uzvarām ir izcīnījuši trīs braucēji, savukārt pa reizei uzvarēt spējuši septiņi braucēji, tostarp 2011. gada čempions Zintis Grandbergs, 2013. gada čempions Ivars Strencis, 2015. gada čempions Andrejs Laipnieks, 2017.gada čempions Kristaps Grīnieks, kā arī Mārtiņš Sestulis, Nils Trapāns un Kristaps Gasparovičs.

Līdz šim "Ruļļos" ir aizvadītas 23 čempionāta sacīkstes, viens "B" līgas posms, 11 komandu "LeMans" sacīkstes un četras Attīstības līgas sacīkstes, tātad kopumā 2018. gada sezonas piektais posms būs 40. sacīkstes Jelgavas "Rullītī" vispār.

Izmantotie resursi:
openkart.lv
- amatieru kartinga sacensības

Tev jābūt autorizētam,