Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Liepājas trases īpatnības izrādās "ciets rieksts" daudziem triālistiem

Liepājas trases īpatnības izrādās "ciets rieksts" daudziem triālistiem

Andris Grīnfelds
Foto: Triāla klubs "Karters"

Triāls

Liepājas fortos 14. novembra bulvārī aizvadīts Latvijas individuālā čempionāta pirmais posms moto un velo triālā. Sacensības norisinājās Latvijas labākajā dabīgi veidotajā triāla trasē, kur sportisti 11 grupās pārvarēja deviņus dažādu līmeņu posmus.

Kopumā sacensībās startēja 31 motobraucējs un 17 velobraucēji, kuri cīnījās par Liepājas posma tituliem un sezonas kopvērtējuma punktiem. Laika apstākļi gan sportistus, gan līdzjutējus lutināja, un visi varēja baudīt lieliskas sacīkstes.

Liepājas trases īpatnības bija ciets rieksts daudziem triālistiem, jo vecajos fortos zāles segums mijas ar smilts paklāju, kas dažbrīd sportistiem neļāva noorientēties sarežģītajās situācijās. Triālisti pēc sarežģītu šķēršļu pārvarēšanas pamanījās atslābināties šķietami vienkāršās situācijās, kļūdoties smilts segumā vai trases noslēgumā izbraucot ārpus tās robežām.

Līdzjutējiem sajūsmu izraisīja pašu jaunāko sportistu demonstrējumi, jo viņu azarts un vēlme parādīt labāko sniegumu tika novērtēta ar neviltotiem skatītāju aplausiem.

Lai arī triāls ir individuāls sporta veids, tomēr svarīga ir ne tikai sportista meistarība, bet arī sadarbība ar komandas pārstāvi vai treneri, kas pirms trases veikšanas palīdz novērtēt distances sarežģītību un tās veikšanas nianses. Vērīgākie skatītāji pamanīja, ka sportisti ar treneriem izstaigā trasi un saņemtos norādījumus vēlāk realizē praksē.

A jeb spēcīgāko moto triālistu grupā ar 16 soda punktiem uzvarēja Andris Grīnfelds no "Agarska triāla kluba". Ar 55 soda punktiem 2. vietu izcīnīja Kristers Einass no "Grobiņas motokluba", bet 3. vietā ar 77 soda punktiem palika Niks Alksnis no kluba "Viking Trial".

Elites grupā velo triālā viss goda pjedestāls piederēja kluba "Karters" braucējiem – 1. vietā ar 4 soda punktiem ierindojās Arvis Dermaks, 2. vietā ar 19 soda punktiem palika Ansis Dermaks, bet 3. pozīciju ar 72 soda punktiem ieņēma Kristaps Elsts.

"Grobiņas motokluba" vadītājs Vodemārs Mateuss pēc sacensībām atzina, ka aizvadīti brīnišķīgi mači un neesot bijušas šaubas par izdošanos. Mateuss novēlēja, lai visas turpmākās sacensības noritētu tādā pašā augstā līmenī kā nule notikušās. "Braucēji bija apmierināti, skatītājiem bija interesanti un laiks bija kā pēc pasūtījuma," prieku neslēpa Mateuss.

Sacensību organizatora "Grobiņas motokluba" pārstāve Karolīne Einase stāsta, ka nospraustais mērķis tika sasniegts, pulcējot kuplu dalībnieku skaitu no Latvijas un Igaunijas, kas radīja sīvāku konkurenci braucējiem.

Sacensību uzvarētājs elites klasē Andris Grīnfelds: "Aizvadītas lieliskas sacensības, laiks bija labs, organizatori bija parūpējušies par labas trases izveidošanu. Ar savu sniegumu esmu apmierināts. Tagad gatavošos nākamajām sacensībām. Sezonas mērķis ir sekmīgi startēt Eiropas čempionātā un parādīt sevi no labākās puses starptautiskos mačos."

Tallinas motokluba "Panter" treneris Kaino Tulle šīs sacensības novērtēja kā ļoti labas, atzīmējot augsto organizatorisko līmeni. Trases esot interesantas, un ar savu sportistu sniegumu viņš ir apmierināts. Igauņu treneris atzīst, ka sacensību sportiskais līmenis šeit ir augstāks nekā Igaunijā, tāpēc, lai celtu savu meistarību, kaimiņzemes sportisti labprāt apmeklē mūsu sacensības.

Kristers Einass komentē: "Ir labi atgriezties mājas trasē pēc pirmajiem Eiropas čempionāta posmiem. Rezultāts Liepājā bija lielisks, jutos fiziski labi sagatavots, esmu priecīgs par trases līmeņa celšanos, tādējādi padarot sportistiem braukšanu sarežģītāku un interesantāku. Bija lieliski redzēt daudz skatītāju, tas radīja svētku sajūtu."

Viena no sacensību tiesnesēm Lauma Luīze Krūmiņa atzina, ka sacensības noritēja sekmīgi, bez starpgadījumiem. Krūmiņa stāstīja, ka ir sportisti, kuri sekmīgi tiek galā ar trasi, bet ir tādi, kuriem distances veikšana sagādā krietnas grūtības.

Skatītāji Egils Šusts ar māti Dainu pirmoreiz apmeklēja šādas sacensības un ir pārsteigti par redzēto, jo nav spējuši iedomāties, ka šādus šķēršļus var pārvarēt ar motociklu vai divriteni. Egils atzīst, ka sacensības ir ļoti interesantas, un apbrīno sportistu spēju noturēt līdzsvaru. Viņš ir priecīgs, ka lietderīgi tiek izmantota tāda Liepājas daļa, kur nekas cits nenotiek.

Informāciju sagatavoja:
"Kurzemes Vārds"

Tev jābūt autorizētam,