Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Rosi pārliecinoši uzvar Longbīčas ielās

Rosi pārliecinoši uzvar Longbīčas ielās
Aleksandrs Rosi
Foto: indycar.com

Startējot no pirmās vietas un aizvadot ļoti pārliecinošas sacīkstes, Aleksandrs Rosi vakardien izcīnīja savu pirmo uzvaru 2018. gada "IndyCar Series" sezonā, kļūstot arī par visa čempionāta kopvērtējuma līderi.

Jau pašā startā viens no iespējamajiem pretendentiem uz uzvaru sacensībās, Simons Paženo, kurš startēja no trešās pozīcijas, bija spiests izstāties, jo cieta sadursmē ar Greiemu Reihalu, precīzāk, Reihals viņu izstūma no trases (vēlak gan viņš saņēma par to arī sodu). Tas gan nemazināja intrigu sacensībās, jo trasē palikuši piloti turpināja cīņu.

Cīņa gan bija kā pilotu starpā, tā arī pašiem braucējiem ar sevi un savu tehniku, tā Raienam Hanteram Rejam radās problēmas ar priekšējo antispārnu, tehniskas ķibeles piedzīvoja arī Roberts Vikenss, savukārt Sebastjans Burdē, veicot lielisku trīs konkurentu apdzīšanas manevru, pārbrauca pār pitstopu zonas izeju norobežojošo līniju, par ko tika sodīts, bet vēlāk arī, pateicoties konkurentiem, tika sagriezts trasē, tādējādi izstājoties no cīņas par augstām vietām.

Tikmēr, lai vai kas notiktu aiz viņa, Alekss Rosi, kurš sacīkstes sāka no pirmās pozīcijas, aizvadīja ļoti pārliecinošu braucienu, kura laikā vadībā atradās 71 no 85 apļiem un ikreiz, kad bija sacīkstes jāsāk no jauna pēc atkārtotā starta, viņš prata atrauties no saviem sekotājiem.

Sacīkšu izskaņā Vils Pauers mēģināja pietuvoties Rosi un apdraudēt viņa pozīcijas, taču nesekmīgi un tāpēc faktiskā cīņa līdz pēdējiem trases metriem notika vien par trešo pozīciju, kuru mēģināja sadalīt Eds Džonss un Zaks Vīčs. Tiesa, Vīčam neizdevās apsteigt Džonsu un viņš finišēja ceturtajā vietā, kas vienalga ir viņa karjeras labākais rezultāts kādā no "IndyCar" sacīkšu seriāla posmiem.

Aleksandrs Rosi pēc šīs uzvaras arī ir izvirzījies kopvērtējuma līderpozīcijās, tāpat ir jāpiebilst, ka visos līdz šim notikušajos seriāla posmos viņš ir spējis finišēt pirmajā pieciniekā. Otro vietu pašlaik ieņem Džozefs Ņūgārdens, bet trijnieku noslēdz Greiems Reihals.

Nākošais "IndyCar Series" posms notiks 22. aprīlī, kad piloti sacentīsies Alabamas štatā esošajā "Barber Motorsports Park" trasē.

Izmantotie resursi:
https://www.indycar.com/