Latvijas Trofi reidu čempionāts ieiet finiša taisnē

Latvijas Trofi reidu čempionāts ieiet finiša taisnē

Foto: Torfi reidu komisija

Gads jau lēnām tuvojas otrajai pusei un dzestrie rīti jau atgādina par rudens tuvošanos. Liekas, tik tikko sākušais Latvijas trofireidu čempionāts jau tuvojas noslēguma fāzei - atlikuši vien divi posmi, kas vienlaicīgi būs arī NEZ čempionāta posmi. Pirmais no tiem, "Stiga Trophy 2012", kas jau šajā nedēļas nogalē notiks Apes un Alūksnes novados, iespējams, jau diezgan skaidri iezīmēs situāciju čempionāta kopvērtējumā.

Standartauto kategorijā TR1 izveidojusies diezgan izteikta līderu četrotne, kuras galvgalī SNS nodaļas komanda Alvis Pētersons un Aigars Motivāns ar lielisku sniegumu - trīs uzvaras pēdējos trīs posmos. Tomēr pārsvars vēl nav tik pārliecinošs, lai varētu mierīgi aizvadīt pēdējos posmus, it īpaši ņemot vērā, ka otrajā vietā ir 4x4shop.lv komanda ar pilotu Arni Pušu, kurš ir vairākkārtējs Latvijas čempions un auto sporta meistars. Pušs ir vērā ņemams konkurents, kas ne tādās vien situācijās pratis apsteigt konkurentus. Arī trešajā vietā esošais Dzintars Urniežus, kas tikai šogad aizvada pirmo pilnvērtīgo sezonu TR1 kategorijā, ir ar diezgan ilgu dubļu braukšanas pieredzi un, ņemot vērā tehnisko priekšrocību- vieglāko auto, var parādīt zobus. Pie iespējamo laureātu kompānijas nedrīkst aizmirst pieskaitīt arī pagājušā gada čempionāta medaļniekus - 4x4meži.lv komandu ar Gunti Lukševicu pie stūres.

Mazo prototipu – OPEN kategorijā, par čempionu titulu vēl reāli cīnās piecas ekipāžas, kaut arī diezgan labu handikapu ir iekrājušas divas - Ivara Rozes un jelgavnieka Armanda Apsīša pilotētās ekipāžas. Taču turpat, rokas stiepiena attālumā, ir Arnis Namajuns, kas atpaliek tikai par 30 punktiem. Savukārt Arņa vietu turpina apdraudēt Ints Freibergs, kas iekrājis par 40 punktiem mazāk. Tīri teorētiski par vietu pacīnīties vēl var arī pagājušā gada čempions Jānis Siliņš, kas atpaliek vēl par 20 punktiem. Pēdējie divi trofireidu čempoināta posmi sola kuplu dalībnieku skaitu un tas nozīmē arī iespēju papildināt punktu bagāžu ar lielāku punktu skaitu, un viss vēl var mainīties.

Lielo prototipu kategorijā - TR3, līderpozīcijā izvirzījies Edvīns Vansovičs, izcīnot divas uzvaras šosezon. Otrajā vietā nostiprinājusies Boatworld ekipāža no Igaunijas ar Hardo Mere pie stūres rata. Ekipāžas šķir vien 14 punkti, kas, pie STIGA trofi pieteiktā dalībnieku skaita, ir tikai vienas vietas vērtībā. Tikai trešajā vietā šobrīd Vilnis Zeiza, kas gan skaidrojams ar viņa nepiedalīšanos Rugāju Trofi. Tāds pats punktu skaits un tātad dalīta trešā vieta Ivanam Bergmanim. Viņš sacensībās piedalās ar Viļņa Zeizas būvētu auto un, liekas, beidzot to piejaucējis savam braukšanas stilam, tādējādi pirms pēdējiem diviem čempionāta posmiem Bergmanim ir ne tikai diezgan labas izredzes saglabāt trešo vietu, bet pakāpties arī augstāk.

Mazie brāļi ATV ar lielu entuziasmu iesāka sezonu, uz pirmo startu pulcējoties gandrīz 20 tehnikas vienību kuplā skaitā. Tomēr pēdējos posmos tik daudz dalībnieku nav bijis, un tas nozīmē, ka pēdējos divos posmos - Stiga Trophy un Gladiatoriai 4x4 – vēl var parādīties arī jauns līderis un par uzvaru kopvērtējumā cīnīties vēl var jebkurš. Šobrīd līderi Normunds Bačinskis un Jānis Siliņš tikai par septiņiem punktiem apsteidz pagājušā gada čempionus - rugājiešus Mārtiņu Lilienfeldu un Ronaldu Gustu. Par trešo vietu šobrīd cīņa starp Raimondu Jonaiti kopā ar pārinieku Jānis Romanovski un Gintu Ozoliņu ar pārinieku Aigaru Krastiņu.

Trofi reidu tūrisma kausa izcīņā diezgan droši pirmo vietu ieņēmuši pagājušās sezonas trešās vietas ieguvēji - Sergejs Iskrovs, Raivis Jaunzems un Jeļena Skripčenko, bet otrie Aivis Karlsbergs ar stūrmani Initu Janovsku. Mazo Ergļu līderis Mairis Jurka, kas šo titulu ieguva pirms diviem gadiem, nedaudz apsteidz Ēvaldu Madernieku. Lielo ērgļu kategorijā šobrīd pirmo vietu ieņem Andris Vilde ar stūrmani Guntaru Tomonoviču, bet otrie vairākkārtēji godalgotu vietu ieguvēji Lielo Ērgļu kategorijā - Ilmārs Līpurs un Andrejs Reiniks

Neapšaubāmi lielāka skaidrība un varbūt pat pirmie čempionu šampanieši varēs plūst jau šajā nedēļas nogalē pēc STIGA Trophy 2012.

     [+] [-]

, 2012-08-20 15:16, pirms 6 gadiem
Žēl, ka Arnis Pušs ar ekipāžu nestartēja.

Tev jābūt autorizētam,