Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Calko divreiz gūst trešo vietu klasē "GT Open" seriāla pirmajā posmā

Calko divreiz gūst trešo vietu klasē "GT Open" seriāla pirmajā posmā
Konstantīna Calko un Miro Konopkas mašīna Ešturīlā
Foto: P.J.V Martins Photography

Latvijas autošosesjas braucējs Konstantīns Calko nedēļas nogalē Ešturīlā guva divas trešās vietas amatieru ieskaitē "GT Open" seriāla pirmajā posmā.

Pēc nekvalificēšanās šī gada Lemānas 24 stundu autosacensībām Calko turpina sadarbību ar "ARC Bratislava" komandu, Ešturīlā braucot duetā ar tās pieredzējušo īpašnieku Miro Konopku. "GT Open" seriāls izveidots 2006. gadā un šogad tajā ieplānoti septiņi posmi, katrā veicot pa divām sacensībām. Calko un Konopka brauc ar "Lamborghini Huracan GT3" automašīnu, startējot amatieru ieskaitē. Zīmīgi, ka piektdien Calko nosvinēja 24. dzimšanas dienu.

Pirmajā kvalifikācijā Konopkas un Calko duets uzrādīja vājāko, 22. rezultātu, turpinājumā pirmajā sacīkstē pakāpjoties līdz 16. pozīcijai, kas bija trešais labākais rezultāts amatieru klasē. "Miro brauca labi, sasniedzot dažus lieliskus apļa laikus un nodeva man mašīnu piektajā vietā. Savukārt es ar lielu prieku aizbraucu līdz trešajai pozīcijai," raksta Calko.

Daudz augstvērtīgāk izdevās aizvadīt otro kvalifikāciju, kur lietainos apstākļos Calko vienubrīd uzrādīja pat otro rezultātu, bet noslēgumā tika gūta sestā vieta. Sekojošajā sacīkstē Latvijas un Slovākijas ekipāža bija 17. pozīcijā, atkal gūstot trešo vietu starp amatieriem. Pēc šī brauciena Calko atzina, ka nākamreiz vairāk būs jāpatrenējas boksu apmeklējumos, tomēr pauda prieku par šādām dzimšanas dienas svinībām.

Arī kopvērtējumā pēc pirmā etapa "ARC Bratislava" komanda ir trešajā vietā starp amatieriem, bet lielajā ieskaitē pie punktiem vēl nav spējusi tikt.

Nākamais čempionāta posms maija sākumā risināsies Pola Rikāra trasē Francijā.