Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Dzintara aplis jaunā sezona atklāta ar avārijām un spraigām cīņām

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Dzintara aplis jaunā sezona atklāta ar avārijām un spraigām cīņām
Foto: Rawcar.com Photography

Svētdien Biķernieku trasē kopā ar Baltijas autošosejas čempionātu tika atklāta Dzintara aplis jaunā sezona, kurā piedalījās gandrīz 50 dalībnieki no Latvijas, Krievijas un Igaunijas. Viskuplāk pārstāvētas bija žiguļu klases, kas arī demonstrēja spraigākās cīņas Biķernieku trasē.

Vēsturiskā seriāla „Dzintara aplis” sezonu kā pirmie sāka Volga dalībnieki, kopā 11. Nepārspēts abos braucienos un posma kopvērtējumā bija Ainars Šēnfelds. Otrajā vietā divu braucienu summā ierindojās Raimonds Elbakjans, bet trešā vieta šoreiz Ervīnam Kreicbergam.

Visaizraujošākos braucienus sagādāja VAZ klašu pārstāvji. Otrajā braucienā no 23 dalībniekiem, finišu sasniedza 17. VAZ1300 klasē sezonas pirmo uzvaru izcīnīja Mārtiņš Lagzdiņš, otrajā vietā atstājot Gunti Mucenieku. Trešajā vietā divu braucienu summā bija Ģirts Vecvanags.
VAZ1600 klasē, kurā uz starta stājās 17 automašīnas, pirmo vietu pārliecinoši izcīnīja Andrejs Kozlovs no Krievijas, otrajā vietā divu braucienu kopsummā bija lietuvietis Adomas Petrovas un trešais Toms Bērziņš.

Plaši pārstāvēta bija arī vēsturisko Formulu klase, ar 12 dalībniekiem no Latvijas un Igaunijas. Sportisti demonstrēja F1 cienīgas cīņas, kurās ātrākais „Formula Easter” klasē bija Itālo Alsiņš. „Formula Historic” klasē pirmo vietu ieguva Jāks Kūls, otrais Tāvi Krons, bet trešais Indulis Rukuts. Par „Formula Mondial” klases uzvarētāju kļuva igaunis Tāvi Kūls, otrais Andris Griķis, kurš pēdējā braucienā no pēdējās starta pozīcijas spēja pakāpties uz pirmo. Trešajā vietā šajā posmā Māris Ozoliņš.