Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Batraks ar no liesmām izglābto "Lamborghini" izcīna uzvaru "DeWALT GP"

Juris Grīns
Juris Grīns

Batraks ar no liesmām izglābto "Lamborghini" izcīna uzvaru "DeWALT GP"
Foto: Raimonds Volonts

Svētdien, 12. maijā tika aizvadīta noslēdzošā "DeWALT Grand Prix" diena Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, kad starts tika dots noslēdzošajiem NEZ, kā arī Baltijas autošosejas čempionāta un "Dzintara aplis" braucieniem. Artūrs Batraks un Roberts Rode izcīnīja uzvaras "Baltic Touring Car" klasē, savukārt Valters Zviedris un Uldis Timaks kāpa uz goda pjedestāla NEZ "Legend Car" klasē.

Dienas sākumā trešajā un noslēdzošajā braucienā devās "Legend Car" klases dalībnieki, tostarp arī pieci latviešu sportisti. Cīņā par pozīcijām sadursmē iekļuva Jānis Horeliks un Mārtiņš Steinerts. Steinertam nācās palikt turpat Biķernieku trases zālājā, bet Jānim Horelikam izdevās savaldīt automašīnu un turpināt braucienu. Līdz pēdējiem metriem cīņa par pirmo vietu trešajā braucienā notika starp somu Filipu Miemoisu un Valteru Zviedri, par dažiem metriem finišā pārāks šoreiz bija Filips Miemoiss. Trešo vietu izcīnīja Uldis Timaks.

"V8 Thundercars" klasē noslēdzošajā "DeWALT Grand Prix" dienā dramatiskā un sīvā cīņā Petri Blomkvistam trīs minūtes līdz brauciena beigām izdevās apdzīt Toniju Lahtenmaki un izcīnīt pirmo vietu. Trešais finišā vēl viens somu braucējs Mika Makinens.

Baltijas pirmajās TCR klases sacīkstēs pārāks abos braucienos izrādījās pieredzējušais lietuviešu autosportists Ramūns Čapkausks. Otrajā vietā divu braucienu summā finišēja igaunis Matiass Vahtels, bet trešais - Juliuss Adomavičus.

Noslēdzošās sacīkšu dienas vieni no gaidītākajiem bija "Baltic Touring Car" klases braucieni. Kvalifikācijā ātrāko laiku uzrādīja iepriekšējā dienā uguns liesmās cietušais Artūra Batraka "Lamborghini Huracan". Pirmajā braucienā Artūrs Batraks bija stabilā līderpozīcijā, bet nedaudz pirms brauciena beidzām saslīdēja, kas viņam maksāja pirmo vietu. Tomēr otrā brauciena stabilais sniegums viņam ļāva izcīnīt ilgi gaidīto GT PRO klases uzvaru. Otrais šoreiz Raivo Tamms ("Porsche GT3"), trešais - Egidijs Gutaravicus ("Lamborghini Huracan").

Robertam Rodem ("Nissan 200sx") izdevās veiksmīgs otrais brauciens, kas viņam ļāva iegūt pirmo vietu "Baltic GT-AM" klasē, aiz sevis atstājot lietuvieti Robertu Kupčiku ar "Porsche Caymann GT4". BTC1 klasē pirmo vietu ieguva Mariuss Miskuns, otrajā vietā palika Andriuss Keblis, trešais – Jānis Vanks. BTC2 klasē ātrākais bija Deniss Perlovs no Krievijas.

"Dzintara aplis" VAZ klase, kā vienmēr, nelika vilties. Sānslīdes, asas cīņas un lielisks sezonas pirmais posms. Kā vienmēr stabilu sniegumu rādīja un pirmo vietu VAZ 1600 klasē ieguva Pēteris Laipnieks, otrajā vietā Harijs Ulpe, kurš šosezon no VAZ 1300 klases pārgājis un VAZ 1600, trešajā vietā Matīss Mežaks. VAZ 1300 klasē ātrākais bija Ģirts Vecvanags, otrajā pozīcijā palika Jevgēnijs Trušins, trešais - Guntis Mucenieks.

"Volga" klasē uzvaru izcīnīja Jānis Grope, otrajā vietā finišēja pieredzējušais Andrejs Paupers, bet trešais pēc pirmā posma - Aleksands Čuhrovs.

Otrā formulu brauciena sākumā tēvs ar dēlu Jāks un Tāvi Kūli, iebraucot ozola līkumā, saķērās un izslīdēja no trases. Sacīkstes tika pārtrauktas. Divu braucienu kopsummā pirmajā vietā "Formula Mondial" klasē stabili līdz pat finišam nobrauca Andris Griķis, otro vietu izcīnīja igaunis Tāvi Krons, trešajā vietā Indulis Rukuts. "Formula Easter" klasē labākais bija Raitis Mūrnieks, aiz sevis atstājot Itālo Alsiņu un Robertu Tomu.