Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Solbergu ģimene: ''Pirmie četri Olivera autosporta gadi Latvijā bija lieliski''

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Solbergu ģimene: ''Pirmie četri Olivera autosporta gadi Latvijā bija lieliski''
Solbergu ģimene. Foto: Raimonds Volonts

Aizvadītajās brīvdienās Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” norisinājās Latvijas Automobiļu federācijas 2019. gada sezonas apbalvošanas ceremonija “LAF Čempionātu GALA 2019”, kurā tika apbalvoti čempioni un citi labākie no labākajiem autosportā. Apbalvošanas ceremonijā kopā tika sveikti vairāk nekā 180 laureāti.

''Katru gadu, nonākot līdz pasākuma organizēšanai, skatos uz to ar lielu prieku, jo autosporta saimei pievienojas arvien vairāk jauni sportisti un citi, kuri palīdz autosportu uzturēt tik dzīvu. 2019. gads ir bijis aizraujošs un ar jauniem notikumiem bagāts ne tikai autosportistiem, bet arī Latvijas Automobiļu federācijai – jauna pieredze starptautiskajās sacensībās, startējot, FIA “Motorsport Games” ar Latvijas pārstāvošu komandu, ieguvām iespēju nodrošināt apļu sacensību tiesnešus ar jaunām, drošām un pamanāmām formām un turpinājuši jau iesāktus projektus, runājuši un izcēluši daiļo dzimumu autosportā. 2019. gada sezonā esam aizvadījuši neskaitāmas sacensības – mūsu gādībā darbojas septiņas komisijas, kuru ietvaros norisinājās seši čempionāti. Apbalvošanas ceremonijā ar lielu prieku sveiksim vairāk nekā 180 labākos no labākajiem autosportā,” pasākumu atklāja Linda Medne, Latvijas Automobiļu federācijas Ģenerālsekretāre.

Pasākumā LAF īpašu apbalvojumu “Atzinību par ieguldījumu autosportā” pasniedza Solbergu ģimenei, kura savu atpazīstamību iemantojusi visā pasaulē. Latvijas vārds plašāk pasaulē ir izskanējis pateicoties Olivera Solberga pirmajām gaitām sacensībās, Latvijas rallija komisijas ietvaros, startējot ar Latvijas licenci. Solbergu ģimene: “Pirmie četri Olivera autosporta gadi Latvijā bijuši lieliski! Liels paldies rallija komisijas priekšsēdētājam Jānim Krastiņam par doto iespēju Oliveram autosportista karjeru uzsākt jau 14. gadu vecumā. Varam minēt tikai to, ka Latvijā sacensību organizatori ir ļoti profesionāli. Mūsu ģimene vēlas uzsvērt, ka Pasaules rallijkross Rīgā tiešām ir pasaules līmeņa cienīgs autosporta notikums,” savās emocijās dalījās Pernilla, Olivers un Peters Solbergi.

Latvijas autosporta saime var lepoties par saviem sportistiem, kuri nesuši Latvijas vārdu pasaulē – atzinības balvu “Par Latvijas vārda nešanu pasaulē” pasniedza trīs rallijkrosa braucējiem - Jānim Baumanim, Reinim Nitišam un Vasīlijam Grjazinam, kā arī rallija braucējam Mārtiņam Seskam. Divi latviešu sportisti, kuri uzrādījuši augstus un ievērības cienīgus rezultātus Eiropā un pasaulē – atzinību “Par augstiem sasniegumiem” saņēma Aldis Vilcāns, kurš ieguva 2. vietu FIA (Starptautiskās Automobiļu federācijas) pasaules kausā rallijreidā, T2 klasē, pilotu ieskaitē, kā arī Ervins Grencis par iegūtu 3. vietu FIA Eiropas autokrosa čempionātā super buggy klasē.

Tāpat atzinības balvas “Par ieguldījumu autosporta attīstībā” saņēma RA Events komanda, Elīne Berķe, Krišjānis Vīdušs, Gunārs Kosojs, Jānis Ducmanis, Dairis Vīksne, kā arī Alūksnes Dome, Talsu Dome, Tempo 24H un Mūsas trase. “Gada Tiesnesis” balvu saņēma Jānis Beļakovs, apbalvojumu no Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) “FIA gada tiesnesis” saņēma Anna Sprikute.

Prestižo ''FIA ERT Baltic rally Trophy ERT'' balvu saņēma Olivers Solbergs, bet ''FIA ERT Baltic rally Trophy ERT 2'' ieskaitē pirmā vieta pienācās Ralfam Sirmacim/Ralfam Igaveņam.

Autosporta meistars apbalvojumu šogad ieguva Olivers Solbergs, Emīls Blūms, Didzis Eglītis, Juris Spīķis, Mārtiņš Lagzdiņš un Harijs Ulpe.

Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu automobiļu sporta attīstībā Latvijā no Izglītības un zinātnes ministrijas ieguva Vilhelms Sniedzāns, kurš, uzkāpjot uz skatuves, savu pateicības runu iesāka šādi: ''Gribu pateikt to, ka Sarmas rallijs būs 8.februārī, tā starts paredzēts 08:23, plkst. 19:00 būs finišs. Tas, vai tas būs 2020.gadā vai 2021.gadā, dzīvosim redzēsim.”

LAF Ordeni par ieguldījumu autosportā saņēma Inta Ulme, Linda Medne, Andis Meilands, Andris Šimkus, Roberts Elbakjans (ordeni saņēma Raimonds Elbakjans), IMG un Ivars Caune (ordeni saņēma Krišjānis Caune). Balvu “Labākais rallijs 2019” saņēma rallijs Liepāja.

2020. gada sezonā, tāpat, kā citus gadus, tiks aizvadītas sacensības septiņu komisiju ietvaros: drifta, kartinga, krosa, rallija, standartauto, šosejas un trofireida.