Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Konstantīnam Calko izstāšanās ELMS posmā Austrijā

Juris Grīns
Juris Grīns

Konstantīnam Calko izstāšanās ELMS posmā Austrijā
Konstantīns Calko ELMS sacensībās
Foto: Gabi Tomescu (adrenalmedia.com)

"European Le Mans Series" (ELMS) čempionāta trešo posmu Austrijā ar izstāšanos noslēdzis vienīgais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās Konstantīns Calko. Sportists atzīst, ka ir neapmierināts ar kompānijas "Ginetta" servisu "Red Bull Ring" trasē, jo izstāties nācās nekvalitatīvu un nepietiekamā daudzumā esošu aerodinamikas detaļu dēļ.

"SVK by Speed Factory" komanda iepriekšējā posmā Imolā, Itālijā cīnījās par uzvaru un arī Austrijā kvalifikācijas braucieni liecināja, ka pirmā uzvara nav tālu. Diemžēl, četru stundas garās izturības sacensības neizvērtās tik labas kā iecerēts.

Konstantīns Calko:

"Trešais posms mums beidzās ar lielu neveiksmi - nesanāca nobraukt pat 75% un oficiāli neesam klasificēti. Šoreiz esmu ļoti neapmierināts ar "Ginetta" rūpnīcas piedāvāto servisu. Mēs nevarējām turpināt sacensības, jo viņiem nebija līdzi detaļu un nevarējām saremontēt mašīnu.

Treniņbraucieni sākās ļoti labi. Neskatoties uz to, ka pusotru mēnesi nebiju braucis ar sporta auto, pirmajā treniņā apli izdevās nobraukt tikai par 0.1 sekundi lēnāk par galveno konkurentu Čārliju Robertsonu ("Team LNT"). Uz otro treniņu izmainījām prototipa uzstādījumus, kā arī izmēģinājām jaunas bremžu sistēmas detaļas, taču risinājumi nepavisam nepatika un atgriezāmies pie rīta pusē izmantotajiem uzstādījumiem.

Svētdien notika kvalifikācijas braucieni un sacīkste. Kvalifikācijā visu laiku cīnījos par pirmo vietu, bet neslēpšu, ka pieļāvu kļūdas, tāpēc kādu laiku nevarēju uzlabot rezultātu. Pēdējā aplī saņēmos un, lai gan bija kļūdas, veicu to 0.2 sekundes ātrāk par iepriekšējo labāko rezultātu, ierindojoties uzreiz aiz Robertsona.

Pirms sacensību starta sanāca parunāt ar visiem vadošajiem LMP3 klases pilotiem. Pozitīvā noskaņojumā sarunājām, ka cīnīsimies līdz beigām, bet prātīgi. Sanāca tā, ka jau pirmajā aplī sākās sīva cīņa ar Robertsonu, Marku Žulzicki ("Lanan Racing") un GT klases braucējiem, un tā turpinājās līdz manas maiņas beigām. Dažos momentos bija tik bīstami, ka es pat brīnijos, kā izdevās izvairīties no sadursmes. Diemžēl vienā brīdī izlidoju no trases asfaltētajā drošības zonā, bet, mēģinot atgriezties trasē, piekāros zālei un mašīnai izrāva visu difuzoru. Tas ir ārprāts, jo parasti tā nenotiek. Biju dusmīgs gan uz sevi, gan "Ginetta" par detaļu kvalitāti.

Mašīna tika sataisīta 20 minūšu laikā un pēc tam trasē devās lietuvietis Dainis Matijošaits. Viņš labi nobrauca savu maiņu un atdeva mašīnu komandas biedram no Spānijas, atrodoties pēdējā vietā. Hesuss uzreiz ar labiem rezultātiem sāka cīnīties un aizkļuva līdz trešajai vietai, bet tad pēkšņi piektajā līkumā viņam izrāva difuzoru un aizmugurējās aerodinamikas elementus, vienkārši braucot pa trajektoriju. Tas ir pilnīgs murgs, jo šāda līmeņa autosportā tā nenotiek. Hesuss atbrauca uz boksiem, secinājām, ka aizmuguri vēl var sataisīt, bet rūpnīcai nebija detaļu un mēs bijām spiesti pabeigt sacīksti.

Kopumā esmu apmierināts ar savu ātrumu un saprotu, ka tagad droši varu braukt "Top 2". Mašīnu esmu apguvis vēl vairāk, bet vienīgi ļoti žēl, ka tomēr nesanāca uz pjedestāla padziedāt himnu. Tiekamies nākamreiz Pola Rikāra trasē!"

ELMS sezonas ceturtais posms notiks 6. septembrī Francijā, Pola Rikāra vārdā nosauktajā sacīkšu trasē. Tas būs čempionāta priekšpēdējais posms.