Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Nitišs: "Brauciens ar "Lamborghini" bija cita pasaule"

Nitišs: "Brauciens ar "Lamborghini" bija cita pasaule"

Reinis Nitišs
Foto: EKS

Rallijkross

Pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs pēc testiem ar "Lamborghini" atzinis, ka tā bija pirmā reize, kad viņš braucis ar tik jaudīgu šosejas automašīnu.

Jau ziņojām, ka nesen Pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs sēdās pie sacīkšu automašīnas "Lamborghini" stūres, izmēģinot to leģendārajā Spā-Frankošamps trasē. Asfalts Nitišam nav svešs, jo savulaik viņš guvis labus panākumus kartingā, tāpat arī rallijkrosā daļa trases jāveic pa cieto segumu.

Testus sportists veica Haralda Šlēgelmilha uzraudzībā, kurš bija Nitiša treneris un padomdevējs. Reinis atzina, ka, lai arī beigās esot izdevies uzlabot savus apļa laikus, kopumā viņam vēl būtu jāaizvada daudz treniņi, lai varētu konkurēt ar ātrākajiem šī seriāla braucējiem.

''Šajos testos kopā sanāca nobraukt ap 250 kilometriem. Nekad nav par ļaunu papildus kilometri, jo tas bija kaut kas tāds, ko nekad iepriekš nebiju darījis. Jā, salīdzinot ar rallijkrosu un ar to, ko esmu darījis līdz šim, brauciens ar "Lamborghini" bija cita pasaule. Tā bija pirmā reize, kad braucu ar tik jaudīgu šosejas automašīnu, kā arī pirmā reize, kad to darīju leģendārajā Spā trasē, kas ir Eiropas garākā un ne tā vieglākā trase. Tas bija liels izaicinājums. Gribu teikt paldies Haraldam Šlēgelmilham, kurš apmācīja mani. Protams, tas nebija viegli, un arī dienas beigās es vēl nespēju braukt tādā ātrumā, kā Top braucēji. Taču ar katru braucienu gāja labāk. Skaidrs, ka braukšanas stils un filozofija ir pavisam savādāka. Rezumē ir tāds, ka, ja piedalītos sacensībās ar "Lamborghini, tad būtu vēl daudz jātrenējas, lai cīnītos par labām vietām. Nebija tā, ka iekāpu un uzreiz braucu ātri. Ir diezgan jāpierod pie tā piespiedējspēka, kā arī grūti pierast pie tā, ka redzi, ka līdz līkumam ir 100 metri, bet tu bremzē tikai vēl kādu laiku vēlāk. Tas nav normāli aptverams (smejas). Bet esmu iemācījies jaunas lietas un liels prieks par to,'' tā portālam Go4speed.lv atzina Reinis Nitišs.

Tikmēr Šlēgelmilhs slavēja Reini, atzīstot, ka pilots ir profesionāls, kurš esot progresējis ar katru apli. ''Viegli Reinim negāja, taču uzskatu, ka viņš guva vērtīgu pieredzi. Uzskatu, ka jebkuram sportistam, kurš brauc pasaules līmenī, ir jābūt daudzpusīgam. Domāju, ka Reinim šī pieredze būs ļoti vērtīga. Bet Reinis ir malacis - viņš vērīgi klausījās, ko es un inženieri viņam teica. Viņš visu izpildīja rūpīgi un progresēja ar katru apli. Varēja just viņa profesionālo pieeju, kas viņam ir ieaudzināta, braucot pasaules līmenī,'' tā Haralds Šlēgelmilhs.

Izmantotie resursi:
Sākums - Go4speed

Tev jābūt autorizētam,