Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

F2 pilots divās dienās nopelna 66 tūkstošu eiro sodu un diskvalifikāciju

Juris Grīns
Juris Grīns

F2 pilots divās dienās nopelna 66 tūkstošu eiro sodu un diskvalifikāciju
Santino Feruči
Foto: Haas F1

Par dažāda veida pārkāpumiem bargu sodu saņēmis "Formula 2" pilots Santino Feruči, kurš ietilpst F1 komandas "Force India" jauno braucēju attīstības programmā. Viņam nāksies samaksāt vairāk nekā 60 tūkstošu eiro sodu, kā arī sportistam liegta dalība nākamajos divos F2 čempionāta posmos.

"Trident" vienību pārstāvošais amerikāņu autosportists Feruči sestdien Lielbritānijas F2 posma pirmajā braucienā izraisīja sadursmi ar komandas biedru Arjunu Maini, par ko saņēma laika sodu. Svētdien otrajā braucienā viņš vēlreiz tika atzīts par vainīgu sadursmē ar Maini, kā rezultātā komandas biedrs bija spiests izbraukt no trases. Pēc finiša, jau atrodoties bremzēšanas aplī, Feruči uztriecās Maini formulai, nolaužot pats savai mašīnai antispārnu. Viņš tika izslēgts no rezultātiem.

Tiesneši sprieda, ka par šādiem, acīm redzami apzinātiem pārkāpumiem Feruči jāsoda vēl bargāk, līdz ar to piemēroja viņam 60 tūkstošu eiro naudas sodu, kā arī sportistam liegta dalība nākamajos divos "Formula 2" posmos, kas notiks Hokenheimringā un Hungaroringā.

Tomēr arī tas vēl nebija viss. Sportists tika redzēts braucot bez cimda starp F2 un F1 padokiem, ko neatļauj drošības noteikumi, turklāt rokā tika turēts telefons. Par to viņam piespriests vēl 6000 eiro sods.

"Force India" komanda jau paziņojusi, ka šīs Feruči darbības izmeklēs padziļināti, bet pats 20 gadus vecais pilots, kurš F2 kopvērtējumā ieņem tikai 18. pozīciju, jau publiski atvainojies, skaidrojot, ka šis gads viņam izvērsies ļoti neveiksmīgs, līdz ar to arī psiholoģiski esot grūti savaldīties.

Feruči uztriecas komandas biedram bremzēšanas aplī: