Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Džonsons izraisa masveida avāriju, taču uzvar Deitonā

Juris Miņins
Juris Miņins

Džonsons izraisa masveida avāriju, taču uzvar Deitonā
Foto: AFP/Scanpix

Septiņkārtējais NASCAR Kausa izcīņas čempions Džimijs Džonons vakardien izraisīja pamatīgu avāriju, kas "Advanced Auto Parts Clash" sacīkstēs no turpmākās cīņas izslēdza gan brauciena līderi, gan vairāk kā pusi no dalībniekiem. Tomēr tas viņam neliedza tikt pie pirmās uzvaras kopš 2017. gada.

"Advanced Auto Parts Clash" ir viens no sezonas iesildīšanas pasākumiem, kurā piedalās vien 20 uzaicinātie piloti. Viņi saīsinātā formātā (75 apļos) aizvada sacīkstes, bet uzvarētājs saņem nevis kopvērtējuma punktus, bet gan naudas balvu. Jāpiebilst, ka nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ šogad sacīkstes notika nevis 75, bet gan 59 apļus.

No pirmās pozīcijas šo braucienu sāka Pols Menārds un viņš arī visvairāk apļus atradās vadībā (51 no 59), taču finišu pirmais sasniedza septiņkārtējais NASCAR Kausa izcīņas čempions Džimijs Džonsons, kurš 2018. gadā pirmo reizi savā karjerā tā arī nespēja uzvarēt nevienā no sezonas posmiem.

Tiesa, pirms triumfa Džonsons bija arī tas, kurš no aizmugures sagrieza Menārda auto, izraisot masveida avāriju, kas no trases burtiski "noslaucīja" lielāko daļu konkurentu. Beigu beigās oficiālajā ieskaitē 59 veikti apļi bija vien deviņiem pilotiem.

Kā otrais finiša līniju sasniedza Kurts Bušs, bet trijnieku noslēdza iepriekšējās sezonas čempions Džoijs Logano.

NASCAR "Monster Enrgy Cup Series" čempionāts turpināsies jau šonedēļ, turklāt, uzreiz ar divām sacīkstēm – ceturtdien notiks "Gander RV Duel", kas kalpo kā kvalifikācija (nosaka starta vietas sākot no trešās pozīcijas) pirms svētdien paredzētā "Daytona 500" posma.

Džimija Džonsona izraisītā avārija

Izmantotie resursi:
https://www.nascar.com/