Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

"Jaguar" izveido sacīkšu čempionātu padzīvojušiem bagātniekiem

Juris Grīns
Juris Grīns

"Jaguar" izveido sacīkšu čempionātu padzīvojušiem bagātniekiem
"Jaguar XE SV Project 8" var lepoties ar gandrīz 600 zs jaudu. Foto: automotiverhythms.com

Britu autoražotājs "Jaguar" ir izveidojis jaunu autosacīkšu čempionātu cilvēkiem, kas vairs nav tik jauni, lai nodarbotos ar autosportu profesionāli, taču finansiāli ir gana turīgi.

"Series Elite" čempionāts startēs nākamgad un notiks 12 dažādās trasēs Apvienotajā Karalistē un citur Eiropā. Piedalīties sacensībās varēs ikviens, kurš ir vismaz 50 gadus vecs un var atļauties iegādāties sportisko "Jaguar XE SV Project 8" automobili.

Rīkotāju mērķis ir piesaistīt 20 braucējus, kas cīņā dosies ar šādiem vienādiem spēkratiem. Konkrētais modelis var lepoties ar 591 zirgspēka jaudu, bet sacīkšu vajadzībām tiks nedaudz uzlabots. Tiesa, vien tik daudz, lai tad, kad sacīkšu braucēji būs pārāk veci, lai startētu sacensībās vai vienkārši zaudēs par tām interesi, mašīnas varētu atkal pielāgot dalībai ceļu satiksmē.

"Top Gear" vēsta, ka šo sacīkšu vajadzībām tiks izmantoti 15 procenti no visiem saražotajiem attiecīgā modeļa specifikācijas sedaniem. Tiek pieļauts, ka pircēju interese par četru durvju auto ar lielo aizmugurējo antispārnu nav liela, tādēļ "Jaguar" tos centīsies realizēt šādā veidā.

Čempionāta rīkotāji neslēpj, ka sacīkstes paredzētas tādiem cilvēkiem, kuri ikdienā pelna daudz.

Izmantotie resursi:
Motor1.com | Car News, Reviews and Analysis