Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Spēcīga kaimiņu konkurence un kupls Tūristu skaits – noslēgušies Zantes Enduro svētki

LaMSF
LaMSF

Spēcīga kaimiņu konkurence un kupls Tūristu skaits – noslēgušies Zantes Enduro svētki
Foto: Harijs Sils

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 3.un 4.septembrīar Latvijas, Baltijas un Lietuvas čempionātu tika noslēgti Enduro svētki Zantē. Sacensībās pamatīgu konkurenci sastādīja kaimiņvalstu sportisti, kāpjot uz goda pjedestāla augstākajiem pakāpieniem. Taču patīkamu pārsteigumu sagādāja jaunā Tūristu klase, kurā šoreiz startēja 10 dalībnieki. Paralēli sacensībām vienuviet tika pulcēti arī Advendūristi jeb ielas enduro motociklu īpašnieki – izbaudot jaunas dēkas.

Vēl pavisam nesen ar enduro sprinta sacensībām tika atklāti Enduro svētki Zantē, bet aizvadītajā nedēļas nogalē ar pamatīgu motociklu rūkoņu divu dienu garumā šie svētki tika noslēgti. Lielu gandarījumu sagādāja spēcīgie kaimiņvalstu sportisti – vairākās klasēs tieši Igaunijas sportistiem izdevās pārspēt mājiniekus. Organizatori posmam bija piegājuši ar īpašu rūpību un parūpējušies par kvalitatīvu trasi,taču cīņas trasē bija ļoti smagas. „Uznāca lietus, kas trasi pārvēta īstenā slidotavā. Pirmajā dienā pat nācās samazināt apļu skaitu un otrajā mainīt pašu trasi, lai to spētu izbraukt visu klašu sportisti. Līdz ar to visi sasniegtie rezultāti ir tiešām ļoti ievērojami. Bet neraugoties uz smagajiem apstākļiem, sacensībās netika fiksēta neviena nopietna trauma,” atklāja posma rīkotāji. Turklāt paralēli notiekošajam trasē vienuviet tika pulcēti arī Advendūristi jeb ielas enduro motociklu īpašnieki, parādot, cik dažādas iespējas paveras motociklu īpašniekiem. Kopā ar pasaules apceļotāju un dēkaini Mārtiņu Silu bija iespēja piedalīties dažādos aizraujošos izaicinājumos, pavērot sacensības, kā arī sestdienas vakarā patīkamā atmosfērā tika stāstīti dažādie piedzīvojumi un dēkas. Līdz ar to Enduro svētki Zantē izdevās pēc pilnas programmas – moto-ģimene, gan sportisti, gan skatītāji, gan piedzīvojumu meklētāji pulcējās Zantē.

Prestižajā E1 klasē šoreiz pārāks izrādījās Veiko Raats no Igaunijas, pašmāju meistaru Edgaru Siliņu ierindojot otrajā vietā. Tikmēr trešo vietu izcīnīja Gints Bērziņš. Netipiska situācija arī E2 klasē, kur uzvaras laurus šoreiz plūca igaunis Martin Leok, ierasto līderi Ivo Šteinergu šoreiz atstājot otrajā vietā, bet trešo vietu izcīnīja Jānis Vinters. „Šis nāca grūti – sīvā cīņā piekāpos Martin Leok,” pēc sacensībām savos sociālajos tīklos komentēja Ivo Šteinbergs. Arī E3 klasē pārāks izrādījās Ziemeļu kaimiņš Elary Talu, otrajā vietā Lauris Ermanis, bet trešajā vietā – Sandris Kļaviņš. Senioru klasē pirmais šoreiz Einārs Vinters, otrais Toivo Nikopensius no Igaunijas, bet trešais Danielus Žoštautas no Lietuvas. Quads klasē pirmo vietu izcīnīja Jānis Zaķis, otro lietuvietis Vladas Paplauskas, bet trešo arī lietuvietis Grigorijus Grebliūnas. Savukārt Junioru klasē šoreiz startēja igaunis Reio Timmi.

Hobby klasē pirmajā vietā Zantes posmā ierindojās Jānis Freimanis, bet otrajā un trešajā vietā igauņi, attiecīgi Kalev Kriis un Endrik Raal. Veterānu vidū pārāks bija Andris Kalniņš, otrais Madis Pool no Igaunijas, bet trešais Ričards Douneloavičus no Lietuvas. Savukārt kupli pārstāvētajā C klasē goda pjedestālu ieņēma tikai Igaunijas sportisti – Juri Kommer, Kristjan Kolsas un Mirko Raup.

Ļoti patīkami pārsteidza arī jaunā tūristu klase, kurā startēja 10 dalībnieki. Šī jaunizveidotā klase bija iespēja ikvienam iemēģināt spēkus enduro sportā, startējot pirmo reizi un ar atvieglotiem noteikumiem.